Skocz do zawartości

GeForce GTX 560 Ti artefakty na pulpicie


Recommended Posts

Witam,

Przez ostatni miesiąc miałem problem z chwilowym zawieszaniem się ekranu, a następnie komunikatem "Sterownik ekranu Windows Nvidia Kernel Mode Driver, version xxx.xx

przestał działać, ale odzyskał sprawność". Po wyjściu kolejnej wersji sterownika zazwyczaj problem znikał Jednak ostatnio zaczęły pojawiać się artefakty (czarne/białe paski/kwadraciki) przy korzystaniu czy to z przeglądarki czy po prostu na pulpicie. Zazwyczaj pojawiają się artefakty, ekran ciemnieje i wyskakuje znowu komunikat "Sterownik ekranu ...", czasami ekran ciemnieje na dobre i pomaga wyłącznie zresetowanie komputera. A czasem komputer sam się resetuje. Pojawianie się błędów jest zupełnie losowe, aktualnie działam na tym komputerze od dobrej godziny i nic się nie działo, a czasami artefakty pojawiają się już przy uruchamianiu systemu (logo Windows i kręcące się kółeczka ;) ). Odinstalowałem GeForce Experience, bo wyczytałem, że Win10 sam aktualizuje sterowniki, a przy tym gryzie się z GExp, jednak to nie pomogło. Proszę o pomoc i z góry dziękuję. ;)

 

Specyfikacja:

System: Windows 10 64 bit

Sterownik grafiki:wersja 358.91

Procesor: Intel core i5-2310

Karta Graficzna: Gainward GeForce GTX 560 Ti

Płyta główna: Gigabyte P67A-D3-B3

RAM: 2x Kingston 4GB 1600MHz DDR3 KHX1600C9D3B1K2/4GX

Dysk: WDC WD10EARX-00N0YB0

Zasilacz: Chieftec CTG-600-80p

Edytowane przez Yall27
Link to post
Share on other sites

wymień na niej pastę termo, wyczyść ładnie i sprawdź czty nie ma luzów na chłodzeniu. Z racji wieku karty delikatni podbij jej napięcia na rdzeń i pamięci. Ewentualnie zejdź z taktami o 5 -10 MHz.

BTW pozostaje jeszcze kwestja niedorozwiniętego wręcz autystycznego systemu win 10, przemyśl czy nie lepiej wrócić na 7 :)

Edytowane przez RafiXll
Link to post
Share on other sites

Witam jako ze mam bardzo podobny problem z ta sama karts graficzna czyli gf 560ti 2gb od msi tein force 2 tylko ze u mnie nagle pojawilo sie cos takiego jak na podanym screenie karts nigdy nie byla podkrecana temperatury zawsze byly w spoczynku okolo 37-41stopni chyba tylko raz zdazylo mi sie ze karta troche zapchala sie kurzem i wtedy osiagala okolo 70 stopni ale jak tylko to zauwazylem odrazu zostala wyczyszczona i przedmuchana sprezonym powietrzem. Zasilacz 650w wiec mocy jej nie brakuje karte posiadam juz 3 lata. Chcialbym sie dowiedziec czy karta powoli konczy swoj zasluzony zywot czy to poprostu jakies problemy techniczne jak nowa pasta czy cokolwiek innego. Teraz karta chodzi na lekko obnizonym taktowaniu z 880 na 820 hz na rdzeniu i symetrycznie na pamieciach. Gdy zrobilem test w programie occt to po okolo 30s komputer sie zrestartowal. Bedze wdzieczny za wszelaka pomoc. Teraz karta chodzi jak najbardziej normalnie nic sie z nia nie dzieje narazie staram sie ja oszczedzac dopoki nie zdiagnozuje przyczyny tego. Acha w pewnym momencie bylo nawet gorzej z nia bo wywalilo sterowniki tz wcale nie wykrywalo gpu i nie mialem mozliwosci wejscia w panel sterowanie oraz rozdzialka na ekranie byla 640x480.

http://zapodaj.net/84c1dac302b05.jpg.html

Link to post
Share on other sites

Jeśli karta nie przechodzi testu obciążeniowego, coś jest nie tak. Gdy nie obciążasz karty chodzi ona na poziomie max 5%, więc problem nie występuje, problem z wrzucaniem taktowania roboczego możesz szukać w uszkodzonej sekcji zasilania lub rdzeniu czyli tak naprawdę uszkodzeniu GPU. Użyj różnych programów do testów syntetycznych karty graficznej, przykładowe podałem tutaj.

Link to post
Share on other sites
  • 1 rok później...

Witam jako ze mam bardzo podobny problem z ta sama karts graficzna czyli gf 560ti 2gb od msi tein force 2 tylko ze u mnie nagle pojawilo sie cos takiego jak na podanym screenie karts nigdy nie byla podkrecana temperatury zawsze byly w spoczynku okolo 37-41stopni chyba tylko raz zdazylo mi sie ze karta troche zapchala sie kurzem i wtedy osiagala okolo 70 stopni ale jak tylko to zauwazylem odrazu zostala wyczyszczona i przedmuchana sprezonym powietrzem. Zasilacz 650w wiec mocy jej nie brakuje karte posiadam juz 3 lata. Chcialbym sie dowiedziec czy karta powoli konczy swoj zasluzony zywot czy to poprostu jakies problemy techniczne jak nowa pasta czy cokolwiek innego. Teraz karta chodzi na lekko obnizonym taktowaniu z 880 na 820 hz na rdzeniu i symetrycznie na pamieciach. Gdy zrobilem test w programie occt to po okolo 30s komputer sie zrestartowal. Bedze wdzieczny za wszelaka pomoc. Teraz karta chodzi jak najbardziej normalnie nic sie z nia nie dzieje narazie staram sie ja oszczedzac dopoki nie zdiagnozuje przyczyny tego. Acha w pewnym momencie bylo nawet gorzej z nia bo wywalilo sterowniki tz wcale nie wykrywalo gpu i nie mialem mozliwosci wejscia w panel sterowanie oraz rozdzialka na ekranie byla 640x480.

http://zapodaj.net/84c1dac302b05.jpg.html

 

Przepraszam najmocniej za odkopanie dawnego tematu ale mam wręcz identyczne objawy i ciekawi mnie jak autor postu rozwiązał ten problem?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...