Skocz do zawartości

Recommended Posts

Zamierzam kupić taki o to zestaw

Procesor Intel CORE i5-4460 3.20GHz LGA1150 BOX lub Procesor Intel CORE I5 4690 3.5GHz LGA1150 BOX - I tutaj pytanie, czy do 4690 potrzebne będzie mi dodatkowe chlodzenie? Nie zamierzam go podkręcać.

Karta graficzna MSI GTX 970 GAMING 4096 MB DDR5

Płyta główna MSI B85M-E45

Pamięć HyperX 2x4GB 1600MHz DDR3 CL9 DIMM XMP Beast Series

Zasilacz XFX Pro Series TS550W 120mm 80+ Bronze: Następne pytanie - Wystarczy do tej konfiguracji?

Dysk Seagate 1TB, SATAIII, 7200RPM, 64MB cache

Obudowa Zalman Z3 PLUS CZARNA mATX ATX OKNO USB 3.0: Jakieś wasze propozycje, przemyślenia nt. tej lub innej obudowy ?

Z góry dzięki !

Link to post
Share on other sites

 

Informacje które powinny znaleźć się w Twoim poście:
Zastosowanie komputera: (gry, biuro, photoshop, obróbka wideo, itp.),
Maksymalna kwota jaką dysponujesz: (najlepiej w złotówkach)
Kiedy zamierzasz kupić komputer?
Których części potrzebujesz?: (zestaw z monitorem, peryferiami czy sama "buda" itp.)
Czy będziesz podkręcać sprzęt? (overclocking)
Jaką rozdzielczość posiada Twój monitor? Czy masz zamiar go zmienić? Jaki to model?:
Specjalne wymagania: (cichy zestaw, mała obudowa, chłodzenie wodne, multi-gpu itp.)
Czy posiadasz jakieś części z poprzedniego komputera? (często można oszczędzić trochę pieniędzy na obudowie czy dysku, nie zapomnij podać dokładnego modelu)
Własna propozycja zestawu: (jeśli jej nie posiadasz, pole pozostaw puste)
Inne: (wszelkie pytania, które Cię dręczą)

 

Link to post
Share on other sites

 

Informacje które powinny znaleźć się w Twoim poście:

Zastosowanie komputera: (gry, biuro, photoshop, obróbka wideo, itp.),

Maksymalna kwota jaką dysponujesz: (najlepiej w złotówkach)

Kiedy zamierzasz kupić komputer?

Których części potrzebujesz?: (zestaw z monitorem, peryferiami czy sama "buda" itp.)

Czy będziesz podkręcać sprzęt? (overclocking)

Jaką rozdzielczość posiada Twój monitor? Czy masz zamiar go zmienić? Jaki to model?:

Specjalne wymagania: (cichy zestaw, mała obudowa, chłodzenie wodne, multi-gpu itp.)

Czy posiadasz jakieś części z poprzedniego komputera? (często można oszczędzić trochę pieniędzy na obudowie czy dysku, nie zapomnij podać dokładnego modelu)

Własna propozycja zestawu: (jeśli jej nie posiadasz, pole pozostaw puste)

Inne: (wszelkie pytania, które Cię dręczą)

 

Przeznaczenie: Gry

Budżet: 3.4 - 3.6 PLN

Nie zamierzam podkręcać żadnego podzespołu

Monitor BenQ 21.5 GW2250Hm

Link to post
Share on other sites

Mogę się rozpisać jeszcze ze jest to nowa podstawka i jest szansa że wyjdą na nie jeszcze najpewniej jedna rodzina procesorów w 10nm ale po co.

 

I5-6500 ma wydajność i5-4590, jest w podobnej cenie ale pobiera mniej prądu.

 

Jednak dla mnie ważniejsza jest kwestia ekonomiczna bo jak bedzie sprzedawał za dwa czy trzy lata zestaw to wiecej wyrwie za SKL niż za HSW co realnie obniży koszty kolejnej zmiany bebechów komputera.

Link to post
Share on other sites

 

 

Mogę się rozpisać jeszcze ze jest to nowa podstawka i jest szansa że wyjdą na nie jeszcze najpewniej jedna rodzina procesorów w 10nm ale po co

 

.. taki jest regulamin. Dobra, może faktycznie przesadziłem bo w sumie autor wiec co poleciłeś. Niemniej, patrz regulamin działu.

 

 

 

Jednak dla mnie ważniejsza jest kwestia ekonomiczna bo jak bedzie sprzedawał za dwa czy trzy lata zestaw to wiecej wyrwie za SKL niż za HSW co realnie obniży koszty kolejnej zmiany bebechów komputera.

 

No tutaj nie jestem do końca o tym przekonany. Zobacz sobie na allegro jak chodzą Sandy oraz Ivy. Aż tak wielkich różnic w cenach to tam nie ma żeby myśleć o tym 2-3 lata do przodu.  

Link to post
Share on other sites

Miedzy SB i IB jest roczna przerwa zaś między HSW a SLK jest 2 latnia przerwa. Dodatkowo Przy SKL jest duża szansa rozbudowy.

 

Też bym sie skłaniał ku 390 ze względu na ram oraz DX12 a całoś postawił bym na W10 gdyż SKL dostanie jakieś ficzery pod ten system.

Edytowane przez mbe13
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...