Skocz do zawartości

Recommended Posts

Posiadam taki dysk http://www.ebay.pl/itm/Hitachi-HTS543232L9SA00-PN-0A57357-MLC-DA2387-320gb-Sata-2-5-Hard-Drive-/360567497959

Został wyjęty z laptopa i chciałbym go jeszcze wykorzystać jako przenośny.

Są kieszenie pod usb 2.0 i 3.0 - każdy z nich będzie działać?

Czy jest taka możliwość , że po kupnie danego case'a ten się nie zmieści?

Albo będzie niekompatybilny?

 

P.S Laptop obsługiwał tylko usb 2.0 a 3.0 by się przydało :/

Link to post
Share on other sites

szukaj obudowy na 2.5' i 9.5mm wysokości ( tyle ma ten dysk ) 

Ps. szukaj obudów z USB 3.0 ( bo one nie mają dodatkowego zasilania ( choć nie zawsze ) ) 
Dysk jest dość energooszczędny 1.7 W do pracy i 0.9A do rozruchu więc przy podłączeniu pod USB 3.0 prądu mu wystarczy. 

 

P.S Laptop obsługiwał tylko usb 2.0 a 3.0 by się przydało

Trochę jaśniej ? 

I gdzie będziesz używać dysku  ? 

Nie mam pojęcia jak będzie działać gdy taką obudowę podepniesz pod USB 2.0, które daje max tylko 0.25A  ( bo albo będzie dłużej rozkręcał talerze, albo nie rozkręci, bo przekroczy czas na to i będzie tak próbował w nieskończoność ) 
Link to post
Share on other sites

 

Trochę jaśniej ? 

 

I gdzie będziesz używać dysku  ? 

 

Nie mam pojęcia jak będzie działać gdy taką obudowę podepniesz pod USB 2.0, które daje max tylko 0.25A  ( bo albo będzie dłużej rozkręcał talerze, albo nie rozkręci, bo przekroczy czas na to i będzie tak próbował w nieskończoność ) 

 

W laptopie były porty tylko usb 2.0. 

Dysk używać będę w domu do magazynowania filmów , 

Btw. Podpięty przez OTG do tabletu z androidem będzie zapisywał na nim pliki?

Link to post
Share on other sites

 

 

Podpięty przez OTG do tabletu z androidem będzie zapisywał na nim pliki?

Nie ma szans ( smart-fon musiałby zasilić silnik dysku i rozkręcić talerze do  5400rpm ) 
Nie mam pojęcia czy się uda na USB 2.0, więc o smartfonie możesz zapomnieć 

Sam mam dysk przenośny WD ( "natywnie" przenośny, one pobierają jeszcze mniej prądu ), i o ile jeszcze uda się go odpalić pod USB 2.0, to pod tabletem zaczyna się kręcić, ale nic nie czyta, pod smart-fonem nawet się nie kręci. 

musiałbyś kupić sobie obudowę z dodatkowym zasilaniem ( ale wiem, ze s tym zwykle więcej problemów niż pożytku ) 
wszystkie tańsze obudowy HDD USB 2.0 są z dodatkowym zasilaniem ( niestety podpinanie tego trochę zajmuje ) 

i pamiętaj, dysku HDD nie ruszamy podczas pracy ( i najlepiej aby pracował poziomo ), więc nie mam pojęcia jak ty chcesz go do smatfona podłączyć 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...