Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam

 

Potrzebuję zasilacza pod te podzespoły:

 

CPU- Intel core i5 4670k OC 4.5Ghz

GPU-GTX 770 4GB Gigabyte OC GPU 1217 MEMORY 1775 W turbo dochodzi do 1300na GPU

PŁYTA GŁÓWNA- MSI Z97 G55

TERAZNIEJSZY ZASILACZ CHIEFTEC GPS500A 2008 ,trochę lat już ma ,ale jakoś daje rade

Chyba wiecej specyfikacji nie jest potrzebne.

 

Jakbyś ktoś był tak miły to mógłby podrzucić także model chłodzenia do cpu ,aby całość zmieściła się w maks 350zł

 

Dzięki

ps. zależy mi na stabilnych napięciach oraz mocnej lini 12v

 

Temat o polecanych zasilaczach juz przeczytalem i nic tam nie znalazlem 

Edytowane przez Norbert1705
Link to post
Share on other sites

Planujesz SLI ?

Czy  i5 4670k i gtx 770 to jedyne "procesory" jakie masz ? 

 

Bo jak nie to kup dobre 550W ( cena 320-420zł ) 

 

Lub tani zasilacz 80+bronze 500-550W (200-250zł )  i cooler CPU 

ps. Jaki masz ram ? i ile kostek ? 

SLI planowałem odkąd złożyłem ten komputer ,myślę ze płytę główną też dobrze wybrałem ,przyszłościowo chociaż to było niecałe 2 lata temu ,kości mam 2 każda po 4gb hyperx niebieskie radiatory tańsza wersja.

Co do zasilacza chciałbym kupić bardziej przyszłościowo zważajac chociażby na to ,że mocniejszy zasilacz z wyższej półki ,może za kilka lat się jeszcze przydać , mocy nigdy za wiele.

Myślę ,że 80+ spokojnie starczy ,nie potrzebuję większej ilośći certyfikatów 

Link to post
Share on other sites

zastanów się mocno nad tym sli, obecnie trudno kupić gtx 770 i jest nieopłacalny, a wzrost wydajności w przypadku SLI zależy od optymalizacji sterowników ( które pod 770 nie są najlepsze ) 

Chyba że myślisz o używce ? 


bo 700W zeżre cały budżet 

Link to post
Share on other sites

zastanów się mocno nad tym sli, obecnie trudno kupić gtx 770 i jest nieopłacalny, a wzrost wydajności w przypadku SLI zależy od optymalizacji sterowników ( które pod 770 nie są najlepsze ) 

 

Chyba że myślisz o używce ? 

bo 700W zeżre cały budżet 

Wezmy 600W lub tak jak mówiłeś 550W ,ale chciałbym mieć pewność ,że owy zasilacz ma mocną linie 12V oraz stałe napiecia oraz przy terazniejszym podkręceniu będzie spokojnie chodził z odłożonym zapasem. Dzisiaj miałem już 2 shutdowny PC ,na 100% wina zasilacza ,już nie wytrzymuje więc zszedłem z oc. Dzięki za odpowiedz

 

ps. cooler na cpu też by się przydał ,rok temu kupiłem w vico na szybko (WIELKI BŁĄD ,NIE POLECAM SZCZEGÓLNIE W VICO OD TYCH EKSPERTÓW) chłodzenie. Dali mi 

CPU Zalman CNPS5X-PERFORMA

 ... za 100zł troche lat już na rynku było ,więc ogólnie można wywnioskowac ,że chłodziło jak totalne g.... 

Przy mocnym oc podczas renderingu grafiki oraz w stress testach temperature dochodziła do 89 stopni ,w grach oraz w codziennym użytkowaniu wynosiła : idle:30-44stopnie w grze na przykład BF4 70-80 stopni.

Zależy mi na dobrej wydajnośći chłodzenia ,na drugim miejscu jego głośność. Ucieszyłbym się gdyby temp maksymalna spadła o te 10-15 stopni :)

Edytowane przez Norbert1705
Link to post
Share on other sites

Muszę cię zmartwić albo dobry cooler i wystarczający zasilacz, albo dobry zasilacz. 

cooler CPU SilentiumPC Grandis XE1236 160 zł 

Thermaltake Smart SE Modular 530W 229-239 zł ( 492 W na linii 12 V ) 

to byłby minimalny zestaw jaki sam bym wziął, jeśli chcesz na serio wyraźnej różnicy to 2 wieżowy cooler będzie potrzebny (  no ale przekroczyliśmy budżet o 50 zł ) 

Ps. musisz mi podać dokładny model obudowy i ram-u abym wiedział czy ci wejdzie 

Z zasilacza bym raczej nie schodził, prędzej z coolera ( choć jeśli będzie to 110 zł już widoczny spadek wydajności, choć wciąż lepiej niż obecny ) 

Link to post
Share on other sites

Muszę cię zmartwić albo dobry cooler i wystarczający zasilacz, albo dobry zasilacz. 

 

cooler CPU SilentiumPC Grandis XE1236 160 zł 

 

Thermaltake Smart SE Modular 530W 229-239 zł ( 492 W na linii 12 V ) 

 

to byłby minimalny zestaw jaki sam bym wziął, jeśli chcesz na serio wyraźnej różnicy to 2 wieżowy cooler będzie potrzebny (  no ale przekroczyliśmy budżet o 50 zł ) 

 

Ps. musisz mi podać dokładny model obudowy i ram-u abym wiedział czy ci wejdzie 

 

Z zasilacza bym raczej nie schodził, prędzej z coolera ( choć jeśli będzie to 110 zł już widoczny spadek wydajności, choć wciąż lepiej niż obecny ) 

 

Obudowa Zalman z3 plus biala 

http://ecx.images-amazon.com/images/I/41dUIjnBDPL.jpg

KHX1600C9D3/4G - Kingston

 

Może być problem z zmieszczeniem tego chłodzenia pomiędzy radiatorami płyty głownej (podobnie było z terazniejszym chłodzeniem ,trzeba bylo trochę radiator silą odchylić) http://images.morele.net/full/640725_3_f.png

Thermaltake Smart SE Modular 530W 229-239 zł ( 492 W na linii 12 V ) 

 

Zasilacz nie musi być modularny ,nie potrzebuję nic oprócz tej sprawnośći lekko powyżej 80% ,ale zależy mi aby miał chociażby 600W na przyszłość

Jednak jestem pewny że się zmieśći ,tutaj filmik z moją płytą główną (ramy mam niskoprofilowe jak na filmiku)  

Zdecyduje się chyba na wersje 630W ,chłodzenie dokupie kiedy indziej 

Edytowane przez Norbert1705
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...