Skocz do zawartości

PC do 3000, największa wydajność na lata, z czasem dwa monitory


Recommended Posts

  • Zastosowanie komputera : od czasu do czasu gry, programowanie, filmy, wirtualne maszyny, linux/winda zainstalowane rownolegle
  • Maksymalna kwota : ~3000
  • Kiedy zamierzam kupić komputer? : jak najszybciej (chyba ze naprawde oplaca sie poczekac)
  • Których części potrzebuję : cały zestaw, bez systemu, bez napędu, bez SSD
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : PCet ma starczyć na wiele lat bez modernizacji, więc chyba nie byloby to złe rozwiązanie
  • Rozdzielczość mojego monitora i model : monitor jeszcze musze dokupić, z czasem moze to będą dwa monitory. Prawdopodobnie 24" FHD
  • Specjalne wymagania : jak najdłużej na topie bez potrzeby modernizacji
  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele): brak
  • Własna propozycja zestawu : i5-4460/i5-4690k + GTX960/970/może jakiś AMD? słabo się orientuję w teraźniejszej sytuacjina rynku. Nie wiem, czy bardziej postwic na lepsze GPU, czy CPU, bo na obydwa chyba mi nie starczy ;p
  • Inne: maksimum 3000 na sam komputer, bo zostawiam sobie 600zl na monitor, myszke... gram niewiele, ale może zacznę, wolę kupić coś lepszego żeby starczyło na lata, mam nadzieje na min. 5lat. Jako,  że jestem biednym studentem, raczej nie będe modernizował komputera, ew. z czasem dorzuce SSD, na początku może go nie być. Czytałem że GTXy lepiej współpracują z linuxem? nie wiem jak duzo go będę używał, bo dopiero się nim zainteresowałem, ale wole nie miec później problemów

 

Edytowane przez konrad6
Link to post
Share on other sites

Intel Core i5-6500 /3.2GHz, 6MB, LGA1151, BOX/

MSI B150M PRO-DH /intel B150, DDR4, LGA1151/

ZOTAC GeForce GTX 960 4GB DDR5 128bit (1077/7010)

Crucial 8GB (2x4GB) 2133MHz CL15

Seagate 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600 Barracuda

Thermaltake Smart SE 530W 80+ 140mm modular

Zalman Z3 USB3.0 black (b/z)

 

Razem: 2995zł

Kod na darmowe złożenie i wysyłkę do wpisania w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ + dostawa

 

 

Procesor na nowej generacji na nowej podstawce, dobra płyta główna, słabsza karta graficzna niż podałeś, kości RAM DDR4 w dobrej cenie, standardowe HDD, dobry zasilacz z zapasem mocy oraz budżetowa obudowa.

 

Teraz trochę konkretów:

 

 

jak najszybciej (chyba ze naprawde oplaca sie poczekac)

Różnica w ostatnim czasie w tym koszyku to 9zł na zasilaczu z tego co widzę.

 

 

 

monitor jeszcze musze dokupić, z czasem moze to będą dwa monitory. Prawdopodobnie 24" FHD

Może zostań przy jednym monitorze, ale po pewnym czasie zainwestuj w lepszą grafikę ?

 

 

 

i5-4460/i5-4690k + GTX960/970

Na i5-4460 i gtx 970 potrzeba jeszcze około 300zł więcej niż zakładasz nie wspominając już o 4690k gdzie potrzeba lepszego MOBO, chłodzenia CPU i trochę lepszych kości DDR3 niż te o standardowym taktowaniu. W związku z tym myślę, że i5 6500 i gtx 960 będą najlepszym rozwiązaniem w tym budżecie chyba, że jednak zdecydujesz się dopłacić do gtx 970.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Spójrz że napisał że gra niewiele, więc tutaj można nawet zejść do 950 i dorzucić do lepszego CPU ;3 Also przy maszynach wirtualnych znając życie będzie potrzeba dorzucenia kolejnego 8GB RAM z czasem ;) Also pod linuxa są niby lepsze sterowniki Nvidi, jednak tak naprawdę tylko AMD się tam liczy, jako że wspiera natywnie OpenGL/CL i w tym są one o wiele wydajniejsze ;3

Link to post
Share on other sites

@up 

Jeżeli zestaw ma być na długo i autor będzie chciał zagrać w coś nowszego to GTX 960 to chyba absolutne minimum.

 

Jednakże nowe gry będą w miarę płynnie chodzić na 950 wtedy można pomyśleć o 4690k.

 

EDIT: po szybkim przeliczeniu wersja 950 + 4690k wychodzi za 3200zł

Edytowane przez nos_tro
Link to post
Share on other sites

Bardziej chodziło mi o xeon 1230v3, który się lepiej sprawdzi z VM-ami, jeżeli damy taką w miarę podstawową mobo i ram, a do tego resztę co podał @nos_tro to wyjdzie ~3200.

Edytowane przez Tankersss
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Faktycznie 960 to raczej minimum, a czym sie różnią wersje ZOTAC/Gigabyte/MSI/Palit?

I lepiej pójść w Skylakei, czy zostać przy i5-4460? Na co bardziej stawiać, procesor, czy karta graficzna (pod wzgledem ekonomicznym)?

No i czy warto dopłacać do 970? bo jeżeli faktycznie może mieć to duży odcisk na przyszłość i lepiej teraz dołożyć, to może nawet byłbym skłonny wykombinować dodatkową kasę

Te VMy, to nie jest jakiś główny cel, raczej sporadycznie bede coś odpalał w ramach studiów

Edytowane przez konrad6
Link to post
Share on other sites

Możesz dołożyć do R9 390. XFX Radeon R9 390 Double Dissipation 8GB DDR5 512bit (1015/6000) -wydajność stock na poziome GTX 970

Tylko, ze wtedy chyba zasilacz dużo mocniejszy (droższy) trzeba? "Wymagany zasilacz minimum 750W"

Nie wiem dlaczego ale jakoś bardziej mnie ciągnie do GTX, ten Radeon wypada lepiej od 960? i z którym procesorem to połączyć? 4460, czy 6500

 

 

A programowanie jakieś cięższe projekty, czy też tylko na studia ?

na razie dopiero zaczynam, więc nic poważnego, ale za kilka lat mam nadzieję, że będzie to wyglądało profesjonalniej, dlatego zależy mi, zebym nie musiał go za szybko modernizować

Edytowane przez konrad6
Link to post
Share on other sites

 

 

Tylko, ze wtedy chyba zasilacz dużo mocniejszy (droższy) trzeba? "Wymagany zasilacz minimum 750W" Nie wiem dlaczego ale jakoś bardziej mnie ciągnie do GTX, ten Radeon wypada lepiej od 960? i z którym procesorem to połączyć? 4460, czy 6500

 

Są to dane zawyżone. TTSE 530W wystarczy tutaj nawet po OC wraz z podnoszeniem napięć.

 

Czy 1151 czy też 1150 - wszystko zależy od budżetu. Kwestia tego ile możesz dopłacić. Przejście na 1151 trochę jednak obecnie kosztuje.  

Link to post
Share on other sites

Są to dane zawyżone. TTSE 530W wystarczy tutaj nawet po OC wraz z podnoszeniem napięć.

 

Czy 1151 czy też 1150 - wszystko zależy od budżetu. Kwestia tego ile możesz dopłacić. Przejście na 1151 trochę jednak obecnie kosztuje.  

Więcej niż 3300 już na pewno nie wycisnę, czy przejscie na 1151 jest tego warte i ile moze kosztować?

Link to post
Share on other sites

Z procesorem i5 6400 o wydajności praktycznie takiej samej co i5 4460, jest to koszt około 3400 zł wraz z GTX 970.  

Czyli rozumiem, że lepiej nie przepłacać i zostać przy i5 4460? z GTX970/960, czy r9 390? i jakie MOBO do tego? Corsair VS550 wystarczy?

Edytowane przez konrad6
Link to post
Share on other sites

Okay, finalnie wygląda to tak:

i5-4460 - to już pewniak

MSI GTX970 - nie jestem pewien, czy na pewno MSI, dałem tylko poglądowo, ew ten Radeon R9 390, ale jakoś zieloni bardziej do mnie przemawiają

MSI H81M-P33 - gdzieś na forum wyczytałem, że to będzie lepsza oferta wydajność/cena, ale podejrzanie tania jest, proszę o opinię
Crucial 8GB - nie wiem czy nie lepiej wziąć w jednej kości, w razie gdybym później dokładał kolejne 8
Thermaltake 530W - to też raczej pewniak
Seagate 1TB
Zalman Z3 Plus - może tańszą obudowę?

~3213 z GTXem 970
~3100 z Radeonem
z 960 to by było jakies 2700, na pewno warto dopłacać 500zł do 970?

Proszę o Wasze opinie i sugestie
 

Edytowane przez konrad6
Link to post
Share on other sites

Zastanawiam się też czy nie kupić lepszego procesora kosztem grafiki (zestaw nos_tro lub i5-4690k). Głównie dlatego, ze nie gram dużo. 970 chce wziąć, żeby za te 5 lat nie trzeba było modernizować kompa, bo prawdopodobnie to nadal będzie super karta.

Ciężko mi się zdecydować.

 

 

 

Powiedz jakiego rodzaju gry Cię interesują ? Jak wielki nacisk kładziesz na detale itp ?

No oczywiście, że zagram w najnowsze produkcje, ale to tylko w ramach testu (nie przepadam za graniem single player), myślę że nawet średnie detale by mnie zadowoliły. Najwięcej to raczej w gry typu Warthunder, CS:GO, Star Craft II. Tak jak pisałem wcześniej, zalezy mi na tym, żeby w przyszłości nie trzeba bylo wymieniać karty na nową, bo gry nie bedą śmigać nawet na średnich.

 

Edytowane przez konrad6
Link to post
Share on other sites

 

 

Tak jak pisałem wcześniej, zalezy mi na tym, żeby w przyszłości nie trzeba bylo wymieniać karty na nową, bo gry nie bedą śmigać nawet na średnich.

 

Idąc tym tokiem bierz GTX 970 / R9 390. Tyle w temacie. Nie wiem ale czy zmiana GPU w przyszłości będzie jakimś problemem ? Sprzedajesz obecnie posiadaną kartę. Przez ten czas korzystasz z integry w CPU. Dokładasz kilka złotych i kupujesz coś nowego, świeżego. Wkładasz w slot, stery i wsio.  

Link to post
Share on other sites

Idąc tym tokiem bierz GTX 970 / R9 390. Tyle w temacie. Nie wiem ale czy zmiana GPU w przyszłości będzie jakimś problemem ? Sprzedajesz obecnie posiadaną kartę. Przez ten czas korzystasz z integry w CPU. Dokładasz kilka złotych i kupujesz coś nowego, świeżego. Wkładasz w slot, stery i wsio.  

Nigdy nie sprzedawałem podzespołów PC, nie mam pojęcia czy ludzie kupują używane karty, ale skoro mówisz że nie powinno być problemu, to faktycznie niegłupie rozwiązanie.

Czyli idąc tym tokiem, że sprzedam kiedyś karte i kupię lepszą, to lepiej teraz zainwestować w nowszy socket?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...