Skocz do zawartości

Codename 47


Recommended Posts

Witam ;)

 

Na początek może tytułem wstępu powiem kilka słów o sobie, Mam 26 lat i zajmuje się grafiką i wizualizacjami 3D i do tego też używam swojego komputera. Modingiem zacząłem się interesować już dawno zanim jeszcze zakupiłem swój sprzęt do grafiki, który w tym logu mam zamiar modernizować i często zaglądałem do tego działu by podglądać i w głębi duszy zazdrościć posiadaczom tak wspaniałych jednostek. Nie miałem nigdy odwagi jednak sam spróbować. Jest to mój pierwsze tego typu zabieg więc proszę o wyrozumiałość i ewentualne porady osób które są bardziej doświadczone w temacie modów. Chciałbym uniknąć jak najwięcej możliwych błędów by nie uszkodzić swojego pieca :P. Ale dość już o mnie.

 

Może jeszcze pokrótce o samym projekcie. Inspiracją dla tworzenia tego układu LC jest gra o przygodach Agenta 47, w która grywałem w dawnych czasach. Komputer chce utrzymać w 3 kolorach czerwień, biel oraz czerń. Wiem że są to kolory nieco oklepane ale że ma być sterowany na tytułowego Hitmana uważam że będą dobrze pasować do tego projektu. 

 

Tak w chwili obecnej prezentuje się mój komputer. 

 

http://i63.tinypic.com/op78u9.jpg

 

Jest to prosta jednostka oparta na i7 - 5820k, który zamierzam po wodowaniu podkręcić by lepiej sprawdzał się w renderowaniu. Dodatkowo jest wspierana przez 32 GB Crucial Balistix DDR 4 i GTX 970. Wszystko to zamknięte w puszcze od Fractala Define R5.

 

Zestaw ten w najbliższym czasie zostanie dozbrojony o takie elementy. 

 

http://i66.tinypic.com/24y4f9h.jpg

 

- Pompka D5 od Aqualisa

- Aquaero 5 Pro

- EK x99 supreme evo

- chłodnice 240 oraz 360 od EK

- wentylatory NB-B12-2  

 

Zestaw ten powstał dzięki pomocy takich użytkowników jak jacekgothic, elder, PatrykT, policeman oraz Młody którym z tego miejsca chciałbym podziękować. Jeżeli o kimś zapomniałem to przepraszam ale pisze to po pracy i jestem dosyć zmęczony. 

 

Na chwilę obecną mam w planie zwodowanie tylko procesora i aquaero. Zastanawiam się jeszcze nad kartą. Mój GTX jest niereferencyjny przez co blok na niego jest nieco droższy. I mama dylemat czy zmienić kartę czy zainwestować w ten blok. Dylemat myślę rozwiąże się w przyszłym miesiącu kiedy jeżeli wszystko będzie działało będę przeprowadzał kolejne modyfikacje.

 

Co do planów na przyszłość to chciałbym wprowadzić kolejne modyfikacje:

 

- zalać układ pastelem red Blood 2 od mayhems by stał sie prawdziwym projektem Codename 47

- zwodowac kartę graficzną (SLI też jest gdzieś tam w kwestii moich marzeń)

-  zamontować zawór spustowy do układu na który teraz brakło funduszy/czasu na zamówienie

- wyciąć okno w obudowie

-  zrobić osłonę na góre obudowy z nierdzewki by maskowała wentylatory

- dorobić kilka elementów z nazwą projektu i logiem

- podświetlić puchę białym światłem

- osiągnąć magiczną granicę @4.5 GHz :)

 

To chyba tyle na początek mam nadzieję że Was nie zamęczyłem swoim gadaniem.

 

Mam jeszcze kilak pytań a mianowicie czy macie jakieś sugestie jak poprowadzić ten układ? Postaram się wrzucić swoją propozycję jak tylko przerobię zdjęcie.

Kolejne pytanie czy na chwilę obecną mogę zalać układ borygo rozcieńczonym w wodzie destylowanej? Nie zdążyłem kupić płynu a chciałbym go przetestować by pochodził tak do końca miesiąca, i w przyszłym zaleje go czerwonym pastelem i założę kranik by łatwiej móc wymieniać płyn. Gdzieś słyszałem że ktoś tak robił ale chciałem poznać Wasze zdanie. Czym ewentualnie można zalać układ jeżeli nie tym?

 

Na początek to tyle. Czekam na Wasze opinie i dziękuję za ewentualne rady.

Pozdrawiam Kuba :)

Edytowane przez Kuba_3dsmax
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

240 na przodzie na górze 360. Będę wrzucał zdjęcia systematycznie jak tylko zacznę pracę nad projektem :)

Musze zrobić wyjazd wszystkim sankom na dyski. Nie wiem co zrobić za bardzo z Twardzielem bo ssd zaczepie z tyłu a z nim będę musiał coś wymyślić.

 

 

Szewc bez butów chodzi...

 

Przepraszam ale chciałem to zrobić szybko mam nadzieje że schemat jest w miarę zrozumiały.]

 

http://i68.tinypic.com/i449rc.jpg

 

Rez ---> Pompa ---> Chłodnica 240 ----> aquaero ---.>Chłodnica 360 ----> Procesor ---> Rez

Edytowane przez Kuba_3dsmax
Link to post
Share on other sites

Twardziela połóż na podłogę odizoluj go jakimś materiałem pochłaniającym wibrację, przykryj go płaską powierzchnią . W takiej sytuacji to i dwa takie wpasujesz .Na to pompka i powinno rozwiązać Twój problem .

Edytowane przez zulugula11
Link to post
Share on other sites

Układ złożony wyszło trochę inaczej niż planowałem jutro wrzucę foty :)

Witam przepraszam za opóźnienie, układ miał mały wyciek w sumie 2 razy pierwszy z mojej winy, źle zamocowałem rezerwuar kolejny był wynikiem słabo dokręconej złączki. Na chwile obecną układ jest podłączony do zapasowego zasilacza i się testuje. Długo powinny takie testy trwać?

 

Nie miałem płynu właściwego więc układ zalany czerwonym Borygo rozcieńczonym z wodą.

 

http://i67.tinypic.com/2l888ef.jpg

 

Kolor nie jest zadowalający natomiast samo ułożenie układu mi się podoba.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o testy układu na wycieki to krytyczny moment to jego zalewanie i około pierwsze minuty (moim zdaniem do 30) jak chodzi, wtedy spróbuj zmieniać obroty pompy maks -> min i tak kilka razy to dodatkowo pomaga odpowietrzyć układ. Jak w tym czasie nie masz żadnych wycieków to jest bardzo mało prawdopodobne, że potem je będziesz miał, no chyba że jakiś oring pęknie czy jakimś innym cudem się złączka rozszczelni ale w to wątpię :)

Link to post
Share on other sites

Obroty pompy można regulować kiedy jest włączona? Na dniach powinien dojść do mnie 5 wiatrak i rozdzielacze wiec połączę wszytsko z aquaero. Jak oceniacie układ? Mogłem to zrobić jakoś lepiej? Wiem że kolor daremny wyszedł ale nie miałem jeszcze płynu. Kolejną kwestią jest ustawienie twardziela bo nie bardzo mam pomysł gdzie go zaaplikować :(

Link to post
Share on other sites

Na pewno kwestia tego czy kupie blok czy zmienię grafikę. Jutro poskęcam gi i posprawdzam temperatury przy chłodzeniu 4 wentylami :)


Niestety na chwilę obecną jestem zmuszony zawiesić swojego workloga gdyż padłą mi płyta główna i muszę coś szybko wymyślić by móc dalej pracować :F Dziękuję za wspólną zabawę i dobre rady mam nadzieję że jak się wszystko trochę uspokoi to wrócę tutaj z kolejnym projektem :) Pozdrawiam :)

Link to post
Share on other sites
  • 1 rok później...

Jako że dawno nikt tu nie zaglądał (nawet ja) a start projektu "Codename 47 revB" zbliża się wielkimi krokami postanawiam odkopać trochę temat zamiast zakładać nowego.

 

Przez ten czas gdy nie robiłem nic z komputerem zmieniło się trochę moje podejście do tego, jak i wizja układu jaki bym chciał zmontować. 

W zasadzie na początku po całkowitej klapie projektu Codename 47 który skończył się rozszczelnieniem układu i śmiercią płyty głównej wydawało mi się że może jednak LC nie jest dla mnie. Jednak przez cały czas pozostawał pewien niedosyt i po mojej głowie zaczęły krążyć różne myśli i plany jak zwodować swoją i7.

 

Początkowo chciałem zakupić jakieś AiO, by mieć chociaż namiastkę tego wyglądu który daje chłodzenie wodne. Jednak bardzo szybko wpadł mi do głowy inny pomysł. Przeglądając filmy o modingu na YT, w proponowanych wyskoczył mi projekt na którym moder zmieniał węże w AiO silent loop od beQuiet. W głowie pojawił się pomysł by wykorzystać starą chłodnice 360 + wentylatory noiseblocker eLoop. Zacząłem poszukiwania komponentów jednak im dalej w las tym więcej drzew. Wczytując się w coraz to więcej informacji na temat takiego rozwiązania pojawiało się coraz to więcej nowych informacji, które bardziej zniechęcały mnie do modowania AiO a pchały w stronę pełnowymiarowego LC.

 

I tak zapadła decyzja o dokończeniu a może raczej zbudowaniu, ponieważ wiele części będzie zupełnie innych niż w pierwszym podejściu, Kolejnego wcielenia projektu Codename 47.

Może po krótce chciałbym podziękować kilku osobom.

Michałowi - ML MODS - Za wsparcie i poratowanie mnie płytą główna w momencie klapy pierwszego projektu, oraz obiecaną pomoc w dalszych modach i złożeniu układu.

Patrykowi - MisterT.Design - za pomoc w doborze części do układu jak i wsparciu jako bardziej doświadczony w temacie LC kolega.

oraz Sławkowi - Elabmods - za cierpliwość i wyjaśnienie bardzo wielu kwestii związanych z modingiem jak i wykonanie moda bloku Koolance - 380i.

Jak i wszystkim innym którzy dorzucili coś do mojej decyzji o powrocie do tego projektu.

 

To pierwszy post od dawna w tym temacie, myślę że jak starczy czasu to jeszcze dzisiaj a jak nie to jutro wrzucę kolejny z opisem tego co już mam, co muszę dokupić oraz co planuję zrobić, oraz ze zdjęciami komputera w obecnym stanie.

 

Stay tuned k.


Chciałbym zacząć od planów na najbliższy miesiąc/miesiące. Stworzyłem obrazek pokazujący mniej więcej jak to ma wyglądać w tym projekcie.

http://images.tinypic.pl/i/00881/7zs7hlbmym1w.jpg

 

- Chciałbym zamontować w ten sposób chłodnice:

Na froncie będzie to 280 od Alphacool - NexXxos xt 45

Na topie póki co mam no name 360 x 30 ale prawdopodobnie zostanie niebawem wymieniona na coś pod niskoobrotowe wentylatory.

- Montaż bloku CPU Koolance 380i który zostanie zmodowany przez Eldera.

- Dzięki uprzejmości Michałą z ML mods który obiecał wykonanie bracketu będę mógł zamontować karte wertykalnie za pomocą risera od TT.

- W planach zakup reza i pompki D5 od Aqualisa oraz zwodowanie układu na rurkach PETG.

 

W zasadzie to tyle ze spraw bieżących. W dalszych planach jest zmiana kolorystyki płyty głównej od MSI

 na zgodniej z projektem (Czarno - biało - czerwonej), dołożenie oplotów (białe z czerwonymi wstawkami) oraz montaż szyby hartowanej na bok.

Link to post
Share on other sites

Zaczęły powoli przychodzić do mnie pierwsze elementy póki co jest to blok CPU i dwie chłodnice od Alphacoola 280 i 360.

Blok dostał naklejkę  imitującą szczotkowane aluminium wykonaną przez Eldera, za co mu jeszcze raz dziękuję.

Uważam że z nią wygląda dużo lepiej.

 

http://files.tinypic.pl/i/00885/0wk9ncosn3d8.jpg

 

Chłodnica 360 Alphacool NexXxos ST 30

 

http://pics.tinypic.pl/i/00885/x0xm7bqaoy6f.jpg

 

Chłodnica 360 Alphacool NexXxos ST30

 

http://files.tinypic.pl/i/00885/h0fnd582mw44.jpg

 

CHłodnica 280: Alphacool NexXxos XT 45

 

http://pics.tinypic.pl/i/00885/alh9mfn4xxlb.jpg

 

 

Niebawem prezentacja reszty gratów

 

Stay tuned

Edytowane przez Kuba_3dsmax
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...