Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam serdecznie  ^^

 

Mam dość trudną zagwozdkę, mam nadzieję że mi pomożecie!

(Oczywiście za wszystkie odpowiedzi dzięki z góry)

 

Sprawa jest prosta, muszę wymienić swoją starą (choć dość dobrą) 560. Zdecydowałem się na GTX 970, gdyż moja i5-2320 może spowalniać Radeonka 390, a tego bym raczej nie chciał(jest też kwestia ceny, do tego dojdę później).

 

Na obecną chwilę mam zasilacz OCZ500SXS2. Nic ciekawego, 500 watów, 80 bronze plus, z 2011 roku.

Czytałem, że zasilacz spokojnie uciągnie 970. Problem w tym, że mam dwa złącza 6 pinowe. Teoretycznie mógłbym kupić przejściówkę na 8 pinów i nie było by problemu.

Ale, z racji tego, że zasilacz ma już swoje lata, to ilość amperów na linii 12v wynosi 18. Czytałem gdzieś, że minimalna ilość amperów dla 970 to 24 :/

 

Jeśli jest tu jakiś ekspert to niech się wypowie, czy po podpięciu karty do zasilacza przy okazji nie spalę sobie domu. Tak na wszelki wypadek  8-)

 

Poniżej zamieszcza zdjęcie zasilacza:

http://www.xn--e1afoos8b.xn--p1ai/published/publicdata/VERCOMPJONI/attachments/SC/products_pictures/OCZ500SXS2-2_enl.jpg

Edytowane przez MotorGG
Link to post
Share on other sites

 

 

Ale, z racji tego, że zasilacz ma już swoje lata, to ilość amperów na linii 12v wynosi 18. Czytałem gdzieś, że minimalna ilość amperów dla 970 to 24 :/

 

Nie wiem czy to prawda czy nie, ale mój zasilacz też ma już swoje lata a na linii 12V mam 16A i GTX 970 śmiga na nim od pół roku, do tego podkręcony procek i nigdy nie miałem żadnych problemów z napięciem.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...