Skocz do zawartości

Biurko


Recommended Posts

Witam Wszystkich w kolejnym temacie.

 

Od dłuższego czasu chodziła za mną chęć przerobienia mojego stanowiska pracy. Stare biurko  mimo tego że wyglądało dość "efektownie"( szczególnie z podświetleniem) przestało być wystarczające, do  tego  przeszło już modding dopasowujący do moich potrzeb i nie miałem już na nie innych pomysłów .Kolejna sprawa, biurko ma już sporo lat więc przyszedł czas na zmiany .

Projekt nowego stanowiska pracy powstawał od kilku miesięcy przez ten czas rozważałem różne warianty i koncepcje aż na początku listopada przystąpiłem do realizacji.

Z założenia biurko miało być ustawione w miejsce starego w związku z czym zapadła decyzja aby kolor pasował do mebli dlatego zdecydowałem się na wykorzystanie płyty 18mm w kolorze sosna loredo ciemna .

Z góry przepraszam za jakość części fotek, robiona fonem .

 

DSC_2063.JPG

 

DSC_1256.JPG

 

6.11 odebrałem pierwsze elementy i można było przystąpić do działania .

20151106_110055.jpg

 

20151106_125431.jpg

 

Dobry pomocnik w pracach to ważna sprawa w związku z czym młodszy Szkodnik zyskał nowe doświadczania na polu "stolarstwa". :P

 

20151106_125447.jpg

 

20151106_130330.jpg

 

20151106_131054.jpg

 

no i podstawa gotowa

 

20151106_132134.jpg

 

na koniec dnia przymiarka blatu

 

20151106_145533.jpg


no dobrze żeby sztucznie nie przedłużać, bo biurko już stoi, to lecę dalej.

Po przygotowaniu podstawy przyszedł czas na "wzmocnienia" , przy okazji zabrałem się za odświeżenie mojego kąta .

Ale wracając do sprawy

 

20151107_142213.jpg

 

20151107_143550.jpg

 

Biurko przysłoni dostęp do kontaktu dlatego postanowiłem umieścić dodatkowy w podstawie

 

DSC_3158.JPG

 

Wzmocnienia zainstalowane

DSC_3159.JPG

 

DSC_3160.JPG


to zdjęcie powinno odpowiedzieć "dlaczemu" temat znalazł się w dziale worklog ;)

 

DSC_3164.JPG

Edytowane przez ProrokK
  • Popieram 7
Link to post
Share on other sites

Chłodnice poza obudową,to mi się podoba .Jakieś szczegóły odnośnie miejsca zainstalowania podzespołów PC ?. Na blacie proponuje jakieś krateczki co by ciepłe powietrze nie buchało ci prosto na twarz z pod blatu, chyba że będzie odsunięte od ściany.Temacik w ulubionych.

Link to post
Share on other sites

Postanowiłem że chłodzenie będzie wbudowane w biurko aby nie być ograniczony wielkością obudowy, więc teraz spokojne będę sobie mógł pozwolić na matx lub itx :->


po umiejscowieniu gniazda przyszła pora na zatokę 5,25

 

DSC_3167.JPG

 

DSC_3168.JPG

 

DSC_3169.JPG

 

niestety maszyna nadal działa w manualu http://pececik.com/forum/public/style_emoticons/default/sad.png i przy zagłębieniu w materiał frez zbyt mocno się grzał . A to groziło interwencją sąsiadów bo zapaszek spalonego drewienka ostro roznosił się po pokoju

 

DSC_3172.JPG

 

DSC_3173.JPG

 

DSC_3177.JPG

 

Powstały otwór przeznaczony jest dla  kontrolera obrotów. Chwilowo zaślepiony starym napędem.

Edytowane przez ProrokK
  • Popieram 4
Link to post
Share on other sites

No no... Widzę kolejna osoba robi sobie biureczko. Będzie to biurko ze sprzętem w blacie czy preferujesz obudowę z wyprowadzonymi wężami LC na zewnątrz?

 

U mnie materiały leżą w domku na działce - tam w piwnicy pod domkiem będzie moja pracownia ale póki co muszę poczekać na cieplejsze dni bo ogrzewania wiadomo - brak :D

Link to post
Share on other sites

 

 

niestety maszyna nadal działa w manualu sad.png i przy zagłębieniu w materiał frez zbyt mocno się grzał . A to groziło interwencją sąsiadów bo zapaszek spalonego drewienka ostro roznosił się po pokoju

Nie wolałeś wyrzynarką ? Powolutku, powolutku poszło by bez zadymienia. ;)

Link to post
Share on other sites

przy frezarce było mniej trocin a to jest ważne jeśli  sypialnia robi za warkstat :D


w tzw międzyczasie dotarły 2 brakujące elementy konstrukcji więc można się było brać za dalsze skręcanie

 

DSC_3205.JPG

 

DSC_3203.JPG

 

Pomocnik zrezygnował więc musiałem przeprosić się z  zaciska kątowymi http://pececik.com/forum/public/style_emoticons/default/wink.png

 

DSC_3207.JPG

 

DSC_3208.JPG

 

DSC_3209.JPG

 

Na tą chwilę to ostatni element układanki

 

DSC_3211.JPG

 

Przyszedł czas na przemyślenie nad rozmieszczeniem przepustów na przewody

 

DSC_3215.JPG

Edytowane przez ProrokK
  • Popieram 7
Link to post
Share on other sites

 

 

Manualny posuw nie jest tego powodem. Zmiana frezu na właściwy (np. jednoostrzowy) powinna rozwiązać problem, tylko czy wrzeciono ma odpowiednią moc?

 Ty tu jesteś specjalistą w tym temacie ja się tylko bawię więc zapewne masz rację .

Obawiam się że mój skill dostałby za mocno w d... gdybym użył jednopiórowego frezu :(


Kiedy decyzja o rozmieszczeniu otworów została podjęta przyszedł czas na wiercenie otworów

DSC_3216.JPG

 

 

 

DSC_3219.JPG

 

DSC_3221.JPG

 

DSC_3223.JPG

 

przy okazji poprawiłem mocowanie dodatkowego gniazda

 

DSC_3229.JPG

 

 

 

 

 

DSC_3234.JPG

 

 

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Jedną z głównych przesłanek przy projektowaniu biurka była chęć pokazania pewnego elementu . Część z Was pewno powie, że już dużo "tego" było ale ten jest mój  , jedyny w swoim rodzaju i co najważniejsze był PIERWSZY dlatego jest wyjątkowy i zasługuję na szczególne miejsce. Miejsce na widoku, nie wolno takich Dzieł ukrywać we wnętrzu obudowy  .

 

DSC_3240.JPG

 

Za każdym razem jak na niego patrzę to micha mi się cieszy :D

 

DSC_3242.JPG

Edytowane przez ProrokK
  • Popieram 4
Link to post
Share on other sites

Bardzo ciekawie się zapowiada.

Podoba mi się że jest bardzo estetycznie, często takie projekty bardziej przypominają choinkę niż komputer.

Ciekawy pomysł wkomponowania LC do biurka a reszty pozostawienia w obudowie; będzie estetyczniej niż pozostawienie chłodnic na wierzchu.

Czekam na postępy w pracach i życzę powodzenia.

Edytowane przez radioland
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Dzięki

no to lecimy dalej żeby nie było że brakuje dość ważnego elementu jakim jest monitor to

jakiś czas temu kupiłem trzymadełko do monitora żeby powiesić go na ścianie przy biurku, prosta konstrukcja za kilkanaście zł na aledro umożliwia odginanie ekranu o kilka stopni oraz jego pochylanie.

 

DSC_3249.JPG

 

Ale czegoś mi brakowało i oczywiście nie byłbym sobą gdybym czegoś nie wymodził i tak oto powstaje ..... http://pececik.com/forum/public/style_emoticons/default/biggrin.png

 

DSC_3251.JPG

 

DSC_3252.JPG

 

Uprzedzając pytanie, od spodu zainstalowałem płaskownik który przenosi obciążenia na większą powierzchnie

 

DSC_3254.JPG

 

DSC_3260.JPG

 

DSC_3261.JPG

 

DSC_3263.JPG

 

DSC_3264.JPG

 

DSC_3267.JPG

 

Specjalnie zastosowałem dłuższe śruby żeby można było regulować odległość.

Dzięki zastosowaniu powyższego rozwiązania zyskałem szersze pole do manewru monitorem w opcji jest również możliwość powieszenia dwóch monitorów, a co najlepsze całość kosztowała mnie ok 50 zł :D

 

Przymiarka aktualnego monitora

DSC_3278.JPG

 

normalnie aż się prosi o jakąś panoramę, chyba trzeba coś pomyśleć :menda: albo list do Nikolaja napisać :D

 

e\\ 2015-12-03

 

Po przygotowaniu konstrukcji biurka przyszedł czas na jego "uzbrajanie"

 

Z poprzedniego projektu pozostało trochę amelinium więc można go było wykorzystać żeby sienie zmarnował .

DSC_3178.JPG

 

Po przycięciu  trzeba było zrobić przymiarkę co się udało zepsuć http://pececik.com/forum/public/style_emoticons/default/wink.png

 

DSC_3180.JPG

 

DSC_3182.JPG

DSC_3182.JPG

 

DSC_3184.JPG

 

Kolejny etap to wycięcie miejsca pod wentyle

DSC_3186.JPG

 

 

 

 

 

no to rżniemy

 

DSC_3187.JPG

 

Cięcie z zapasem, reszta do wyrównania pilnikiem  

 

DSC_3188.JPG

 

 

 

 

 

 

DSC_3199.JPG

 

Na koniec przymiarka dwóch chłodnic, miejsca nie ma za wiele ale nie będą podgrzewane przez inne elementy komputera więc myślę że temp będą ok :)

 

DSC_3235.JPG

Edytowane przez ProrokK
  • Popieram 6
Link to post
Share on other sites

Projekt naprawdę super!

 

Ma także jedną sugestię: może warto w pokoju połozyć nowe listwy przypodłogowe, umożliwiające prowadenie kabli pod listą???

Nie jest to duży wydatek, a mozna bedzie ukryć całą tą wiązkę kabli, która idzie pod biórkiem.

 

Ja mam u siebie zrobione w ten sposób:

 

http://abload.de/img/20151130_144504a7sj1.jpg

 

 

http://abload.de/img/20151201_2053169ul60.jpg

Edytowane przez maragast
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jeszcze tylko kawałek słoniny i jakaś sikorka przyleci ;).

Masz giętarkę do pleksi, wyrzynarkę, frezarkę, zdolne ręce i głowę pełną pomysłów - użyj ich.

IMO, sama idea i kształt jest OK, tylko materiał troszkę za gruby. Zrobiło się z tego monstrum, które sprawiło, że rez stał się bardziej filigranowy. 

Nie wiem ile masz miejsca między rezem a monitorem, bo można wziąć pod uwagę zrobienie uchwytu na słuchawki, przymocowanego do ściany - coś w rodzaju takiego daszka KLIK.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Skeep jak zwykle masz rację, to czasami bywa irytujące :wariat: .

Przychodzi taki czas, że człowieka dopada totalna blokada i choćby się starał to i tak wszystkie pomysły pchają go w jedną stronę :sciana: . Wtedy potrzebny jest Właściwy Głos z zewnątrz aby nabrać dystansu i za to Wam serdecznie dziękuję .

Miejsca mam sporo więc tymczasowo zostawię karmnik a później pomyślę nad czymś z plexi :jupi:

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...