Skocz do zawartości

Gigabyte GTX 660 chłodzenie


Recommended Posts

Panowie taki mam problem z taką kartą.

 

http://www.purepc.pl/files/Image/artykul_zdjecia/2012/GeForcet_GTX_660/GTX_660_Cards/gigabyte_gtx660_windforce_test_review_3.jpg

 

Mianowicie przy jakimś tam obciążeniu głównie przy grach, chłodzenie karty zaczyna hmm.. pierdzieć. Tak jak by gdzieś o coś obcierało, przycierało, zawadzało. Nie jest to piszczenie elektroniki a ewidentny dzwięk pochodzacy z wentylatorów - po zatrzymaniu palcem ustaje.

Sprawdzałem w miarę dokładnie łączenie ze ściągnięciem wentylatorów i dokładnym wyczyszczeniem z kurzu ale brak reakcji, nadal brzęczy sobie jak wentylatory wejdą na obroty.

 

I tutaj pytanie, co z tym można zrobić? Są jakieś alternatywne metody chłodzenia które mógłbym zastosować na tą kartę? 

 

Ewentualnie opcja nr dwa - zakup nowej karty - co byście polecili zamiast tej? W jakichś rozsądnych pieniądzach i koniecznie z CUDA bo wykorzystuje przy renderingach, im więcej tym lepiej. Super wydajności w grach mnie średnio interesują 660 daje radę.

 

Albo jakiś magiczny program który będzie mi monitorował temperaturę GPU i pozwoli na obniżenie obrotów?

 

Wszelkie sugestie mile widziane.

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

mam gigabyta 660tke i miałem podobne "terkoczenie" glownie wlaczalo sie w przedzialach 50-65% predkosci i 80>. 

 

w miejsce wskazane na zdjęciu pomiędzy Heatpipa i plastykową obudowę wentylów włożyłem złożony na kilka części papierek, żeby rozpierał trochę przestrzeń która w danym miejscu jest dość mała

 

http://i68.tinypic.com/ledeb.jpg

 

Terkoczenie do tej pory nie występuje w moim przypadku

 

tylko pamiętaj żeby nie za duży papierek dać żeby nie zaczepiał o went, i weź grubszy papier niż zwykły - okładkowy, bardziej tekturowy, ewentualnie kawałek gumy jak masz odpowiedni

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

Jerry220476, dnia 18 List 2015 - 18:23, napisał: snapback.png

pomogło zainstalowanie 80mm wentylatora skręconego na 5V wygląda to tak koszt 15zł  http://imgur.com/rYQV8Iv

 

 

Trochę rzeźba, no ale grunt że działa, jak padnie całkiem to też pomyślę o tym.

działa w niczym nie przeszkadza i najważniejsze jest cicho w serwisie gadka  zaczęla sie od 100 wzwyż więc wybrałem tańsze rozwiązanie :D

Link to post
Share on other sites

działa w niczym nie przeszkadza i najważniejsze jest cicho w serwisie gadka  zaczęla sie od 100 wzwyż więc wybrałem tańsze rozwiązanie :D

 

Nie no, jasne, w ostateczności tak zrobię. Tylko chciałbym uniknąć przy sprzedaży mamrania że wentylator nie teges itp. Wiesz o co chodzi :)

 

 

 

w miejsce wskazane na zdjęciu pomiędzy Heatpipa i plastykową obudowę wentylów włożyłem złożony na kilka części papierek, żeby rozpierał trochę przestrzeń która w danym miejscu jest dość mała
 

 

To jest dobry trop, zauważyłem że jak podniose laminat karty w góry o pare milimetrów to cichnie. Spróbuję z papierkami powalczyć.

Link to post
Share on other sites

jak chcesz to jutro zrobie fote jak to u mnie wyglada

 

wlasnie i ja szukalem rozwiazania aby nie ingeroweac w grafikę za bardzo, ani nie wysyłać już z takim czymś na gwarancję chociaz raczej to podlegaloby wymianie, ale z tego co pamietam w cholere osob ma podobny problem z gigabytami

 

a terkoczenie nie przestaje gdy nacisniesz na ten plastyk od obudowy wentylatorów? poprobuj oddalic troche ten plastyk od heatpipa, lub docisnac - lepiej oddalic w moim przypadku bylo

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...