Skocz do zawartości

i5 750 whea uncorrectable error


Recommended Posts

Witam, od jakiegoś czasu jestem posiadaczem i5 750. Procesor przeważnie kręcony miałem na 4.0 gdyż powyżej 4.0 sypały mi bluescreeny. Przebolałem to że nie mogłem powyżej 4.0. Dwa dni temu pobrałem GTA 5(procesor był wtedy na 3.9). Na wszystkich grach oprócz GTA 5 procesor nie przekracał bariery 70stopni. Zauważyłem że na GTA HWmonitor pokazało mi 75 stopni więc stwierdziłem że nie będę katował kompa, zmniejszyłem na 3.7(nie chcę mi się narazie wymieniać pasty, chłodzenie to Spartan). Po tej zmianie pograłem jeszcze z 2 godziny, podczas grania napady wysypał mi bluescreen. Odruchowo zmniejszyłem OC, jednak na każdym możliwym oc sypały mi bluescreeny(nie testowałem jeszcze innych gier).  Sprawa wygląda tak że im mniejsze dam OC tym później sypie bluescreen. 

Błąd w bluescreenie to whea uncorrectable error. Myślałem nad formatem, jednak nie wiem czy to cokolwiek zmieni, podrkęcam przez Easy OC w biosie. Z góry dzięki za pomoc :)

(ps. mogę podesłać screeny z biosa, aktualnie siedzę na podstawce 2.66)

 

Edit; płyta to asrock h55m-le

Zaraz wytestuję ez oc na 3.8 i sprawdzę to w grze war thunder.

Edytowane przez falron
Link to post
Share on other sites

Windows 8.1, co do biosu i chpsetu nie wiem. Poprosiłbym o pomoc z sprawdzeniem. Obecnie podkręciłem sam na 3,7 z napięciem 1,31, ale teraz redscreen wywalił po godzinie intensywnego grania. Teraz zwiększyłem napięcie na 1.325, mam nadzieję że będzie działać, ale o te programy bym poprosił.


Qpi 5,92
Cpu voltage 1,35
Ram 1110( mam 1333, mogę dac 1444? Są to goodramy 1333)
Dram 1,50
Vtt 1,23
Pch 1,051
Cpu pll 1,81
Może coś zmienić?
Bclk na 185
Zasilacz thermaltake 530w modular jakby co
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...