Skocz do zawartości

Temat 2w1 radeon 7970 Sapphire dual x


Recommended Posts

Witam

 

Temat 2 w 1 bo siadła karta(jak w temacie) i trzeba wymyślić coś na podmianke i ew. zastanowić się czy można by jeszcze coś odratować.

 

Więc od początku... Karta zakupiona 14.05.2013 u dystrybutora  sprzętu komputerowego AB.Działała bez zająknięcia do dnia dzisiejszego.Podkręcana dosłownie pare razy po zakupie bez podnoszenia napięć(nie jest to wersja GHz,więc pracowała z zegarami 950/5700 i takich wartości się trzymałem na codzień).Karta współpracowała z podzespołami z sygnaturki.W obudowie Termaltake Element T(oprócz standardowych wentylatorów 200mm i 120mm dorzuciłem 2xnoctua na bok i front więc cyrkulacja chłodnego powietrza była).

Karta sama w sobie w wymagajacych grach osiągała nawet 72*C ale nie sądze,że są to jakieś mega wysokie wartości żeby przegrzać karte.Owszem przez pierwsze półtorej roku karta była ogrywana po 6-8h dziennie ale ostatni rok dosłownie 2-3h.Wszystko było regularnie co pół roku odkurzane(nie dosłownie).Także nie było za bardzo opcji na przegrzanie.

 

A teraz do sedna dziś podczas gry w fallouta 4 po jakichś 20min pojawiły się pionowe paski na ciemnym ekranie monitora.... Myśle sobie pamięci na karcie.... Miałem nadzieje,że po wyłączeniu,odłączeniu kabla zasilającego jednak wróci do życia ale niestety karta po włączeniu kompa nagrzewa się powoli(wentylatory nie pracują...),nie daje sygnału do monitora a po przełożeniu do innego portu pci ex x16 kręci się jeden wentylator ale sytuacja z brakiem sygnału identyczna jak powyżej,zero życia.Więc tutaj nasuwa mi się pytanko ktoś miał kiedyś podobną sytuacje?

Jutro sprawdze ja jeszcze na jakimś kompie w pracy ale nie sądze żeby sytuacja wygladała inaczej....

 

Jeżeli nikt nie będzie miał pomysłu co się stało i czy da się ją jakoś odratować,proszę o podanie propozycji czym mógłbym poprzedniczke zastąpić.

Nie jest to najlepszy czas na wymiane sprzętu i jestem tego świadomy ale moze uda się kupić coś fajnego w rozsądnej cenie.

Orientacyjnie sprawdzałem i chyba taką najatrakcyjniejszą sztuką jest r9 380 Gigabyte g1 gaming za ok 960zł.Ale znów niedługo w sklepach mają się pojawić lepsze r9 380x tylko na razie nie wiadomo ile będą kosztować w polsce... :( Jeżeli ok 1200 to warto było by dołoźyć <300zł do czegoś konkretniejszego r9 390/x/gtx970 (wtedy niestety musiał bym się wstrzymać i dozbierać na coś lepszego).

 

Na dzień dzisiejszy miał bym ok 1000-1100zł i w takich pieniadzach chciał bym zamknąć temat.Nie mam uprzedzeń co do producenta układów(amd/nvidia) ale jeżeli chodzi o marke to wolał bym pozostać przy gigabyte(sprawdzona firma w pracy nie miałem z nimi jeszcze żadnego problemu a troche tego spod moich rąk wyszło) dlatego uprzejmie proszę o podawanie propozycji tylko od tego producenta.Tak <1000 to od zielonych jedynie jakaś 960 :/ Ale mimo wszystko proszę o propozycje :) Z góry dziękuję. Pozdrawiam

 

 

 

Widze,że po paru dniach oczekiwania z nadzieją,że ktoś się wypowie nie mam co liczyć na jakieś porady...

 

Co do r9 380x ceny faktycznie są na takim poziomie jak myślałem czyli prawie 1200zł :/

 

http://www.ceneo.pl/41508669

 

Na dzień dzisiajszy byłbym w stanie kupić tą karte,stówe to wyczaruje :P

Pytanie czy nie warto dozbierać do czegoś lepszego.... Z kartami tak zawsze masz chajs na coś fajnego ale jak byś dorzucił 200zł to masz coś lepszego...

Edytowane przez renholder1987
Link to post
Share on other sites

Nie wiedziałem że chodzi o sprzęt z sygnaturki :]

To pewnie koniec karty, z zasilaczem możesz spokojnie kupować bez obaw

Z kartami san zauważyłeś, na pułapie 1400zł łapiesz gtx 970/r9 390, pytanie czy chcesz tyle wydać, jeśli nie to radeon r9 380x ale na razie średnio się opłaca bo jest obłożony "podatkiem od nowości", może poszukaj na allegro używanego gtx 970?

Link to post
Share on other sites

 

 

Karta współpracowała z podzespołami z sygnaturki.

 

Tylko teraz pytanie jak długo będe zbierał te pare stówek :/ Sporo wydatków na koniec roku...

R9 380X zaczynają się od 1140 jak patrzyłem i jest na razie jedna wersja Gigabyte G1 Gaming.Nie chciał bym się bawić w używki chyba,że z pewnego żródła tak jak od któregoś z użytkowników bmk.Coś w miare nowego,nie zmęczonego,na gwarancji

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...