Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Panel kontroli obrotów wentylatorów

panel obrotów wentylatory sterowanie wentylatorami obroty wentylatorów panel przedni

Najlepsza odpowiedź kokosnh, 03 grudzień 2015 - 02:56

dobrze celujesz w coś z 30W na kanał, jeśli masz zamiar podpinać wentylatory parami do jednego. ( warto zwrócić uwagę, czy kontroler posiada radiatory przy każdym z kanałów ) 

Jaki rodzaj sterowania chcesz.
gałki ( jak u mniej ) 
płaski przyciski
dotykowy ekran 

na szybko mogę polecić Scythe Kaze Master Flat II 5.25 lub Lamptron FC5 V2 Fan Controller Black FC5B 

co do podpinania wentylatorów w pary to użyj czegoś w stylu tego ( dla wentyli 3pin ), lub tańszego zamiennika ( tu jest para rozgałęźników, więc drogo wychodzi ) 

Przejdź do postu

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 dexter91

dexter91
  • Nowicjusz

• 14 postów

Napisano 20 listopad 2015 - 12:32

Witam serdecznie,

chciałbym sobie kupić panel do sterowania obrotami wentylatorów montowany normalnie pod zatokę 5,25. Mógłby ktoś polecić mi coś ciekawego?
Aktualnie mam w obudowie 3 wentylatory. 2 na górze, 1 z przodu. Te górne najlepiej jak by się dało podłączyć pod jedno sterowanie, tak żeby od razu zmieniały mi się obroty obydwu. Zależało by mi, aby ten panel był z wyświetlaczem. Zastanawiam się tylko nad rozmiarem, czy wziąć taki, co zajmuje dwa miejsca, czy jedno. Ogólnie 2 miejsca mam wolne. I nie wiem, czy jedno zostawić na wszelki wypadek jak by tak do czegoś było potrzebne. Dobrze, jak by tak obsługiwał z te 6 wentylatorów, bo może w przyszłości coś dołożę. Cenowo jak najtaniej, ale jestem w stanie dołożyć do jakiegoś co by spełniał moje oczekiwania, czy miał jakiś bajer warty uwagi. 
Zastanawiałem się na przykład nad Gelid Speedtouch 6. Ktoś ma, używa? A może jakieś inne propozycje? :)
pozdrawiam

• 0

#2 kokosnh

kokosnh
  • Maniak

• 12203 postów
  • 3DMark 06:24404

Napisano 26 listopad 2015 - 04:10

Jaka obudowa ?
Jaki kolor obudowy ? 
Jakie dokładnie wentylatory ? 
Jakie złącza do wentyli 3 cz 4 pin ?

sam mam 7 wentyli w obudowie podpiętych pod kontroler ( patrz sygnatura )  

• 0

Spoiler

#3 dexter91

dexter91
  • Autor tematu
  • Nowicjusz

• 14 postów

Napisano 02 grudzień 2015 - 19:13

Jaka obudowa ?
Jaki kolor obudowy ? 
Jakie dokładnie wentylatory ? 
Jakie złącza do wentyli 3 cz 4 pin ?

sam mam 7 wentyli w obudowie podpiętych pod kontroler ( patrz sygnatura )  

Dziękuję za zainteresowanie. Już myślałem, że nikt się nie odezwie :)

Już odpowiadam:

Jaka obudowa ?                                 Phanteks Enthoo Luxe
Jaki kolor obudowy ?                          Czarny
Jakie dokładnie wentylatory ?             Dołączone do obudowy. 1 x 200mm na przodzie budy. 2 x 140mm na górze budy
Jakie złącza do wentyli 3 cz 4 pin ?    3 pin

aktualnie te wentyle są podłączone pod hub'a wbudowanego w obudowę. Wcześniej miałem Gladius'a x60 i on miał fabrycznie regulator obrotów. W tej budzie go nie ma i trochę mi go brakuje. Nie wiem, czy te górne wentylatorki nie chodzą na max obrotów, bo coś głośnawe trochę są. Dlatego chciałbym móc podpiąć obecne i przyszłe wentylatory pod jakiś kontroler i sobie ustawiać bezproblemowo ich prędkość :)

Użytkownik dexter91 edytował ten post 02 grudzień 2015 - 19:18

• 0

#4 kokosnh

kokosnh
  • Maniak

• 12203 postów
  • 3DMark 06:24404

Napisano 03 grudzień 2015 - 02:56   Najlepsza odpowiedź

dobrze celujesz w coś z 30W na kanał, jeśli masz zamiar podpinać wentylatory parami do jednego. ( warto zwrócić uwagę, czy kontroler posiada radiatory przy każdym z kanałów ) 

Jaki rodzaj sterowania chcesz.
gałki ( jak u mniej ) 
płaski przyciski
dotykowy ekran 

na szybko mogę polecić Scythe Kaze Master Flat II 5.25 lub Lamptron FC5 V2 Fan Controller Black FC5B 

co do podpinania wentylatorów w pary to użyj czegoś w stylu tego ( dla wentyli 3pin ), lub tańszego zamiennika ( tu jest para rozgałęźników, więc drogo wychodzi ) 

• 0

Spoiler

#5 dexter91

dexter91
  • Autor tematu
  • Nowicjusz

• 14 postów

Napisano 03 grudzień 2015 - 10:40

Dzięki za pomoc. Już wiem powoli coraz więcej :-)

Jaki rodzaj sterowania. Myślałem nad typowo dotykowym panelem. Wpadł mi w oko też NZXT Sentry 3. Ma 5 kanałów, ale tylko po 15W obciążalności, a piszesz, że lepiej szukać coś z 30W. Ten Lamptron w sumie źle nie wygląda, to może bym się na niego skusił.
Chyba, że jeszcze jakieś inne możesz polecić :-)

No i zastanawiam się jak później z podłączeniem tego. Najlepiej np pod MOLEX je wpiąć? Gniazdko CPU FAN na mobo mam zajęte przez chłodzenie wodne AiO
  • 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: panel obrotów, wentylatory, sterowanie wentylatorami, obroty wentylatorów, panel przedni

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych