Skocz do zawartości

WD blue WD10EZEX-19M2NA0 Gwarancja


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez kokosnh,

Recommended Posts

Cześć wszystkim!
Mam problem z dyskiem mianowicie  zaczął wolniej chodzić i w hd tune pokazał bad sectory i w zakładce health warning. Dysk został zakupiony na allegro od agito i chciałbym się was zapytać jak wygląda gwarancja, czy mam odsyłać do agito czy do wd. Na stronie wd sprawdziłem że gwarancje mam do 25 marca 2016 i w statusie jest napisane "Ograniczona gwarancja", co to oznacza? 
Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

daj zrzut ekranu z hd tune ( całą tabelkę ) 

Ograniczona gwarancja ( to gwarancja producenta WD ) jeśli agito jest oficjalnym resellerem WD, to takową otrzymujesz ( masz, też 2 lata z ustawy ) 

Najprościej jest wysłać do agito ( oni to wyślą do serwisu WD i niczym się zajmować nie musisz z swojej strony ) 
Oczywiście będzie wolniej, niż bezpośrednio do WD, ale taniej i nie będziesz musiał sobie niczym głowy zawracać. 
JAk byś chciał bezpośrednio, to trzeba zdobywać RMA itp. 
Tu znalazłem pierwsze lepszy artykuł

Edytowane przez kokosnh
Link to post
Share on other sites

Poza 8 niestabilnymi sektorami (parametr C5) dysk posiada jeszcze bardzo duzo bledow odczytu z powierzchni dysku (parametr 01).

Daj jeszcze screena z zakladki "Error scan" - koniecznie z ODZNACZENIEM opcji "Quick scan" (skanowanie bedzie powolniejsze ale za to dokladniejsze i moze troche potrwac).

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Własnie nie pamiętam jak to jest, wydaje mi się że gwarancje biegnie od nowa, gdy wymienią na nowy, przy rękojmi.
Ciebie jako klienta indywidualnego, kodeks cywilny nie obejmuje, tylko ustawa i masz chyba 1 miesiąc, lub do końca oryginalnego okresu gwarancyjnego, od wydania produktu, zależnie co upłynie wcześniej. 

ALE MOGĘ SIĘ MYLIĆ   bo to tylko urywki z tego co pamiętam, jak kiedyś to sprawdzałem 


tu jest stan prawny w PL, czy producent "WD" udziela osobnej "ograniczonej gwarancji" na wymieniany,serwisowany sprzęt, to nie wiem. 

Edytowane przez kokosnh
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...