Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

Temat był wielokrotnie powtarzany na różnych forach, jednak żadne z rozwiązań nie pasuje do mojego przypadku. Otóż w absolutnie losowym momencie, średnio co 3 dni mój komputer się "blue-screeni" lub całkowicie "zamarza". Sam go zbudowałem i problem praktycznie pojawił się od razu. Wydaje mi się, iż wina nie leży po stronie software'u. Wielokrotnie reinstalowałem system operacyjny z różnymi konfiguracjami (chyba, że to wina wersji 64-bitowej). Problem nie leży w moim przekonaniu także po stronie zasilacza; jest (jak wszystkie podzespoły) nowy i firmowy (620W, Cooler Master). Wymieniłem listwę zasilającą i podłączyłem ja do innego gniazda; problem nie zniknął. Dodam, że problemem nie jest także podkręcenie (z 2,66 do 3,2 GHz); przed wymianą coolera i OC było dokładnie tak samo, a chciałem, by pamięci chodziły z domyślnym taktowaniem (1600MHz). Konfiguracja sprzętu jest w moim profilu.

Bardzo proszę o pomoc!

Link to post
Share on other sites

Temperatury w normie, mam wyłączony SmartFan, wentylator chodzi na maksymalnych obrotach, do tego dwa osobne na obudowie zapewniają dobre chłodzenie. W spoczynku ok. 30-35 stopni, w stresie (Prime95) 85-90.

Na początku miałem jedną kość. Problem był cały czas.

Link to post
Share on other sites

Zapuściłem jeszcze raz memtest (chodził przez całą noc). Nie było żadnych błędów. Sprawdziłem także dysk HDD Tune - 0% Damaged Blocks. Wydaje mi się, że nie jest to wina ani procesora ani płyty głównej. Testowałem już komputer prime'em przez parę godzin; nie wykrzaczył się. Może rzeczywiście jest to wina sieci elektrycznej? Czy w takim razie jedynym rozwiązaniem jest UPS (online)? Czy te droższe listwy wystarczą? Jeśli tak, to jakie?

Obecnie mam taką:

http://www.trust.com/products/product.aspx?artnr=16478

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...