Skocz do zawartości

Podkręcanie MSI Gtx 970 Gaming - Pytanie


Recommended Posts

Witam,

 

Aktualnie udało mnie się kartę podkręcić kartę do wartości 1475 Mhz / 8000 Mhz - zegary stabilne

Gdy próbuję podkręcić do 1500 Mhz / 8000 Mhz karta robi się nie stabilna i wywala sterownik po około 30 sekundach trwania benchmarka. Dzieje się tak ,ponieważ karta zrzuca sobie Vcore po około 25 sekundach. Zwiększenie napięcia rdzenie w Msi Afterburner nic nie daje

 

Aktualnie wartości w Msi Afterburner:

 

Core voltage +0

Power limit 110%

Temp limit 80 *C

Core clock +172

Memory clock +500

 

Temperatura nie przekracza 70 *C

 

W Link niżej przesyłam bios karty - czytałem na różnych forach ,że poprzez edycje można wyciągnąć ponad 1500Mhz na rdzeniu, lecz 1500Mhz w zupełności mi wystarczy - nie chcę aż tak grafiki katować.

https://drive.google.com/file/d/0B14w0UmgJG16bFlUVHlDVlBQVVE/view?usp=sharing

I mam do was pytanie w jaki sposób mogę utrzymać Vcore na karcie ?

Chciałbym się dowiedzieć jakie wartości muszę edytować w biosie karty (Jak ktoś ma chęci i czas to może sam edytować bios  :)  ), aby otrzymać stabilne 1500 Mhz / 8000 Mhz.

 

Link to post
Share on other sites

Przecież napisałem ,że zwiększanie napięcia na rdzeniu nic nie daje próbowałem i +87 ale bez skutku napięcie dalej spada do 2.12 i lipa z podkręcania ,bo wywala sterownik po spadku napięcia.


Edit :

Po edycji biosu karty udał się ją podkręcic do wartości 1506 / 8000 po 10 min testowaniu otrzymałem takie rezultaty :
http://zapodaj.net/images/135c92e6f553c.png

Na razie żadne artyfakty nie pojawiały się podczas testowania. Kartę potrzymam jeszcze przez jakieś 20 min, a potem testy w grach.

Asic karty wynosił tylko 65,6 % a udało się ją podkręcić do dobrych wartości :)

Edytowane przez dodo1806
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...