Skocz do zawartości

X360 - nówka czy używany ?


Recommended Posts

Witam

 

Chce kupić X360 jednak jeszcze zbieram pieniądze. Wiele czytam na ich temat i planuje kupić Slimkę lub E. Przeglądam oferty nowych jak i używanych i się zastanawiam. NOWY - gwarancja, pewność że nikt nie grzebał, po prostu nowy. UŻYWANY - mniejsza cena, większy zestaw, nie wiadomo czy ktoś grzebał, przerabiał bo mi tego nie zagwarantuje przez neta. Od razu chce podkreślić że nie będę jej przerabiał a ni nie chce przerabianej BO nie lubie piracić, poza tym może będę grać online :) Pytanie brzmi :  Czy warto kupić używaną w przykładowo bdb stanie czy jednak kupić nówke (E bo slimek już nie widze nowych) z gwarancją i dokupić dysk, gry itp. dodam że kupno planuje mniej wiecej na wakacje. Ceny raczej ulegną zmianom, lecz chce się dowiedzieć co i jak przed zakupem :) pozdrawiam !

Link to post
Share on other sites

Jako że jestem posiadaczem Xbox'a 360 od dobrych 7 lat, sie wypowiem.

Kupiłem dawno temu Xbox 360 arcade. Był używany. Służył mi wiernie przez 2-3 lata(nie pamietam dokładnie. Ale niestety, jak to xboxy, wszystko zależy od egzemplarza. W xboxach najczęstszymi problemami są:

-słabe chłodzenie, ktore lubi się zawiesić i przestać odpowiednio chłodzić(wtedy jest niemalże do wyrzucenia)

-zepsuty napęd (rownież zmusza nas do dużych wydatków)

Potem kupiłem x360 slim z dyskiem 250gb.

I służy mi po dziś dzień, ponad 4 lata.

W mojej opinii lepiej jest kupić nowego xboxa, zwłaszcza że teraz jego ceny są śmieszne (przykładowo pierwszy lepszy sklep na Allegro:

http://allegro.pl/showItem2.php?item=5792860530 )(i wiem że jest to dobry sklep bo kiedyś juz robiłem u nich zakupy).

Dlaczego nowy? Ponieważ na X360 powstało tyle gier, że chyba ze 3 lata miną aż ograsz połowe, a trafić na dobrą używkę (cieżko jest stwierdzić czy Xbox używany nie był kiedyś przegrzany i nie występował RRoD).

 

tl;dr

-nowy Xbox 360 (slim czy E zależy od ciebie)

-z jak największym dyskiem

-instalowanie gier na dysk przez graniem( zmniejszy to prawdopodobieństwo zepsucia napędu)

Edytowane przez ruseus
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...