Skocz do zawartości

Recommended Posts

Dzień dobry!

Lada moment będę posiadał nowy dysk ssd (Toshiba Q 128GB PRO czy jakoś tak...), na którym planuję zainstalować na nowo system Win7 (home premium, posiadam oryginalną płytę dvd, klucz itd.). Do tej pory wszystko pracowało dzielnie na dysku WD Black 1TB, z jednym małym ale - po którejś aktualizacji systemu przechodzenie w tryb uśpienia zaczęło trwać wieczność (względem starego czasu 10-20 sekund).

 

Widzę to tak: podłączam dysk, odpalam komputer (w BIOSie ustawiam rozruch na czytnik płyt cd/dvd), do napędu wkładam płytę z Windowsem i instaluję go na nowo zainstalowanym w blaszaku dysku ssd. Moje pytanie brzmi: co pominąłem? :D Zależy mi również na tym, żeby stary dysk hdd został wyczyszczony do zera (potrzebne prywatne pliki zgram sobie na dysk zewnętrzny). Czy nie będę miał problemów z "legalnością" nowo zainstalowanego systemu (i pakietu office)?

 

Nie zależy mi na przeniesieniu ustawień systemu. Chcę odświeżyć swój komputer. Kiedyś robiłem to regularnie z laptopem (wirusy go pokochały, więc co jakiś czas instalowałem na nowo system, co zerowało dysk), jednak tutaj w grę wchodzi zmiana lokalizacji systemu, co trochę mnie przeraża.

 

Mam nadzieję, że zrozumieliście moje obawy :) Bardzo proszę was o pomoc!

 

P.S. Dobrze szukałem i tu, na forum, i w googlach, ale nie znalazłem odpowiedzi na dręczące mnie pytania, toteż tym bardziej proszę o rzetelne odpowiedzi!

Link to post
Share on other sites

Nie powinieneś mieć problemów...Po podłączeniu i wykryciu SSD to przy wgrywaniu nowego systemu odłącz hdd. To tak żeby się coś w ustawieniach nie porąbało (mieli tu ludzie takie problemy). System,jeśli to OEM,to jest przypisany do płyty głównej więc z aktywacją nie powinno być problemu. Jeśli jednak się pojawią,można to załatwić telefonicznie(automat).

Edytowane przez jarrino
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

System to OEM, komputer to składak, zresztą parę lat temu razem z forumowiczami składałem (mimo ich dobrych argumentów i moich dość sporych funduszy jestem bardzo zadowolonym użytkownikiem FX-8350 :D  naprawdę dobrze mi służy, o dziwo). Rozumiem, że po zainstalowaniu systemu na ssd, ustawienia w biosie (GA990-XA UD3) muszę porobić przed podłączeniem starego dysku, który następnie mam sformatować. Z ustawieniem na nowo partycji myślę, że jakoś podołam...

 

Swoją drogą, pisząc ten post przyszło mi na myśl jeszcze spróbować wygooglować hasło "dysk ssd ustawienie bios". Jednak słabo szukałem, już pierwsza pozycja okazała się być wyjątkowo trafna :) Tak czy inaczej, dziękuję za odpowiedź, na pewno na początek odepnę stary dysk i podłączę nowy, a o system jestem w takim razie spokojny, będzie mi się lepiej spało :-)

Edytowane przez Lord_Drewno
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...