Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Problem z zakupem Gtx 970

gtx 970 zasilacz 6 pin 8 pin przejściówka 18 amperów natężenie

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 MotorGG

MotorGG
  • Nowicjusz

• 4 postów

Napisano 16 listopad 2015 - 15:30

Witam serdecznie  ^^

Mam dość trudną zagwozdkę, mam nadzieję że mi pomożecie!

(Oczywiście za wszystkie odpowiedzi dzięki z góry)

Sprawa jest prosta, muszę wymienić swoją starą (choć dość dobrą) 560. Zdecydowałem się na GTX 970, gdyż moja i5-2320 może spowalniać Radeonka 390, a tego bym raczej nie chciał(jest też kwestia ceny, do tego dojdę później).

Na obecną chwilę mam zasilacz OCZ500SXS2. Nic ciekawego, 500 watów, 80 bronze plus, z 2011 roku.

Czytałem, że zasilacz spokojnie uciągnie 970. Problem w tym, że mam dwa złącza 6 pinowe. Teoretycznie mógłbym kupić przejściówkę na 8 pinów i nie było by problemu.

Ale, z racji tego, że zasilacz ma już swoje lata, to ilość amperów na linii 12v wynosi 18. Czytałem gdzieś, że minimalna ilość amperów dla 970 to 24 :/

Jeśli jest tu jakiś ekspert to niech się wypowie, czy po podpięciu karty do zasilacza przy okazji nie spalę sobie domu. Tak na wszelki wypadek  8-)

Poniżej zamieszcza zdjęcie zasilacza:

OCZ500SXS2-2_enl.jpg

Użytkownik MotorGG edytował ten post 16 listopad 2015 - 15:33

• 0

#2 Sova30

Sova30
  • Dyskutant

• 209 postów

Napisano 16 listopad 2015 - 18:27

Ale, z racji tego, że zasilacz ma już swoje lata, to ilość amperów na linii 12v wynosi 18. Czytałem gdzieś, że minimalna ilość amperów dla 970 to 24 :/

Nie wiem czy to prawda czy nie, ale mój zasilacz też ma już swoje lata a na linii 12V mam 16A i GTX 970 śmiga na nim od pół roku, do tego podkręcony procek i nigdy nie miałem żadnych problemów z napięciem.

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: gtx 970, zasilacz, 6 pin, 8 pin, przejściówka, 18 amperów, natężenie

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych