Skocz do zawartości

Monitor 144Hz najlepsze kolory ~1500


Recommended Posts

Witam, poszukuje monitora 144Hz najlepiej 1ms z jak najlepszymi kolorami w tej cenie. Chciałem kupić Benq XL2411Z ale czytałem, że ma strasznie słabe kolory, nawet jak na matrycę TN, Także proszę abyście mnie oświecili, ponieważ trochę jest tych monitorów i nie wiem, który byłby w stanie spełnić moje oczekiwania. I jeszcze jedno pytanko, czy ten G-SYNC jest warte swoich pieniędzy czy to tylko wyciąganie kasy?

Edytowane przez babar
Link to post
Share on other sites

Powiedziałbym że iiyama (jako dość długi użytkownik ich monitorów) jednak nie widziałem zbytnio porównań wszystkich trzech, jak i zdaje mi się że są one TN czyli gorsze barwy niż IPS, ale za to otrzymujesz wyższe odświeżanie. G-synce to głównie pic na wodę fotomontaż (w mym uznaniu). Jednak jeżeli można gdzieś taniej wyrwać to bym wziął na próbę c: Jednak dalej sądzę iż Freesynce będzie lepszym wyborem (jeżeli posiadasz już kartę od AMD).

Link to post
Share on other sites

A jeżeli porównywać technologie Benq i iiyama?

Swojego czasu sam zastanawiałem się nad wyborem pomiędzy Benq a iiyama. Ostatecznie wybrałem BenQ 24" XL2411T Flicker-free i ciesze się z tego wyboru.

Jakoś do iiliamy nie miałem zaufania a Benq chwali się monitorami gejmingowymi :) - o ile dobrze pamietam na tym moim jakiś team pociskał.

 

Na kolory nie narzekam i jestem zadowolony. Pozatym coś za coś... jeżeli kolory są aż tak ważne to może być EIZO ale to już nie ta półka cenowa

Link to post
Share on other sites

Albo zwykły IPS 60hz ;3 Inaczej w tej cenie nie ma zbytnio mowy o jakiś wspaniałych barwach.

Autor chce 144Hz myślę, że gra w FPSy online więc 60Hz odpada - bo po co 144Hz ???????

Jedynym rozsądnym w tej cenie jak dla mnie Benq później iljamy czy jakoś tak ;P. Następnie z wyższej półki IPS 144Hz od EIZO

 

Natomaist jak autor nie gra w FPS to 60Hz w zupełności wystarczy na IPSie - wtedy będzie kolor :)

Edytowane przez adasiex
Link to post
Share on other sites

Następnie z wyższej półki IPS 144Hz od EIZO

Eizo ma monitor z matrycą IPS, która ma 144Hz? No to pokaż co to za cudo znalazłeś, bo ja znałem tylko z matrycą VA...  :facepalm:

 

Zwracam honor, kierowałem się dotychczasowymi 24-calami autora~

Edytowane przez Nyannte
Link to post
Share on other sites

Autor chce 144Hz myślę, że gra w FPSy online więc 60Hz odpada - bo po co 144Hz ???????

Jedynym rozsądnym w tej cenie jak dla mnie Benq później iljamy czy jakoś tak ;P. Następnie z wyższej półki IPS 144Hz od EIZO

 

Natomaist jak autor nie gra w FPS to 60Hz w zupełności wystarczy na IPSie - wtedy będzie kolor :)

Wskaż mi wszystkie fps-y w których 144hz naprawdę coś daje w grze na poziomie domowym, poza cs (bo i tutaj starcza 60Hz) ;3

Link to post
Share on other sites

144Hz wpływa na ogólną wygodę korzystania z komputera ;3

o.o ? A gdzie argumenty popierające tą tezę ? Jedyne co tobie to poprawi to że nie będziesz widzieć jak ci się potrafi na starszych monitorach kursor gdzieś zaciąć, a tak to poza grami jakoś nie widzę tego gdzie to wpływa na wygodę korzystania z komputera.

 

Also jeszcze jedno pytanie do @babar czy twoja grafika posiada DisplayPort ?

Edytowane przez Tankersss
Link to post
Share on other sites

No, nareszcie udało się wybić Cię z tego irytującego chan'owego ";3" xD

emmm nie widzę żadnego związku z zadanym pytaniem, jak i tematem. Również  nie wiem czemuż uważasz to za chanowe, obserwuję kilka większych/mniejszych i jakoś rzadko to tam spotykam ;p

Link to post
Share on other sites

Ludzie mnie coraz bardziej zaskakuja.

 

Panowie nie neguje waszej wiedzy bo wierzę ze ja macie, ale jak mozecie doradzac cokolwiek autorowi tematu, czy sprzeczac sie czy g-sync i 144hz jest warte doplacenia, kupienia skoro nikt z was nie pokusił sie nawet zapytac w co autor gra, jaki ma komputer? co mu po g-sync jesli gra w csa? Lub po 144hz jesli gra w heroes 3 ? 

babar napisz nam w co głównie grasz, jaki komputer masz lub ile wyciagasz fpsow w swoich ulubionych grach, wtedy pomyslimy bo jesli chcesz g-sync sprawa sie troche skomplikuje, jesli nie i wezmiemy pod uwage tylko to co napisałeś czyli kolory to albo

 

144hz - LG24GM77

 

albo

 

60hz ips ---- Na forum sa lepsi specjalisci od tego typu monitorow, napewno cos doradza

 

 

 

za wysokie odswierzanie, g-sync, ULMB płacie sie spora cene i nie mowie o zł, tylko własnie o kolorach, jakosci wykonania itp wiec trzeba byc pewnym czy tego sie właśnie potrzebuje, jesli tak to zaufaj mi ze nawet słabsze kolory to bedzie nic w porównaniu z plusami jakie daja takie monitory lecz jesli nie to bedziesz zawiedziony.

 

Przeprawszam jesli kogos uraziłem, ale topie smutki po ksw i chciałem sie pomadrowac

 

pozdro

Edytowane przez Watroba
Link to post
Share on other sites

Ja monitor chciałem do FPSów (głównie CS i BF). Zastanawiałem się tylko która matryca jest najlepsza, bo w tym przedziale cenowym jest całkiem sporo propozycji. Do pracy i do grania w inne gry niz FPS i do szeroko pojętych multimediów używam mojego Eizo FS2333, także mam już bardzo dobry IPS. Mimo to jestem ciekawy jak tam się to high freq sprawuje wraz z tymi szybkimi matrycami, podobno w csie różnica jest bardzo duża (gram na stałych 300fps).

Link to post
Share on other sites

podłączam się do pytania,

gram w csgo (głównie), starcraft 2, hots, lol czasami (ale to gry, na które monitor nie wpływa)

czy opłaca się dopłacać do tego monitora http://www.morele.net/monitor-aoc-g2460pg-661811/ w moim przypadku?

czy kupić po prostu http://www.morele.net/monitor-asus-vg248qe-573766/

Edytowane przez proqqqe
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...