Skocz do zawartości

montaż 4k, color grading, cinemaDNG, premiere pro CC, DaVinci resolve, PS


Recommended Posts

Witam, 


czytałem poprzednie wpisy, stąd trochę własnej propozycji. nie wiem natomiast wszystkiego, mam watpliwosci o ktorych w innych watkach nie znalazlem nawet slowa


potrzebuje złożyć zestaw który poradzi sobie z video 4k, color gradingiem, obsluga raw video w formacie cinemaDNG (ogromny bitrate)


  • Zastosowanie komputera: Montaż video 1080p i 4k, kolorowanie,  praca z programami Adobe, praca na dwóch monitorach (na poczekatek 2 full HD, pozniej stary fhd zamienie na 4k)
  • Maksymalna kwota jaką dysponujesz: 6000zł (chyba że coś znacznie poprawi wydajność to do 7000zł) wiem ze teraz slaby kurs dolara, ale pominmy ten fakt
  • Czy będziesz podkręcać sprzęt?: TAK/delikatnie, bedzie to moje pierwsze OC
  • Specjalne wymagania: Płynne działanie podczas montażu (podczas kolorowania i stabilizowania karów) i szybki rendering.
  • Których części potrzebujesz?: Wszystkie
  • Czy posiadasz jakieś części ze poprzedniego komputera? nie
  • Własna propozycja zestawu: i7 5820k, 16gb DDR4 (wolne gniada do robudowy o kolejne 16), gtx 970 (nie wiem z której stajni, ale chyba G1 gaming wypada najlepiej w testach renderowania)
  • Dyski: tu jestes dość zielony. pytania:
  • -czy jest sens pchać się w dysk systemowy (i pod instalacje programow, chce to miec na jednym) SSD pod m.2 z predkośćiami rzędu 2150/1200mb (samsung sm951 265GB)? niecałe 800zł
  • -na sorowke ze 2TB (backup'y robie na dyskach zewnetrych)
  • -trzeci maly na scratch SSD (ile? 128? jaki?)
  • -export na ktory dysk? jakis kolejny czwarty?

Proszę o pomoc w takim zestawie.


  • Inne: Poszukuję też duzego monitora FHD 27-29 cali(monitor główny, dotychczasowy będzie rozszerzeniem do podgladu internetu w czasie pracy) do max 1200zł 
Link to post
Share on other sites

 

 

-czy jest sens pchać się w dysk systemowy (i pod instalacje programow, chce to miec na jednym) SSD pod m.2 z predkośćiami rzędu 2150/1200mb (samsung sm951 265GB)? niecałe 800zł

 

Taki zapis warto wykorzystać na scratch albo na odczyt / zapis. Pod system raczej nie ma to sensu

 

 

 

-na sorowke ze 2TB (backup'y robie na dyskach zewnetrych)

 

-export na ktory dysk? jakis kolejny czwarty?

 

To może 4 x 1TB w RAID 10 ?

 

 

 

-trzeci maly na scratch SSD (ile? 128? jaki?)

 

Szybki zapis. Celuj w wersję co najmniej 256 GB  

Link to post
Share on other sites

Dzięki a czy możesz doradzić jeszcze w kwestiach o których nie wspomniałem bo nie mam o nich zielonego pojecia. tzn jaka plyta głowna? jaki zasilacz? obudowa i chlodzenie. nie musi byc ciche, musi byc wydajne :)

 

 

kto na forum robil zestawy z morele i dawal kody na darmowe zamontowanie i przesylke? moze skorzytam :)

Edytowane przez kamigava
Link to post
Share on other sites

Płyta MSI X99A SLI Plus, obudowa Fractal R5 / Enthoo Pro. Tutaj musisz patrzeć żeby pomieścić się z wszystkimi dyskami. Na chłodzeniu nie ma tutaj co oszczędzać. Taniej TISIS, drożej Dark Rock 3 Pro. TISIS ma prawie 170 mm wysokości także żebyś się zmieścił w obudowie. R5 / Enthoo Pro spokojnie pomieszczą. Zasilacz XFX 650 / Corsiar RM650X / Antec True Power Classic 650W. Wszystko zależy od budżetu jak to wygląda. Kody na montaż i wysyłkę masz w FAQ na głównej działu ZK

Link to post
Share on other sites

Hej,

skłądałam komputer do podobnych zastosowań jak Twoje (+ gry) i skończyło się na czymś takim:

http://www.morele.net/inventory/info/2bgOrW/

Może coś z tego podpatrzysz :) Mam tam dysk na m.2, postawiłam na nim system i zainstalowałam programy.

Natomiast jeszcze na bardziej zasobożernych aplikachach go nie testowałam (morele składało go dużo ponad 2 tygodnie licząc od zaksięgowania pieniędzy, bo lubią pisać że mają komponenty, których nie mają, także weź to pod uwagę), bo przyszedł parę dni temu.

Edytowane przez Alnervik
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Dysk M.2 na system to raczej wyrzucone pieniądze chyba, że to dysk na obrabiany materiał. Chłodzenie - Dark Rock Pro jest dobry, ale Tisis 100zł tańszy. W sumie - nie za bardzo jest jak zejśc z ceną elementów w jakiś sensowny sposób. Przy tej cenie zestawu możliwe, że warto zrobić rozpoznanie w kilku miejscach i zrobić zakupy w 2-3 miejscach - wada jest taka, że trzeba to wszystko samodzielnie poskładać, zaleta, że przy odrobienie szczęścia da się urwać trochę z ceny.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...