Skocz do zawartości

Wysokie temperatury procesora podczas grania w GTA V, zwiechy, BSOD.


Recommended Posts

Parę dni temu kupiłem GTA V na steamie. Dzieje się coś dziwnego z tą grą. Po pierwsze, mogę przekroczyć pamięć jaką mam na karcie (2gb) i nie wiem czy to dlatego, że przekraczam, ale po jakiś 10 minutach gry łapię ściny (takie, że cały czas jest normalnie 60fps, a po krótkim graniu mimu tych 60 fpsów co jakiś czas zacina się na jakieś klatce i po chwili odcina. Nie wiem czy to dlatego, że mam za mało pamięci, ale na początku po włączeniu gra chodziła normalnie, płynnie.


Dalej, to już trochę poważniejsze. Jak gram w GTA V, karta graficzna nie grzeje się prawie w ogóle, to jest koło 40 - 50 stopni, a procesor jak mam 60 fps osiąga niesamowite temperatury (80 - 82 stopni, po chwili rośnie do ponad 90). Jak pogram jeszcze chwilę wywala mi Blue Screena i mogę tylko odłączyć zasilanie.


 


Czemu ta gra nie korzysta z karty graficznej tylko jakby maksymalnie z procesora?


 


Na procesorze mam boxowe chłodzenie.


 


Intel Core i7-2600k


Kingston HyperX 3gb x 2


EVGA GTX 680 SC Signature 2 


ASUS P8P67 Evo


CHIEFTEC 750W CFT-750-14CS


Link to post
Share on other sites

Bo w GTA V najważnijeszy jest procesor.

 

Co wysokich temperatur, albo stara pasta na procesorze, albo sam procesor już jest na wykończeniu.

co do tego to nieprawda 

mam r7 260x i AMD Athlon II X3 450 @3,6 ghz i gram sobie spokojnie na ultra w 40-60 fps w 1280x1024 więć gta V na najnowszych  aktualizacjach

 o nowych sterach 15.11 wcale proce nie zarzyna 

PS. procesor nie objawia końca swojego  żywota wysokimi temperaturami tylko niestabilnym działaniem albo po prostu puf komputer się nie włączy 

zmień pastę i chłodzenie na byle jakie za 60zł bo 100% masz box'a 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Znaczy mam jeszcze taki problem w kompie, że np. gdy włączam go odpala się, po chwili gaśnie, po sekundzie znowu się odpala i działa już normalnie. Czasami też odpala się normalnie i nie bootuje się system (mruga biała kreska na czarnym tle) i po parokrotnym zresetowaniu komputera, kiedy wreszcie system się zbootuje kursor myszki łapie ściny, po jakimś czasie ustaje. Przeinstalowanie systemu na nowym dysku nie pomogło. To dzieje się od dłuższego czasu i winiłem za to zasilacz (no i w sumie dalej się ku temu skłaniam). Chcecie dać znać, że procesor pada? To normalne żeby 3 letni Sandy Bridge zdychał? Nie katowałem go jakoś niesamowicie (oprócz zwykłego grania w gry). 

 

Zastanawia się czy jutro nie zmienić tej pasty, a jeszcze w tym tygodniu kupić lepsze chłodnienie np. Grandis Silentium PC. Nie ma sensu?

 

EDIT.

 

Zmieniłem pastę, temperatury się nie zmieniły. Możliwe, że te chłodzenie nie jest jakoś dobrze założone, po troszeczkę się rusza na boki (porozciągane są te plastikowe zaczepy). Zastanawiam się nad kupnem jakiegoś lepszego chłodzenia. Czy to będzie najlepsze rozwiązanie?

Edytowane przez yeradd
Link to post
Share on other sites

Zdecydowanie zmień chłodzenie z boxowego na cokolwiek i tak odczujesz spadek temperatur. Co do tych problemów z odpalaniem być może procesor osiąga zbyt wysokie temperatury i po prostu komputer czeka, aż spadną dopiero wtedy odpala? Jakie temperatury masz zaraz po włączeniu komputera? 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Zaraz po włączeniu temperatury procesora są koło 40 - 45 stopni. Szczerzę wątpię, że już od razu przy włączaniu komputera procesor się grzeje, zresztą to wygląda tak, że po sekundzie włączania komputera, gaśnie na sekundę i włącza się ponownie (działa dalej już dobrze). Czasami też nie chce się system bootować i miga ta biała kreska na czarnym tle, a jak parę razy wcisnę przycisk reset i wreszcie się zbootuje łapię ściny kursora myszki (co jakiś czas nie mogę nim poruszać). Zastanawiam się czy to nie jest z kolei wina zasilacza (jakiś zmiennych napięć czy coś).

 

Czy jeżeli powiedzmy będę miał te nowe chłodzenie za jakiś tydzień mogę normalnie z komputera korzystać? Nie trzeba zrobić jakiegoś underclocka, zmniejszyć napięcie, aby nie były takie wysokie?

Temperatury rozkładają się tak:

 

- zaraz po włączeniu komputera: 40 -45 stopni

- podczas grania w CSGO: 80 - 85 stopni

- po dłuższym korzystaniu komputera w przeglądarce: 45-50 stopni

- w GTA V odpalonym na wysokich ustawieniach w 60 fpsach: po jakimś czasie osiąga ponad 95 stopni

(jak ogranicze fpsy do 30 temperatury obracają się koło 78 - 85 stopni)

Link to post
Share on other sites

Jeśli masz miernik to możesz sobie sam sprawdzić napięcia na zasilaczu. Choć przyznam że na starym zasilaczu pod koniec jego żywota miałem lekko ponad 13 V zamiast 12. Mimo tak dużego napięcia komputer działał normalnie.

 

A co do temperatur. Ten BOX po prostu nie wyrabia. Każde normalne chłodzenie utrzyma o wiele niższe temperatury. I to już nie ważne czy Spartan czy Grandis. Choć jak możesz wydać więcej to i efekt będzie lepszy :D

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dobra, jeden problem chyba rozwiązałem. Okazało się, że procesor miał zmieniony mnożnik i zegar (43x i 103mhz). Nie wiem jakim cudem, sam na pewno nie zmieniałem, nie wiem też dlaczego wcześniej tego nie zauważyłem. Zresetowałem matrycę cmos i temperatury teraz w stresie to maks 80 stopni, jest więc całkowicie w porządku. Delikatne zwiechy w GTA V dalej występują i są dosyć wkurzające, ale nie wyskakują już blue screeny, temperatury są w porządku jak na boxowe chłodzenie.

 

Te problemy z bootowaniem dalej występują. Jak w biosie w priorytecie mam ustawiony dysk twardy system nie bootuje się w ogóle (miga tylko ta kropka, nie da się nic zaradzić), a jak mam ustawiony windows boot manager to komputer włącza się, wyłącza i włącza i dalej działa.

 

EDIT:

 

Wygląda to mniej więcej jak tutaj:

Edytowane przez yeradd
Link to post
Share on other sites

Taki jest najnowszy bios do Twojej płyty głównej: 3602

 

P8P67 EVO BIOS 3602
1.Improve system stability.
2.Enhance compatibility with some USB devices.
3.Fixed Nvidia GTX 680 hang when runing with UEFI driver.
4.Support new CPUs. Please refer to our website at: http://support.asus.com/cpusupport/cpusupport.aspx?SLanguage=en-us

 

Sciągniesz go z LINK

 

A aktualną wersję sprawdzisz np. wchodząc do biosu lub w Informacji Systemowej w Windowsie.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...