Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam.

Planuje zakup komputera w granicach 6500zł. Częśś podzespołow już wybrałem:

 

Karta graficzna: Zotac GTX GeForce 980

Procesor: Intel Core i7-4790K

Płyta głowna: MSI Z97-G43

RAM: Kingstone DDR3 4GB 1333MHz CL9 | 3 albo 4 kości

Dysk twardy: ???

Stacja dysków: ???

Zasilacz: ???

Obudowa: ???

 

Potrzebuje 2 dyski, najlepiej jakis 128GB ssd i 1TB hdd tutaj daje Wam wolną ręke, oby jak najlepsze i z rozsądną ceną. Obudowa, bo z tego co czytałem, nie każda pasuje do wyżej podanej karty graficznej. Ewentualna korekta na płyte główną i pamieć RAM mile widziana. Karta graficzna i procesor wydaje mi się trafnym wyborem.

 

Za każdą radę z góry dziękuję.

Link to post
Share on other sites

1333MHz ? 1600 to minimum warte uwagi ;3 Also jeżeli do gier to na ssd chociażby Samsung 850 a hdd Seagate lub WD z serii Red/Blue (te i black tylko się liczą jeżeli nie będzie to robić tylko za magazyn ale i również za bazę na gry itd. ). Grafika to 970 lub 980ti jak już, 980 w obecnym momencie jest całkowicie nieopłacalna jak już @nos_tro wspomniał i to samo z prockiem. Buda to zależy ile pozostanie z reszty i czy masz już system operacyjny (jak nie to trza kupić, Ew. Linux ;3) bo spokojnie w zalman z3 można by to spróbować wpakować, ale można i w nzxt h440 ;3

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Komputer będzie przeznaczony do montażu wideo oraz streamowania i nagrywania obrazu dlatego potrzebny jest mi mocny procesor. Kieruje się tym procesorem aby starczył na jak najdłuższy czas. Jeżeli chodzi o kartę to proszę o podanie ewentualnie lepszej karty tak do 2500zł. Niestety ale ponad 3000zł na kartę jest dla mnie za dużym wydatkiem. Co do RAM'u to mam zamiar mieć przyszłościowo 16GB więc raczej poszukuje kości po 4GB abym mógł ewentualnie na początku kupić 2 kości i przyszłościowo dokupić jedną albo dwie. Macie jakieś zastrzeżenie co do płyty głównej? Polecacie coś lepszego czy może zostać? Na dysku SSD mam zamiar zainstalować Windowsa i ewentualnie jakieś sterowniki aby cała maszynka w miarę chodziła.

Link to post
Share on other sites

 

 

Jeżeli chodzi o kartę to proszę o podanie ewentualnie lepszej karty tak do 2500zł. Niestety ale ponad 3000zł na kartę jest dla mnie za dużym wydatkiem.

Zostań przy GTX 970- szkoda pakować kasę w 980 tym bardziej, że wystarczy aż do czasu kiedy wyjdzie Pascal.

 

 

 

Co do RAM'u to mam zamiar mieć przyszłościowo 16GB więc raczej poszukuje kości po 4GB abym mógł ewentualnie na początku kupić 2 kości i przyszłościowo dokupić jedną albo dwie.

Wybierz te w takim razie: HyperX Savage 2x4GB 2400MHz DDR3 CL11  - wysokie taktowanie w dobrej cenie. 

 

 

 

Na dysku SSD mam zamiar zainstalować Windowsa i ewentualnie jakieś sterowniki aby cała maszynka w miarę chodziła.

SSD weź jakieś większe- szkoda wydawać ponad 200zł tylko po to żeby system się ładował kilka sekund szybciej. Pomyśl o: Crucial BX100 250GB 

 

 

 

Macie jakieś zastrzeżenie co do płyty głównej?

Możesz ewentualnie wybrać: Gigabyte GA-Z97X-Gaming 3, Z97- z lepszą integrą.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Okej dzięki wielkie za wszystkie porady ale jeszcze pare pytań. Naprawdę jest sens kupowania GTX 970? Wydaje mi sie ze 970 może nie starczyć. Nie lepiej zainwestować już w 980? I tak jeżeli wyjdzie karta z technologią Pascal to będzie na pewno nie tanim wydatkiem. Brakuje mi jeszcze jakiegoś dysku HDD 1TB. Polecicie coś dobrego? A co do RAM'u i dysku SSD wielkie dzięki bo w dobra jakość łączy sie z dobrą ceną.

A jeszcze co do pamięci RAM to z tym chłodzeniem z radiatorem pomieszczą sie 4 kości obok siebie? Może głupie pytanie ale wole zapytać.

Link to post
Share on other sites

 

 

Naprawdę jest sens kupowania GTX 970

Na pewno większy niż dopłata 600zł do 10% wydajności w 980. Najlepiej w obecnej chwili kupić 970 i jak będzie premiera Pascala to ją odsprzedać w dobrej cenie.

 

 

 

Brakuje mi jeszcze jakiegoś dysku HDD 1TB. Polecicie coś dobrego?
 

Seagate 1TB, SATAIII, 7200RPM, 64MB cache  albo Western Digital Caviar Blue, 3.5'', 1TB, SATA/600,  z tym, że WD jest trochę lepsze pod względem jakości.

 

 

 

A jeszcze co do pamięci RAM to z tym chłodzeniem z radiatorem pomieszczą sie 4 kości obok siebie? Może głupie pytanie ale wole zapytać.

Te kości nie mają jakiś wielkich radiatorów, a poza tym to nie podałeś jakiegoś chłodzenia do CPU- masz coś wybrane czy nie wiesz co wybrać ?

 

 

 

Zasilacz: ??? Obudowa: ???

Wybierz do tego zestawu SilentiumPC Gladius M35, Czarny (SPC128) oraz Cooler Master G650M 650W Modularny 80+ Bronze  - dobra obudowa z piwnicą na PSU oraz pół modularny zasilacz.

Link to post
Share on other sites

 

 

Komputer będzie przeznaczony do montażu wideo oraz streamowania i nagrywania obrazu dlatego potrzebny jest mi mocny procesor. Kieruje się tym procesorem aby starczył na jak najdłuższy czas. Jeżeli chodzi o kartę to proszę o podanie ewentualnie lepszej karty tak do 2500zł. Niestety ale ponad 3000zł na kartę jest dla mnie za dużym wydatkiem. Co do RAM'u to mam zamiar mieć przyszłościowo 16GB więc raczej poszukuje kości po 4GB abym mógł ewentualnie na początku kupić 2 kości i przyszłościowo dokupić jedną albo dwie. Macie jakieś zastrzeżenie co do płyty głównej? Polecacie coś lepszego czy może zostać? Na dysku SSD mam zamiar zainstalować Windowsa i ewentualnie jakieś sterowniki aby cała maszynka w miarę chodziła.

 

Będzie tutaj jakieś granie ? Do czego w ogóle ma być ten zestaw ?  

 

http://forum.benchmark.pl/forum-9/announcement-13-jak-poprosi%C4%87-o-pomoc-w-dziale-komputery-zestawy-komputerowe/

 

W czym będziesz obrabiać video ? Jaka rozdzielczość ? 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...