Skocz do zawartości

Corsair dominator vs kingston savage


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez kokosnh,

Recommended Posts

Cześć,

posiadam płytę główną Gigabyte GA-H77N wifi chcę kupić ram w jednej kości 8GB, dlaczego w jednej? bo jeden slot pamięci zasłania niskoprofilowe chłodzenie cpu. Płyta obsługuje pamięci "Support for DDR3 2200(OC)/1600/1333/1066/800 MHz memory modules
* To support DDR3 1600 MHz, you must install an Intel 22nm (Ivy Bridge) CPU."

i teraz mam dylemat co brać:

- kingston savage 8GB 1600MHz CL9

- corsair dominator platinum 8GB 1866MHz CL9, jedna kość z zestawu 2x*GB (z jaką częstotliwością by pracował na płycie?)

 

Pozostałe komponenty jeżeli potrzeba

- procesor i3 3240 (będzie zmiana na i5)

- grafika MSI Radeon r9 270

- zasilacz silverstone 450W sfx

Link to post
Share on other sites

dołóż trochę i weź , twoja płyta obsługuje kostki 8GB na 2400MHz więc warto to wykorzystać.

 

 

 

corsair dominator platinum 8GB 1866MHz CL9, jedna kość z zestawu 2x*GB (z jaką częstotliwością by pracował na płycie?)


Nie rozumiem, chcesz kupić zestaw 2 kostek, tylko aby jedna leżała odłogiem ?  
Link to post
Share on other sites

Dzięki za odpowiedzi, kokoshn gość na allegro sprzedaje tylko jedną kość corsair dominator platinum, która oryginalnie była częścią zestawu 2x8GB. practiced, niestety savage nie zmieści się pod moje chłodzenie (thermalright axp100) brakuje dosłownie 1-2mm sprawdzałem bo kolega ma jedną kość 8gb i mogłem ją przymierzyć, jedynym rozwiązaniem byłby zakup 2x4GB i oskalpowanie jednej kości z radiatora, wtedy wejdzie

Link to post
Share on other sites

niestety savage nie zmieści się pod moje chłodzenie (thermalright axp100) brakuje dosłownie 1-2mm sprawdzałem bo kolega ma jedną kość 8gb i mogłem ją przymierzyć

 

To jak Ty chcesz zmieścić Corsair Dominator kiedy on jest 2x wyższy niż te Kingstony? Nie da się tego chłodzenia zamontować tak, żeby było miejsce dla pamięci?

Link to post
Share on other sites

Pewnie zasłania 1-szy slot ddr

dokładnie tak jak pisze kokosnh, thermalright zasłania pierwszy slot ram i mimo chęci savage pod niego nie wejdzie, chyba że tak jak pisałem to obedrze się go z radiatora a drugi zostawię w spokoju. Ale czy to ma sens? Czy odczuję różnicę biorąc kość 1x 8Gb ddr3 2400Mhz zamiast dwóch po 4gb o tym samym taktowaniu?

Link to post
Share on other sites

Obdzieranie z radiatora nie ma sensu, bo ci jeszcze kostki się spalą ( one się nagrzewają pod obciążeniem, a stracisz gwarancje )

Jesteś pewien, że to chłodzenie nie ma jednego boku krótszego i wystarczyło by je tylko obrócić ?

 

Czy odczuję różnicę biorąc kość 1x 8Gb ddr3 2400Mhz zamiast dwóch po 4gb o tym samym taktowaniu?

Dual chanel daje skok podobny jak z 1333MHz na 2400MHz ( czyli od 0 do 10%, zależnie od gry ) 
Link to post
Share on other sites

Płyta (gigabyte GA-H77N wi-fi) ma kiepsko umieszczony socket, jeżeli obrócę chłodzenie to zachodzi na złącze pcie a wtedy zostaje grafika zintegrowana :rotfl:  rozważałem już różne opcje, najlepiej byłoby zmienić chłodzenie (coolery wieżowe odpadają bo budka jest mała) na jakiegoś cryoriga c1   wtedy spokojnie zmieszczę ram do wysokości do 40mm, ale nie chcę się ładować w ten koszt, kiedy do schłodzenia jest i3 3240, a nawet jeżeli zmienię na coś pokroju i5 to i tak będzie dawać sobie rade np z jakimś wentylem 120mm.

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Witam ponownie, odkopuję temat żeby niepotrzebnie zakładać nowego. Przez liczne wydatki zakup ramu i procesora się opóźnił i póki co zostaje i3 3240, moja płyta (gigabyte ga h77n wifi) obsługuje pamięci 2200 po OC więc z odczytem kości nie powinno być problemu (savage 8GB HX324C11SR/8) czy procesor pozwoli na wykorzystanie pamięci o tak wysokim taktowaniu, czy ram będzie działał tylko na ustawieniu 1600MHz?

Max Memory Size (dependent on memory type) 32 GB Memory Types DDR3 1333/1600
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

procesor, a raczej kontroler w procesorze jest identyczny we wszystkich Ivy bridge ( zresztą są identyczne w każdej "rodzinie" ), to co cię ogranicza to jak coś chipset Intel H77 ( ogranicza do 1600MHz, chyba że Gigabyte zrobił coś w biosie i to odblokował, ale wątpię ), kostka będzie działać, ale z 1600MHz ( dlatego tez ja polecałem 1600MHz ) 

Co do pojemności, to jest to kostka z IC's wielkości 512MB, więc nie powinno być problemów przy ivy bridge 

Link to post
Share on other sites

Dzięki za odpowiedź. W opisie płyty jest "Support for DDR3 2200(OC)/1600/1333/1066/800 MHz memory modules" czyli jest szansa na OC pamięci, a na liście obsługiwanych pamięci są kostki o taktowaniu nawet 2400MHz. Jednak bezpiecznie będzie wziąć pamięci 1600 i próbować ewentualnie jakiegoś OC? To co mnie ciekawi w pamięciach savage to to, że mamy do czynienia z jednakowymi pamięciami, które już przez producenta mają stworzone odpowiednie profile OC, co proste i wygodne. Czy zakupując wersję hyperx savage 8GB o taktowaniu 1600MHz będzie możliwe przetaktowanie ich na wyższe częstotliwości? logicznie myśląc to tak, tyle że będzie to wymagało więcej grzebania w ustawieniach?

Link to post
Share on other sites

 

 

Czy zakupując wersję hyperx savage 8GB o taktowaniu 1600MHz będzie możliwe przetaktowanie ich na wyższe częstotliwości?
 

Szybsze pamięci zawsze zwolnisz, wolniejsze nie zawsze przyśpieszysz. 

Czyli każde 2400MHZ pójdzie na 1600MHZ, ale nie każde 1600MHz pójdzie na 2400MHz

Tylko wszystko się rozbija o to, czy zamierzasz zmieniać platformę, w najbliższych latach,  na jakąś obsługującą szybsze DDR3 ? 

Jeśli nie, to 1600MHz o niskim cl będzie lepszym wyborem. 

OK, poczekaj chwilę, bo kłócę się sam z swoimi wcześniejszymi postami, ehh ( chyba mnie zmyliłeś wrzucając tą specyfikacje ze strony asusa i w pierwszym poście popełniłem błąd ) 
zgodnie z chipsetem H77 twoja płyta powinna blokować wszystko powyżej 1600MHz, więc kostki takiej prędkości będą optymalne. 


możesz kupić nawet coś w tym stylu  co na 100% wejdzie wszędzie.


i będziesz miał nadal jedno gniazdo wolne 

Link to post
Share on other sites

Dzisiaj udało mi się sprawdzić w praktyce działanie pamięci o wyższym taktowaniu (hyperx savage 2400MHz Cl11) na mojej płycie, ile bym nie klikał, kombinował z xmp to i tak pamieć działała jako 1600MHz. Czyli kupię chyba savage 8GB cl9 lub coś innego jak się trafi w dobrej kasie. Kokosnh raczej zmiany platformy nie przewiduję w tym roku ale co będzie za rok albo dwa nie wie nikt, ale to pewnie to już ddr4 będą w innych cenach:) Jeszcze raz dzięki za pomoc i wszystkie rady, temat chyba można zamknąć.

Link to post
Share on other sites

Cieszę się, że mogłem pomóc, jeszcze raz przepraszam za błąd w pierwszych postach, nie mam pojęcia czemu sobie ubzdurałem, że ta płyta, była na innych chipsecie ( i w efekcie polecałem kostki 2400MHz, przynajmniej dobrze, że podlinkowałem 1600MHz )

Moderatora prosiłbym o skreślanie wszystkich zdań w tym temacie gdzie polecam 2400MHz ( sam edycję mam już zablokowaną )  

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...