Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Zastosowanie komputera: GRY: Wiedźmin 3, Fallout 4, GTA V
  • Maksymalna kwota jaką dysponujesz: 5 000 zł
  • Kiedy zamierzasz kupić komputer? do końca 2015
  • Których części potrzebujesz?: Sama jednostka (buda)
  • Czy będziesz podkręcać sprzęt? TAK
  • Jaką rozdzielczość posiada Twój monitor? Jeszcze nie wiem
  • Specjalne wymagania: Nie zależy mi na ciszy
  • Czy posiadasz jakieś części z poprzedniego komputera? Napęd optyczny
  • Własna propozycja zestawu: http://www.morele.net/inventory/info/FMDiLt/

 

Nie zastanawiałem się jeszcze nad monitorem, nie mam szczególnych wymagań odnoście rozdzielczości. Głównie będę rozglądać się za monitorem o przekątnej 24".

 

Procesor i płyta główna to są dla mnie elementy pewne.

Największe wątpliwości mam przy wyborze karty graficznej.

Interesują mnie głównie trzy tytuły gier, które podałem wyżej oraz możliwość dokupienia drugiej karty w przyszłości (współbieżność). 

 

Proszę Was o porady przy wyborze odpowiedniej karty graficznej.

Wszelkie opinie odnośnie całego zestawu również są mile widziane :)

 

 

 

Link to post
Share on other sites

Co do całego zestawu to uważam, że bardziej będzie się opłacało złożyć zestaw i5 4690k + MSI Z97 G43- sam procesor + dobra płyta główna bardzo nadwyrężają budżet, a aż takiego zysku w wydajności nie ma.

 

Pomimo wcześniejszej uwagi dokonaj następujących roszad w zestawie.

Zasilacz wymień sobie na tańszy równie dobry:  Cooler Master G650M 650W Modularny .

Chłodzenie CPU wymień na SilentiumPC Grandis XE1236 (SPC099), w którym masz dwa wentylatory i bardzo dobrze się spisze na podkręconym procesorze.

Obudowę zobacz ten model: SilentiumPC Gladius M35, Czarny (SPC128) lub wyciszony: SilentiumPC Pax M70 .

SSD wymień na jakościowo lepszy Crucial BX100 250GB.

Płytę główną wymieniłbym na jakąś w standardzie Dual Channel, ponieważ w Quad Channel wymaga zajęcia 4 slotów na RAM żeby mógł on działać- Dual Channel wymaga tylko dwóch kości. Co za tym idzie musisz też wymienić jedną kość na dwie np. te HyperX Fury Black, DDR4, 8GB(2x4GB), 2400MHz, CL15. Wracając do płyty głównej to możesz wybrać ten model: MSI Z170A-G43 .

 

Na koniec w kwestii karty graficznej- wszystko to co udało się zaoszczędzić przeznacz na GTX 970 w wersji Strix od Asusa (Asus Strix GeForce GTX 970), albo od MSI (MSI GTX 970) (ewentualnie jeżeli chcesz w miarę najtańszy model to od ZOTAC-a - Zotac GeForce 970, w którym podkręcisz sobie zegary).

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Zdecydowałem się dołożyć drugą kość pamięci RAM i wymienić kartę graficzną na Asus GTX960 DC2 OC Strix 4GB. Do tego wybrałem monitor LG 29UM67-P.

 

Mam jeszcze takie pytanko, czy zbliżający się okres świąteczny i koniec roku będzie miał wpływ na ceny podzespołów komputerowych? Ceny spadną czy może wzrosną? Czy lepiej wstrzymać się z zakupem do nowego roku?

Link to post
Share on other sites

 

 

Mam jeszcze takie pytanko, czy zbliżający się okres świąteczny i koniec roku będzie miał wpływ na ceny podzespołów komputerowych? Ceny spadną czy może wzrosną? Czy lepiej wstrzymać się z zakupem do nowego roku?

Jeżeli nie kupisz do powiedzmy końca listopada to lepiej sobie odpuścić i zamówić dopiero w lutym/ marcu.

 

 

 

Oj, opłaca się wstrzymać. Nowe Pascale wychodzą (nowa generacja karta graficznych) i skylake się ustabilizuje.
 

Premiera Pascali zacznie się od topowych modeli (pokroju obecnego 980 Ti), więc autor dosyć długo by sobie mógł czekać na wersję bardziej przystępną.


 

 

Zdecydowałem się dołożyć drugą kość pamięci RAM i wymienić kartę graficzną na Asus GTX960 DC2 OC Strix 4GB.

Z jednej strony bierzesz strasznie drogi procesor, ale tniesz na karcie graficznej ? Nie rozumiem takiego posunięcia... Do tego monitor w 2K- na 960 nie pograsz sobie. I czy dobrze rozumiem że chcesz dodać kolejne 8GB RAMu ? 2x4GB spokojnie wystarczy.

Link to post
Share on other sites

 

 

Zastosowanie komputera: GRY: Wiedźmin 3, Fallout 4, GTA V

 

 

wymienić kartę graficzną na Asus GTX960 DC2 OC Strix 4GB. Do tego wybrałem monitor LG 29UM67-P.

 

... życzę powodzenia. Jak do zestawu za 5000 zł można dawać GTX 960 ?  Nie masz pojęcia co robisz, dlatego radziłbym Ci się słuchać tutejszych rad. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...