Skocz do zawartości

Modernizacja PC do 2200 zł GRY


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez lewiis,

Recommended Posts

  • Zastosowanie komputera: gry (Wiedźmin 3, GTA V, Fallout 4), przeglądanie internetu
  • Maksymalna kwota jaką dysponujesz: 2200 zł +/- 150 zł
  • Kiedy zamierzasz kupić komputer: styczeń/ luty 2016 r.
  • Których części potrzebujesz?: płyta główna, procesor, karta graficzna
  • Czy będziesz podkręcać sprzęt? nigdy nie podkręcałem sprzętu, ale myślę że minimalnie spokojnie jestem w stanie go podkręcić bo wiedzę jakąś tam mam, ale nie znowu jakieś tam mocne podkręcanie
  • Jaką rozdzielczość posiada Twój monitor? Czy masz zamiar go zmienić? Jaki to model?: Full HD 1920x1080 Samsung S24D390HL
  • Specjalne wymagania: pograć bez problemu w najnowsze gry na ustawieniach minimum średnich w rozdzielczości full hd (oczywiście pograć komfortowo czyli min. 45 - 60 fps w najbardziej wymagających grach)
  • Czy posiadasz jakieś części z poprzedniego komputera?
  • - Obudowa SilentiumPC Gladius X60 Pure Black (dokupione 3 oponcjonalne wentylatory teraz łącznie posiada 6 + kupiony panel boczny z oknem)
  • - Dysk SSD Plextor M6S 128GB SATA3 (dysk systemowy Windows 10 Home)
  • - Be Quiet 500W Pure Power L8 (moja elektrownia :P)
  • - Chłodzenie CPU SilentiumPC Spartan Pro (HE924) (jest cichsze od boxowego i nawet dużo chłodniejsze)
  • - Kingston 8GB 1866MHz HyperX Fury Black CL10 (2x4096)
  • - Dysk twardy 3,5" Hitachi HDS721010CLA332 1TB 32MB SATA2 7200 (dysk ten służy mi tylko jako magazyn także na razie może zostać bez zmian bo i tak na system mam ssd)
  • Własna propozycja zestawu:
  • Inne: chciałbym aby ten zestaw spokojnie działał na moim dotychczasowym zasilaczu z zapasem mocy.

 

@lewiis dlaczego nie ma sensu? tak dużo może się zmienić?

Edytowane przez ollek22
Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Odświeżam temat za 2 tygodnie planuję już zamówić części także myślę, że to już odpowiednia chwila na moje zapytanie z pierwszego posta. Wszystko bez zmian budżet pozostaje taki sam jaki był w poście numer 1. Czekam na wasze propozycję i liczę na wasze doświadczenie ze sprzętem.

Link to post
Share on other sites

Dzięki za szybką odpowiedź poczekam jeszcze na wypowiedź innych :) Także zastanawiałem się nad gtx 970 a 960. Tylko że celowałem w płytę główną która obsłuży moje ramy na 1866 MHz. Jeszcze jedno zapomniałem dodać że interesuje mnie wyłącznie pełno wymiarowa płyta ATX z najlepiej czarną maskownicą i wygląd czarno-niebieski (wymóg niekonieczny).

Edytowane przez ollek22
Link to post
Share on other sites

Co myślicie o takiej płycie główniej http://www.x-kom.pl/p/150919-plyty-glowne-socket-1150-msi-b85-g43-b85-2xpci-e-ddr3.html

spełnia mój główny wymóg czyli pełno wymiarowe ATX a nawet także jest w kolorystyce, którą sobie wybrałem miedzy innymi dlatego że mam kable dokupione do zasilacza koloru niebieskiego. Szkoda tylko że jest zwykła maskownica przydała by się koloru czarnego, ale nie można mieć wszystkiego. Mam pytanie czy mimo tego że płyta obsłuży max 1600 MHz ram to mój będzie na niej działać? Rozumiem że ramy sobie obniżą taktowanie ale różnie to bywa.

 

Trochę poczytałem o tej płycie głównej którą zaoferowałem i z tego co wyczytałem jest dość jeden poważny błąd że zrywa połączenie z dyskiem. Drugi dla mnie minus to to że płyta ma tylko 1 usb 2.0 i 1 usb 3.0 na przedni panel. Czy znacie lepszą płytę główną gdzie taki poważny błąd jak zrywanie z dyskiem połączenia nie ma miejsca może byćnawet innego koloru byle by jakoś w miarę estetycznie wyglądało bo mam okno z plexi.

 

 

EDIT:

Mocno się zastanawiałem jaką grafikę wybrać wiem, że gtx 970 jest najbardziej opłacalna, ale też jest droższa od 960. Szukam karty najlepiej z 4Gb a 960 z 4 Gb kosztuje ok. 1000 zł myślę że to dużo jak na 960. Szukałem innego wyjścia z tej sytuacji i wymyśliłem taki pakiet i czekam na wasze opinie.

 

Oto mój proponowany sprzęt po długim szukaniu :

- Płyta główna zależało mi aby była z dość dobrych materiałów i dobrze wyposażona myślę że lepiej kupić dobrą płytę na B85 za 400 zł (z dobrym wyposażeniem) niż Z97 za ok. 550 zł z podobnym wyposażeniem tylko większymi możliwościami OC co mi nie jest potrzebne bo procek będzie bez "k" a na B85 mogę zawsze lekko podkręcić.

Oto ta płyta, która mi się upodobała pod względem możliwości i portów wejść/wyjść tylko kolor nie ten co chciałem ale w miarę ładnie wygląda

http://www.x-kom.pl/p/155540-plyty-glowne-socket-1150-msi-b85-g43-gaming-b85-2xpci-e-ddr3.html

 

- Procesor postanowiłem wybrać taki sam co zaproponował mi kolega wyżej czyli i5 4460 po prostu zwykła i5, która myślę, że w zupełności wystarczy do gier

http://www.x-kom.pl/p/185296-procesory-core-i5-1150-intel-i5-4460-320ghz-6mb-box.html

 

- Karta graficzna po bardzo długim namyślę nad kartami zielonych jednak bardziej opłacalna 4 Gb karta będzie od czerwonych na pewno nie będzie wydajność jak przy gtx 970 ale jest o ok. 500 zł tańsza i myślę że bardziej opłacalna niż gtx 960 4 Gb bo tutaj są ceny ok. 1000 zł gdzie czerwoni proponują mi porównywalną kartę za 800 zł.

http://www.x-kom.pl/p/246425-karta-graficzna-pci-e-asus-radeon-r7-370-4096mb-256bit-directcu-ii-strix-oc.html

 

Co wy myślicie o takim zestawie myślę że wszystko w miarę dobrze wybrałem i zamknę się w sumie do 2100 zł czyli troszkę przyoszczędzę na karcie graficznej ale za to mam troszkę lepszą płytę główną a pieniądze może spożytkuję na nowy dysk twardy.

Edytowane przez ollek22
Link to post
Share on other sites

g43 w porządku 

z dala od tej karty! 4 gb vram u niej tylko na pokaz, itak nie potrafi tego wykorzystać. Najbardziej opłacalny gtx 960 4gb to teraz EVGA. Lata w okolicach 900zł. Ale w xcom kosztuje 940...

Edytowane przez lewiis
Link to post
Share on other sites

Aha dzięki za ostrzeżenie. Ale co do płyty i procka to będzie działać tak? No się zastanawiałem nad tym gtx 960 bo jednak chciałbym troszkę przyoszczędzić tylko nie chce tego robić kosztem płyty głównej. Gtx 960 wystarczy mi pewnie w zupełności tylko chciałbym wersję 4 Gb bo do gta v by się przydało tylko te ceny 4 Gb wersji trochę są wysokie dlatego szukałem alternatywy i dlatego coś z czerwonych szukałem.

Link to post
Share on other sites

Dzięki za pomoc już na 99% jestem pewny swojego wyboru mam nadzieję słusznego. Ostatecznie zdecydowałem się na taki sprzęt co mi zaproponowałeś. Mam tylko cały czas mały dylemat nad tymi płytami miedzy konkretnie tymi 2 modelami.

 

http://www.esc.pl/product_info.php?products_id=54096

czy

http://www.esc.pl/product_info.php?manufacturers_id=&products_id=56692

 

warto dopłacić do wersji gaming? Myślałem że gaming ma więcej portów a teraz patrze mają tyle samo wyczytałem to na stronie producenta. Na x-komie jest napisane że bez gaming ma tylko 1x usb 2.0 i 3.0 wewnętrzne a gaming po 2 gdzie na stronie producenta oba te modele mają po 2. Aż teraz sam nie wiem w końcu ile ma złącz ta wersja bez gaming bo jak tyle samo to warto dopłacać 100 zł dla lepszego dźwięku i karty sieciowej? Nigdy nie miałem takich bajerów dlatego się pytam czy jest duża różnica. Jak możesz to napisz mi czy bez gaming wersja ma też po 2 wewnętrzne usb 2.0 i 3.0 bo ja już sam nie wiem bo na x-komie co innego i na stronie producenta.

Link to post
Share on other sites

Ok dzięki za pomoc wybiorę wtedy tańszą wersję bez Gaming

Jeszcze jedno ostatnie pytanie bo na aukcjach wiedzę że mają ludzie R9 290 po ok. 1000 zł używane czy to by nie była najlepsza opcja do 1000 zł? Jak wygląda wydajność tej karty w stosunku do gtx 970 bo wydają się być podobne a używane R9 są dużo tańsze.

Link to post
Share on other sites

Aha czyli tutaj to by było kosztem większego zużycia prądu. No nie wiem cały czas się zastanawiam nad tą 970 ale wtedy muszę dozbierać trochę pieniędzy. W sumie można zrobić tak że sobie kupię płytę i procesor a 970 dokupię później. Nie będzie problemu jak 970 później dokupię integra sama mi sie wlaczy czy cos w biosie będę musial przestawiać i to samo pyt jak kupie 970 w biosie będę musial z integry na dedykowana zmieniać? Bo moja karta 430 jest ma poziomie integru to wole jej nie wkladac wcale.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...