Skocz do zawartości

MSI GTX970. Czy ta karta pasuje do mojej konfiguracji?


Recommended Posts

Witam

Mam dylemat, ponieważ w lipcu tego roku spaliła mi się stara karta graficzna i zastanawiam się czy warto inwestować dalej w ten komputer. I teraz pojawia się pytanie czy MSI GTX 970 nie będzie ograniczana przez resztę sprzętu czy trzeba coś zmienić? I poprosiłbym o radę czy jest sens wymieniać procesor na coś lepszego, czy poczekać i zmienić odrazu płytę + procesor i7 4790k ? Komputer głównie służy do gier ale zdarza się popracować w 3ds Maxie czy oprogramowaniu CAD.

Płyta główna: Asus P8Z68-V-LX.

Procesor: i5-2500k.

Zasilacz: Chieftec 650W CFT-650-14CS.

RAM:  2x 4GB GOOD RAM GR1333D364L9/8GDC.

Obudowa: Cooler Master (niestety dokładnego modelu nie pamiętam).

Link to post
Share on other sites

Ja również posiadam taki sam procesor (niekręcony) i mam na pokładzie msi gtx 970 100me i jestem zadowolony. W to co gram (bf3, bf4, hardline) w fullhd śmiga na ultra. Przypominam że ten procek dobrze się podkręca ........................

Link to post
Share on other sites

Owszem, kręci się całkiem fajnie. Testowałem ale niestety przy standardowym chłodzeniu jest to samobójstwo a nie mam pojęcia jakie dobre chłodzenie do niego do kupić w rozsądnych pieniądzach (ok.300 zł).

Cześć, ja na 2500K posiadałem Scythe Ninja 3 i bardzo polecam, kosztowało mnie wtedy koło 160 zł ale było cichutko a procesor śmigał na 4,6 GHz także wg mnie udany cooler. 2500K zwłaszcza podkręcone powinno jeszcze trochę dawać radę w grach i można spokojnie GTX970 do niego ładować. stracisz może pare % klatek w stosunku do jakiegoś 4770K czy innego 6700K ale patrząc po cenach to nie ma się co przesiadać.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jak podkręcisz procka  do 4,5 ghz +  to spokojnie możesz nawet włożyć gtxa 980  ten procek z zegarem 4,5ghz ma mniej więcej wydajność w grach  haswella 4690k@  3,9 -4,0ghz  . Co do chłodzenia  to wcale nie trzeba wydawać fortuny  wystarczy to arctic freezer 13 za ok 100zł  sam takiego używam  i daje radę przy moim Haswellu core i 5 4670k@4,5ghz  co prawda nie jest zbyt ciche ale daje radę

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...