Skocz do zawartości

Płyta główna na chipsecie Z170 bez kwoty maksymalnej


Recommended Posts

Cześć,

 

Będę powoli przymierzał się do składania nowego pieca.

 

Wiadomo - muszę kupić nową płytę, procek, ram, gpu itd.

 

W związku z tym, jako pierwszy element komputera, będę rzecz jasna poszukiwał nowego MOBO na Z170 do Skylake.

 

I tu rodzi się pytanie:

 

Jaka jest możliwie najlepsza płyta na Z170 bez granicy cenowej... ale uwaga!

z obsługą DDR3!

 

I tak muszę co prawda kupić nowy ram, ale absolutnie nie interesuje mnie ten szajsowaty DRR4.

Mogą sobie go producenci dla mnie wsadzić w tylną część ciała. I podziękować na odchodne.

 

Tak więc główne wymaganie - DDR3.

 

Czy zamierzam podkręcać sprzęt? oczywiście!

 

 

Jakieś propozycje?

 

Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Również jestem na kupnie nowego komputera (CPU+MOBO+RAM) również z wysokiej półki. Więc porozwijam swoje myśli.

Może razem coś na tym skorzystamy.

 

*Moim zdanie składanie komputera w nadziei na przyszłą rozbudowę jest nade naiwne. Wprawdzie producenci obiecują wsparcie obecnych płyt pod Skylake do jego następcy, ale jak znam życie coś zawsze pójdzie nie tak i oleją aktualizacje dla chipsetów z170.

Na dodatek odpowiedz sobie na pytanie czy warto wymienić tak silną jednostkę na procesor szybszy o maksymalnie 10%? W grach 3-5%? Moim zdaniem NIE!

 

*Ceny procesorów i7 czwartej i piątej generacji są wysokie, więc jedyną sensowną opcją jest faktycznie i7-6700k. Nie pozostawia to wątpliwości zwłaszcza dla kogoś komu kilka stów więcej nie zrobi różnicy.

 

*Czekałem ostatnio na premierę nowej płyty GA-Z170X-SOC FORCE. Cena mnie poraziła! 1900zł? Normalne jaja. Aktualnie mam na oku GA-Z170X-GAMING 7 za kwotę tysiąc niższa. W mojej historii posiadałem 3 różne płyty ASUSA -wszystkie padły. 1 płytę MSI -padła. I 3 płyty Gigabyte'a -bez awarii od lat. Najlepszy model to GA-x58a-OC! Świetne mobo wszystko na maksymalnym OC i 5 lat bez awarii pomimo notorycznie przegrzanych układów.

 

*Co do pamięci faktycznie nie wygląda to ciekawie. DDR4 niczym nie imponuje, ale mimo wszystko różnice na minus są niewielkie, a stare typy pamięci niedługo zostaną wyparte. Wybór dobrych płyt głównych pod DDR3 również jest mały. Za rok rynek na pewno się poprawi, dla komfortu psychicznego pamięci będzie można wymienić, może coś lepszego na wybranej przez nas płycie uda się uruchomić.

 

Ostatecznie myślałem o pamięciach 

G.Skill Ripjaws V, DDR4, 8GB (4GBx2), 3200MHz, CL16, 1.35V (F4-3200C16D-8GVK)

Na płycie

Gigabyte GA-Z170X-Gaming 7

 

Jednak zastanawia mnie czy uda mi się uzyskać bezproblemowy start na dedykowanych 3200MHz przy braku interwencji w biosa z mojej strony. Czy profil XMP poprawnie wystartuje.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...