Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

FX 8320e błędny odczyt temperatury

amd fx 8320e temperatura

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Lee5.56

Lee5.56
  • Nowicjusz

• 1 postów

Napisano 19 listopad 2015 - 12:36

Cześć. Mam problem z odczytem temperatury na moim procesorze AMD FX 8320e na płycie głównej MSI 970 Gaming, mianowicie potrafi się ona zmieniać o 10 stopni w ciągu kilku sekund, czasem osiąga też bardzo dziwne niskie wartości. Sprawdzałem już wiele programów i wszystkie pokazują tak samo. Pokazuje wykres dla nieobciążonego procesora w ciągu około 3 minut.

CQ-AUTOjp_srqeera.jpgGdy wyłączę na płycie Cool 'n' Quiet(normalnie jest na auto) to lepiej to już wygląda. W biosie temperatura też wygląda OK.

CQ-OFFjpg_srqeerw.jpg

Czy to może być wina procesora? Jest jakiś sposób na lepszy odczyt temperatury? Czy to powód alby oddać procesor na gwarancji?

• 0

#2 Patryk Cichocki

Patryk Cichocki
  • Nowicjusz

• 18 postów
  • GG:3707543
  • Miejscowość:Gdańsk

Napisano 20 listopad 2015 - 11:41

Wszystkie FX mają błąd odczytu temperatur, gdy nie są obciążone. Nie naprawiono tego i już się to nie zmieni.

Jedyny moment, gdy odczyt jest właściwy, to praktycznie full load.

Musisz się z tym pogodzić ;)

• 0

www.itvip.pl

#3 PLSBX

PLSBX
  • Małoletni bajkopisarz

• 2147 postów

Napisano 20 listopad 2015 - 12:12

W idle najlepiej patrzeć okolice CPU np.: socket. Jest to najpoprawniejsza temperatura w tym stanie.

• 0

#4 fr4m3_hunt3r

fr4m3_hunt3r
  • Amator

• 28 postów
  • Miejscowość:Gorzów Wlkp.

Napisano 20 listopad 2015 - 13:06

To wszystko prawda. Mówię to jako posiadacz FX. Ogólnie troszkę się babrałem z temperaturami bo to straszne grzałki, jednak udało mi się wycisnąć 5600MHz. Prądu troszkę poszło do zabawy z hwbot :D

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: amd, fx, 8320e, temperatura

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych