Skocz do zawartości

DualCore Intel Pentium E5200 mogę podkręcić?


Recommended Posts

Witam.

Tak jak podobnie w tytule tematu więc

Czy mogę podkręcić dużo lub choć trochę; " DualCore Intel Pentium E5200, 2500 MHz (12.5 x 200) "

Jak nie to trudno jak tak to chciałbym wiedzieć ile i jak!. i jeśli się da to może jeszcze kartę graficzną ciut czy co

Bardzo będę wdzięczny za opinie i pomoc

 

Specyfikacja Komputera:

*Windows 7 64 bitowy

*Typ procesora    DualCore Intel Pentium E5200, 2500 MHz (12.5 x 200)

*Nazwa płyty głównej    Foxconn G31MX-K  (2 PCI, 1 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 2 DDR2 DIMM, Audio, Video, Gigabit LAN)

*Mikroukład płyty głównej    Intel Bearlake G31

*Pamięć fizyczna    3072 MB  (DDR2-800 DDR2 SDRAM)

*Typ BIOS'u    Award (07/30/08)

*Karta wideo    NVIDIA GeForce 9400 GT  (1 GB)

Temperatury ze świeżo uruchomionego PC i z biosa;

Płyta Główna 40C , aux 35C , dioda gpu 63C,  procesor nr 1 45C / procesor nr 2 48C , system temperature i cpu temperature z biosu " 40/41C "

Edytowane przez szareaza
Link to post
Share on other sites

 

 

Jak nie to trudno jak tak to chciałbym wiedzieć ile
Nikt ci nie napisze dokładnie ile wyciągniesz z tego CPU, każdy procesor inaczej się podkręca.

 

 

i jeśli się da to może jeszcze kartę graficzną ciut czy co
Pobierasz MSI Afterburner i masz tam suwaki. Zacznij od Core Clock. Na początku zwiększ o jakieś 20-30mhz i testuj w 3D Marku i grach. Jeżeli nie ma żadnych błędów/artefaktów zwiększaj dalej ale małymi krokami- koło 10mhz i znów testuj. Tak samo z Memory Clock. Jeżeli będą artefakty/błędy/Blue screeny itp. zmniejsz zegar o kawałek i testuj. Jeżeli temperatury będą wysokie  kliknij  (w MSI Afterburner) setting- wentylator i ustaw tam większe obroty.

 

Tak po za tym to ta karta będzie nawet po podkręceniu za słaba dla tego procesora.


A i jeszcze coś: jaki masz zasilacz?

Link to post
Share on other sites
Producent zasilacza - Fever

Model zasilacza - Lc-840btx

Zasilacz "ac : 230v/50hz" , "ac 230v;5a - 6a;50hz"

 

///Jak jest standardowo:

*fox intelligent stepping - default

*cpu clock - 200Mhz

*Pci express clock - 100 Mhz

*Cpu volltages regulator - default

*Dram voltage regulator - default

 

///Na co ja zmieniałem:


*fox intelligent stepping - Manual

*cpu clock - 205Mhz ( Przy 210Mhz, nie wczytuję się system )

*Pci express clock - 100 Mhz

*Cpu volltages regulator - + 0.0500V

*Dram voltage regulator - + 0.10V

///*** Po tym podkręceniu z 2.50Ghz mam 2.56Ghz

 

I tam procesor z 2 rdzeni po 2500mhz bym wyciągnął trochę więcej? Czy już leciutka ta zmiana(Moja) uniemożliwia mi próbowanie czegokolwiek? Chyba że z tymi " V " coś źle jest?

Edytowane przez szareaza
Link to post
Share on other sites

Zasilacz z czarnej listy:  http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1199271.html       <<<Warto poczytać. Najpierw kup inny zasilacz ( Tani i z dobrej firmy:  Fortron FSP 350) i potem zabieraj się za OC.Na 99% przez niego nie da rady procesor bardziej podkręcić.

Edytowane przez kladiator
Link to post
Share on other sites

Aha, czyli procesor nie jest najgorszy i da się go dużo jeszcze podkręcić ale za to bardzo słaby zasilacz i z czarnej listy czyli nic nie będę ruszał lepiej.

Już lepiej odkładać na jakiś inny komputer niż że tak powiem "edytować" tą specyfikację?

Więc dziękuję za pomoc i opinie

Link to post
Share on other sites

 

 

Już lepiej odkładać na jakiś inny komputer niż że tak powiem "edytować" tą specyfikację?
     Jak byś wymienił kartę graficzną i zasilacz to jeszcze w coś byś sobie pograł, ale lepiej będzie kupić nowy komputer.
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...