Skocz do zawartości

Karta dźwiękowa do ~200zł (najlepiej zewnętrzna)


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez NewSky,

Recommended Posts

Witam!
Panowie, potrzebuję pomocy przy zakupie karty dźwiękowej. Wiem, że mamy na forum kilku specjalistów i bardzo chętnie wysłucham Waszych opinii. ;)
 

Budżet: ~200zł

Czego potrzebujesz? Karta dźwiękowa, najlepiej zewnętrzna. Jeżeli w tej cenie nic dobrego się nie znajdzie, a będzie dobra opcja karty "wewnętrznej", to proszę o propozycje.

Przeznaczenie: Muzyka (lekki rock, klasyczny rock, czasem coś mocniejszego), gry (CS GO itp.). Powiedzmy, że stosunek wynosi 50/50, chociaż ostatnio więcej gram niż słucham muzyki. :(

Źródło: No właśnie tego źródła szukam. :) Przy okazji, płyta główna to MSI Z77A G45. Słuchawki to Superlux HD681 EVO, głośniki Genius SP-HF1800A. 
Oczekiwania: Oczekuję, że będzie to najlepsze urządzenie w tym przedziale cenowym.
Inne: Znalazłem kilka opcji: Creative Sound Blaster X-Fi Surround 5.1 PRO, AIM AS372, AIM AS372N, a z wewnętrznych: Asus Xonar DGX, Asus Xonar DSX.

 

Obecnie siedzę na integrze z MSI Z77A G45, więc zapewne wszystkie z powyższych będą lepsze od niej. Mimo wszystko zależy mi na znalezieniu urządzenia, które będzie najlepsze w tym przedziale cenowym ;)

Z góry dzięki za pomoc!
Serdecznie pozdrawiam,
Karol.

 

Edytowane przez Karol1701
Link to post
Share on other sites

Karolu, sam z tym walczę i szukam czegoś w podobnej albo trochę wyższej cenie.

Jak chcesz stricte kartę to będzie jak kolega wyżej napisał - używany Audiotrak Prodigy Cube. Ciężko będzie dorwać Black Edition. Z resztą używek jest na tyle mało że będzie ciężko dorwać jakiegokolwiek. Black Edition ma sporo lepsze OPAMP - Burr Brown.

 

Jeśli atutem dla Ciebie będzie mobilność to dobrą opcją będzie FiiO E07K lub E10K. To niestety też opcja bliżej 300 zł.

 

Śledzę trochę rynek i jak zobaczę fajną okazję to Ci podrzucę w PM :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Przy SMSL M2 trzeba uważać na wadliwe pamięci EPROM. Nie wiem, jak to teraz wygląda, ale swego czasu, gdy był hype na ten DAC/AMP na mp3store jakiś rok temu, to sporo sztuk padło ze względu na te wadę. Można to naprawić za nieduże pieniądze, ale trzeba wiedzieć jak :)

 

Ten drugi DAC to nic specjalnego, bo z Chin można zamówić naprawdę konkretne (niezłożone) sprzęty w okolicach 50$, które montowane są w DACach za tysiące złotych :) Taka ciekawostka.

Edytowane przez FeX
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...