Skocz do zawartości

Problem z Procesorem w Windows 10


Recommended Posts

Mam laptopa Dell Studio XPS1640 na C2D [email protected] z 4Gb RAM i grafiką Radeon 4670 z 1GB vRAM. Po zmianie z Windows 7 na Windows 10 regularnie dzieją się dziwne rzeczy z obslugą procesora. Nie działają w ogóle plany zasilania i procesor pracuje z zaniżonym taktowaniem przez cały czas.

12238365_1093699310649464_33516852466622

 

zasem po restarcie załapuje wyższe taktowanie, ale zazwyczaj działa w tym niskim. Szukałem już po internecie jakiegoś rozwiązania, ale nie znalazłem nic co miałoby zastosowanie i działałoby w moim przypadku. Może, któryś z użytkowników tego forum ma jakiś pomysł. Z góry będę bardzo wdzięczny.

Link to post
Share on other sites

zapuść jakąś grę włącz hw monitor i zobacz maxymalne taktowanie 

tu procek pokazuje prawidłowo taktowanie 

jeśli jest nie wykorzystywany to poco ma działać pełnym obciążeniem 

Takie samo taktowanie mam przy włączonym Youtube i fimem w FHD, a także podczas wywoływania RAWów z aparatu. To taktowanie w ogóle się nie zmienia niezależnie od tego co włączę.

 

Czasem tylko po restarcie załapuje tak jak powinien i wtedy w standardzie na wys. wydajności minimalne taktowanie jest w okolicach 1,5 GHz.

Edytowane przez dzemski
Link to post
Share on other sites

Przyczyną takiego zachowania komputera,może być nowy system i brak sterowników odpowiednich (bios,chipset i inne do płyty głównej) pod win 10.

Sprawdź na stronie producenta czy takie się ukazały...

 

"

Product not tested for Windows 10 upgrade

Dell is not testing or developing Windows 10 drivers for this product. If you choose to upgrade, some features, applications, and connected devices may not work as expected." - to cytat ze strony producenta więc radzę wrócić do win7.

 

http://www.dell.com/support/home/us/en/04/product-support/product/studio-xps-16/drivers

Edytowane przez jarrino
Link to post
Share on other sites

wyłączyłem w BIOSie tryb Turbo i procesor pracuje teraz dynamicznie, ale tylko w zakresie 2,2 do 3,0 GHz, nawet na trybie oszczędzania energii nie spada poniżej 2,2 GHz.

 

Jakiś czas temu wgrała mi się jakaś poprawka do W10 i wydaje mi się, że to właśnie po niej zaczęły się dziać takie numery.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Podałem ci ,"zacytowałem" informację ze strony producenta.Według niej powinieneś być przygotowany na różne przypadki przy używaniu win 10. Moim zdaniem najrozsądniejszym wyjściem jest powrót do poprzedniego systemu....

Link to post
Share on other sites

U mnie wyglądało to następująco robiłem upgrade 7 do 10 z poziomu aktualizacji systemu windows na 2 komputerach, u siebie na stacjonarce nie zauważyłem niczego dziwnego natomiast na laptopie zaczęły pojawiać się bsody, wykorzystanie dysku oraz procesora w 100% w trakcie używania samego chroma, oczywiście przeskanowałem lapka AV i Malware Bytes i nic. Na dodatek touch pad mi przycinał itd. w celu rozwiązania problemu sięgnąłem po ostateczny środek w postaci czystej instalacji systemu w10 co rozwiązało wszystkie dotychczasowe problemy. Dlatego polecam przenieść wszystkie dane na inny dysk i dokonać nowej instalacji w10, a jak to nie pomoże to tak jak kolega wyżej napisał "back to the past" w7.

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • 2 miesiące temu...

Mam laptopa Dell Studio XPS1640 na C2D [email protected] z 4Gb RAM i grafiką Radeon 4670 z 1GB vRAM. Po zmianie z Windows 7 na Windows 10 regularnie dzieją się dziwne rzeczy z obslugą procesora. Nie działają w ogóle plany zasilania i procesor pracuje z zaniżonym taktowaniem przez cały czas.

12238365_1093699310649464_33516852466622

 

zasem po restarcie załapuje wyższe taktowanie, ale zazwyczaj działa w tym niskim. Szukałem już po internecie jakiegoś rozwiązania, ale nie znalazłem nic co miałoby zastosowanie i działałoby w moim przypadku. Może, któryś z użytkowników tego forum ma jakiś pomysł. Z góry będę bardzo wdzięczny.

Miałem dokładnie ten sam problem z laptopem Lenovo z510, Procesor i7 8 GB Ram. Zabawa z plikami RAW. Wina leży w zasilaniu, a raczej jego niedoboru dla procesora. Procesor pracuje na najniższym możliwym napięciu i nie będzie taktowany wyżej niż obecnie. 

Wina leży w samym zasilaczu i jego słabej wydajności. Jeśli używasz zasilacza nie fabrycznego to masz odpowiedź. Winą może być również zużyta bateria laptopa. Dokładnie w moim przypadku tak było. Jako, że w Lenovo Z510 bateria jest wbudowana, to zmuszony byłem rozkręcić laptop i wymontować baterię. Obecnie laptop jest jej całkowicie pozbawiony, a wydajność przy każdej czynności jest w pełni regulowana przez system w miarę zapotrzebowania. Przy wywoływaniu RAW idzie na maksa.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...