Skocz do zawartości

Wirusy w Windows 7


Recommended Posts

Witam,

 

Mam problem, zainstalowałem jakiś szajs z internetu i od godziny mam w przeglądarce chaos, non stop wyskakują mi niechciane reklamy. Zrobiłem pełny skan systemu antywirusem, dowiedziałem się że wirusy są z gatunku Adware które mogą ingerować w system do tego stopnia że wirus może wyłapać moje dane osobowe, numery konta bankowego itp. Proszę o pomoc, Jak to trwale usunąć? Jestem laikiem w tej kwestii wiec proszę o wyrozumiałość. 
 

Pozdrawiam.

PS w rogu każdej reklamy widnieje napis CinemaPlus-3 3c Ads. może będzie to pomocne.

http://zapodaj.net/087bb39988514.png.html
http://zapodaj.net/e5a2e7c15230e.png.html

Link to post
Share on other sites

noto jaki problem skasować opre i zainstalować ponownie 

przeskanuj programem malwarebytes

w dodaj/usun programy też możesz to dziadostwo odinstalować o ile sie da 

Masz racje zapewne malwarebytes pomoże bo teraz to już kultowy program. Jednak mam wątpliwość co do reinstalacji Opery, bo nawet domyślnie wtyczek i ustawień nie usuwa przy uninstallu. Ja polecam zawsze tą standardwoą procedure: jak usunac wyskakujace reklamy. Zawsze jak znajomy przynosi kompa to działa w 100% to. Często ten shit łapie się z instalatorami ze stron typu dobreprogramy (te menadżery pobierań).

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ok, zabieram sie do rozwiazywania problemu. Zastosuje sie do wyzej wymienionych porad i dam znac jak poszlo. Golym okiem powinienem widziec roznice po odpaleniu przegladarki. Narazie z reinstalem opery sie wstrzymam i przeskanuje malwarebytes'em a potem najwyzej jeszcze adwcleanerem.

Zeskanowałem cały system jeszcze raz antywirusem na wszelki wypadek. Nastepnię Zrobiłem skan Adwcleaner'em, po tym nic się nie zmieniło, nadal wyskakiwały mi od groma reklam, zamulało strasznie przeglądarkę. Potem uruchomiłem Malwarebytes i szok niedowierzanie, program wykrył same PUP-y, zaznaczyłem wszystkie i usunąłem. Wizualnie Windows mi się zmienił, miałem wyłączone przezroczystość itp, pozmieniałem sobie to co chciałem i zrobiłem restart systemu żeby wszystko zaskoczyło i teraz jest git. Przeglądarka śmiga, żadne reklamy nie wyskakują. W między czasie poczytałem o przeglądarkach i doczytałem że Opera strasznie dużo zasobów systemowych zżera, wpisałem komendę "resmon", i faktycznie. Ktoś doradzi na jaką przeglądarkę się przesiąść? Chrome? Firefox? Szczerze mówiąc to Opera zaczyna mnie coraz bardziej irytować, mało przejrzysta i "urodą" też nie grzeszy.

Dziękuje wszystkim za pomoc, szybko, łatwo i przyjemnie.

 

Pozdrawiam.

 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...