Skocz do zawartości

Modernizacja jak najniższym budżetem przeciętnego PC.


Recommended Posts

Witam !

Posiadam następującą konfigurację mojego PC:

I3 540 + box

Płyta z Intela ( przepraszam, ze nie mam dokładnego modelu, ale na płycie nie piszę, a komputer aktualnie nie sprawny + nie mam pudełka )

Brak RAMu

Brak dysku

LOGIC PRO 400W

GTS 250 Palit 1GB ( w trakcie kupowania)

 

Mam prośbę o pomoc w przywróceniu tego PC do życia :) Ma być to PC na okres przejściowy, nie chcę jakoś przepłacać gdyż i tak będę go miał około 1 rok może niewiele więcej i potem prawie w ogóle nie będę go używał.

A więc tak 1 kwestia :

Dysk, starczy mi spokojnie 160GB, myślałem nad poleasingowymi / dyskami po przecenach z allegro za ok. 40-45zł. np. to http://allegro.pl/dysk-twardy-seagate-160gb-sata-ii-3-5-24h-nowe-i5816568501.html

Czy warto ? 

2 kwestia : RAM . Kiedyś używałem tego PC i o ile się nie mylę miałem ramy 2x2gb ddr3 1033Mhz bądź 1333Mhz, teraz szukałem 2gb ( do gier typu Rust, cs go itp, powinno starczyć) i mam na oku to :

http://allegro.pl/2-gb-ram-goodram-ddr3-2gb-1333mhz-cl9-f-vat-i5664508290.htmlChyba styknie ? Chodzi mi czy te 2GB dadzą radę z systemem i mniej wymagającymi grami ( Rust, Trove, CS GO, )

 

3 kwestia zasilacz : Mogę kupić Fortrona FSP 350W HLN z allegro ( bo obecny to raczej nie jest zbyt dobry pomysł prawda ?) lub od kolegi z serwera Dell'a N750P-00 700W za 50zł. Czy ten Dell by się nadał ? Czy Fortron uciągnie cały zestaw z GTSem ?

 

Dziękuję za pomoc i pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Kwestia 1: dysk wydaje się być ok, ale czemu seagate albo WD ? dziwna sprawa 

Kwestia 2: 4 gb ram to absolutne minimum, za 90zł masz 4 gb więc... 

Kwestia 3: 

 

GTS 250 Palit 1GB ( w trakcie kupowania)

już zamówiłeś czy masz na oku ? z tego co pamiętam to w dellach siedzi dobra elektryka, 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Kwestia 1:

Co do dysku to jeszcze pomyślę, mam na oku jeszcze jakiś 500 GB Seagate wymontowany z dekodera bodajże czy z podobnego sprzętu do TV ( działa pod PC) , dokładny model podam wieczorem bo czekam na informację.

Co do tej "Dziwnej sprawy" to myślę, że mają multum dysków poleasingowych i wysyłają jak leci , w sumie 40zł nie ryzyko na allegro to w razie czego zwrot i to ma być komp przejściowy :)

 

Ten dysk który mam na oku to : Seagate 500 GB Pipeline H2 3,5 cala. Nada się do PC ?

 

Kwestia 2:

4GB RAM już załatwione mam.

4GB DDR3 1600MHZ PC3 12800 DIMM 240 pins, taki mam na oku, spasuje ?

 

Kwestia 3: Mam w bardzo dobrej cenie działający , jeszcze nie kupiony, ale w każdym momencie mogę go mieć. Co do GPU mogę jeszcze przymierzyć się do kupna GT740 lub HD6670 ale nie chcę mi się dokładać zbytnio, wydajność podobna a nie chcę nadwyrężać budżetu bo mam okazję na GTS'a.

 

Kwestia 4: 

Zasilacz to jakiś serwerowy od starego serwera, nie wiem tylko czy będzie pasowało wszystko pod zwykły PC i czy da radę. Nie miałem styczności z takimi zasilaczami nigdy. Znajomy ma jeszcze Fortrona FSP250 ale on chyba nie wystarczy z mocą ?

Edytowane przez Kacper9812
Link to post
Share on other sites

Dysk się nada ten 500gb, nie jest najszybszy ale do przejściowego kompa się nada

Ten ram, masz już 4 i szukasz kolejne? Jeśli tak to 1333mhz, raz że spasuje się ze starymi to dwa oficjalny kontroler pamięci tego procka to 1333mhz

Ten gts ma pamięci ddr3(?) jednak znacznie lepiej będzie choćby najtańsze ddr5-znacznie szybsze

Z tym zasilaczem, wydaje mi się ze nie będzie problemu z tym dellem

Edytowane przez lewiis
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Co do dysku to nie musi być jakiś ultraszybki ale nie chcę żeby zamulał systemu i gry na nim chodziły normalnie, czy nada się ? Czym różni się od normalnego dysku, nie będzie z nim żadnych problemów ?

Co do RAMu to opłaca mi się kupić te 4GB 1600Mhz , nie da się ich jakoś ustawić w BIOSie poprzez zmianę timignów , napięć , BLCK, wartości ? Odpadają kompletnie i szukać 1333Mhz czy da się je jakoś skonfigurować ? Co do zasilacza to go przetestuję , ok :)

 

GDDR3 tak, ale nie opłaca mi się brać niepewnych kart do tego przepłacać jak mogę mieć w świetnej cenie tego ;/ Jak jużbym wolał kupować to bym wziął od kolegi GT740 minimalnie szybsze.

 

Podsumowywując: Czy jeżeli kupię ten dysk + RAM + zasilacz to wszystko będzie pasować i będzie ok ?

Edytowane przez Kacper9812
Link to post
Share on other sites

Dysk różnica taka że ma 5900 obrotów na minutę, a normalnie mają 7200, czy aż tak poważnie to będzie przeszkadzać-zależy od Ciebie

W teorii ram sam się przetaktuje, nie, można samemu to zrobić jak pisałeś

Jeśli gt740 jest ddr5 to warto przemyśleć, zdecydowanie szybsza karta

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Okej, to bez różnicy, a oprócz tego są jakieś różnice ? Bo czytałem, że takie dyski są przystosowane do pracy 24/7 itp. , sorka za take pytania ale z takim typem dysków mam 1 raz styczność.

 

Okej czyli co nie ma co na siłę szukać 1333Mhz i nie powinno być problemów z tymi 1600Mhz?

 

Zapytam kolegi, ale mimo wszystko takie gry jak Rust/CSGO/ArmA 2/ Trove itp. na tym GTS250 i tak wejdą, o ile się nie mylę :) Szczególnie, że w rozdzielczości 1280x1024 :) 

Link to post
Share on other sites

 

 

Co do tego zasilacza, czym różni się "serwerowy" od "zwykłego" ?

w końcu się doszukałem, możliwe że nie będzie wszystkich "normalnych" wtyczek (nie mogę dogrzebać się specyfikacji), chyba nie kombinowałbym i kupił fortrona\chiefteca 400w a allegro, jakieś 70zł   

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Mam jeszcze do kupna XILENCE XP-400 za 40zł nadałby się ?

Nie chcę pchać się w koszty, byleby utrzymało PC i niczego nie spaliło.

Ew. mam blisko FSP250 ale nie wiem czy on starczy .

Ew. 

Cooler Master RP-650-PCAP 650W Edytowane przez Kacper9812
Link to post
Share on other sites

Okej, aktualnie zestaw prezentuje się tak:

i3 540 + box

4GB RAM DDR3

Hitachi 250GB

GTS 250 1GB GDDR3 Palit

 

A jakby nie ten CoolerMaster to co byś polecił tak za ~60zł około ?

 

Warto spróbować pozyczyć tego Della i sprawdzić czy uciagnie ? 

 

http://olx.pl/oferta/dysk-hitachi-250gb-bardzo-dobry-status-smart-i-test-na-bad-sektory-CID99-IDc6YNF.html#dac8933492

Ten dysk jest Ok ? Już kupiony czekam na odbiór, ale chyba da radę ?

Edytowane przez Kacper9812
Link to post
Share on other sites

Okej a ten jak podawałem wcześniej byłby okej tzn, utrzymał by PC i trzymał dobre napięcia ?

http://olx.pl/oferta/zasilacz-cooler-master-rp-650-pcap-650w-CID99-IDcrfo7.html#52b16f220c

Szukałem o nim informacji i chyba jest bardzo stary (2009r.) i podobno głośny, warto go kupić, mogę go mieć na jutro już. Ew. tego Della tylko mam wątpliwości (niżej zdjęcie z jego napięciami itp.) , albo poprostu zamówię tego Chiefteca co podałeś ( spasuje pod dysk SATA, GTS250, itp ?) Co radzicie ? Muszę podjąć decyzję do wieczora

 

Co do Della, nie wiem czy to coś Ci powie :)

http://zapodaj.net/dae7a16c8cbc9.jpg.html

 

 

Mogę aktualnie zainstalować system itp. na LOGIC'u PRO 400W ? W komputerze nie ma karty graficznej ( zintegrowana jest) ?

Edytowane przez Kacper9812
Link to post
Share on other sites

Czytałem trochę na zagranicznych forach i sporo ludzi pisze że jest bardzo źle wykonany i szybko pada, i bardzo często psuje się wentylator i jest stosunkowo głośny. Nie wiem co tu zrobić.

 

Co do tego Della to odpuścić zupełnie ?

 

Ew. mogę zamówić Chiefteca co poleciłeś dały radę ( ma odpowiednie wejścia ) ?

 

A jak z tym LOGIC'em mogę na nim postawić system itp. (bez GPU zainstalowanego) póki nie mam innego ?

Edytowane przez Kacper9812
Link to post
Share on other sites

A ten Chieftec co podałeś, da radę ?

http://allegro.pl/zasilacz-chieftec-400w-gps-400aa-101-a-6-pin-sata-i5832651459.html

 

Bo ten Dell ma wszystkie "normalne" złącza , ale ma np. 2x zasilanie do MOBO ( 20+24PIN) i czy może tak być, że np. podłącze tylko 24pin ? 

 

Mógłbyś coś polecić do 65zł max. z allegro godnego uwagi do mojego PC , ważne żeby było za pobraniem , bo ten Chieftec odpada bo przelew mi nie pasuje.

 

http://allegro.pl/zasilacz-fortron-350w-fsp350-60hln-pfc-j400w-i5433027952.html

Da radę?

Edytowane przez Kacper9812
Link to post
Share on other sites

Zamówiłem FSP 350-60HLN jeszcze pytanie :

Nie mam jeszcze GPU, mogę załatwić:

GTX 660 ( wiem, że przesada ale czy zasilacz dałby radę ? Według mnie tak bo nowsza karta TDP podobne / mniejsze od GTS250) ?

GT 740 2GB GDDR3 

HD6670 

GTS250

Co myślicie ?

Edytowane przez Kacper9812
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...