Skocz do zawartości

970 czy 980Ti do FHD


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez BuryZenek,

Recommended Posts

Witam.

Zastanawiam się nad sensem zakupu nowej karty graficznej.

Na oku mam MSI 970 100ME i MSI 980Ti.

 

I tu pojawia się pytanie - czy do grania w rozdzielczości FHD i ustawieniach ultra 970 będzie wystarczająca, czy jednak dołożyć do 980ti?

 

Obecnie mam w budzie

i5  4690K 3.8ghz

4gb ram 1600mhz

radeon 6850 @950/1100

XFX BE XTR 550W

 

Link to post
Share on other sites

Jak masz na dolozenie to pewnie że tak. Ja też mam do full HD i grając w wiedźmina jestem bardzo zadowolony efekty wizualne przepiękne. Mam w planach dokupienie drugiego monitora ale zobaczymy. Jeśli ciężko będzie Ci dołożyć to zostań przy 970 . Obecnie starcza do wielu gier.

Link to post
Share on other sites

Wiem o ich cenie. Tylko, czy warto kupić 970 i za rok zmienić na inna, czy też 980ti i przez 2-3 lata bez zmiany?

Drugi problem to procesor. Do ilu bym musiał go kręcić by nie blokował grafiki?

Jak moze najlepsza i5 4generacji devil's canyon blokowac karte graficzna ? Ale jak masz warunki, i mozliwosc podkrecania to do 4,5Ghz na przyszlosc 

Link to post
Share on other sites

To nie jest złe rozwiązanie ale szyna systemowa i pamięć taka jak w gtx 970 a cena o 100 zika większa. Do FHD świetna karta, do 1440p troszeczke gorzej ale daje rade

W jednym zdaniu 2 głupoty.

Pamięć nie jest dzielona na 3.5+0.5Gb jak w GTX970 a cena 100zł większa? Chyba, że porównujesz najdroższe konstrukcje GTX970 kosztujące po 1900zł.

 Bo 980 kosztuje ok. 2500

980 kosztuje ~2100zł

Link to post
Share on other sites
Miałem GTX 980Ti , a teraz mam GTX 970. 

Szczerze jeśli grasz tylko na FHD  to zdecydowanie postawiłbym na tańszą kartę mam tu na myśli GTX 970. Ponieważ spokojnie Tobie wystarczy, a w tym przypadku masz fajną kartę za bardzo dobrą cenę!  Fakt że na początku miałem GTX 980Ti przez 2 - 3 tygodnie i jest to super grafika tylko z tym że na dzień dzisiejszy dopłacasz za FPS.  Na ten moment gram na ustawieniach Ultra (Extra) / Wysokie.  Koszt grafiki MSI / Gigabyte G1 / EVGA / ASUS to około 1450 - 1550 zł 

 

GTX 980Ti jak wspomniałem super karta, ale dla osób takich my  :)  przerost formy nad treścią. Polecam te pieniądze które miałbyś dopłacić do 980TI odłożyć na coś innego lub po prostu zamrozić i poczekać na nową generacje - serie grafik od Nvidia. 

Link to post
Share on other sites

Czy warto kupić 980ti mając 3k i tak i nie.

 

Miałem GTX 970 G1 Gaming, kupiłem w lutym tego roku. Niby spoko, ale w niektórych nowych grach musiałem obniżać ustawienia by utrzymać od 50 do 70 klatek. 

 

Miałem okazję przesiąść się na EVGA GeForce GTX 980 Superclocked ACX 2.0, w grach których 970 miała drobne problemy, na tej karcie już nie miałem, gry chodziły płynnie, ale nie była to różnica tak spora jak po przesiadce

 

w październiku na MSI GeForce GTX980Ti, różnica pomiędzy 980 a tą jest bardzo duża. Wiedźmin 3 śmiga u mnie w okolicy 80-95 fpsów bez HAIR WORKS z włączonym w granicy 60-70 fpsów. Nowe Star Wars Battlefront około 90-140 fpsów, Battlefieldy z GSYNC po 144 fpsy.

 

Mówię o grze w FHD. Więc w tej kwestii warto kupić GTX 980TI

 

A teraz ta bardziej boląca część.

 

Kupując kartę wszyscy mi mówili że gtx 980ti to starczy Ci na 3 lata spokojnej gry. Teraz każdy gada, że w przyszłym roku karta segmentu gtx 970 (1070) zje gtx'a 980ti na śniadanie. Wiem że to technologia i ona goni do przodu. Ale po kiego wała cena tej karty będzie do wypuszczenia nowej utrzymywała się na poziomie 3k, gdzie potem nagle ją wycofają i nie będzie można jej kupić w sklepach. O wydajności już nie będzie się mówić bo będzie plasowała się na poziomie 1070 tak jak teraz 780ti plasuje się gdzieś koło 970.

 

Najlepszym rozwiązaniem jest wymieniać kartę co generację z segmentu 970, 1070 itd. Po wyjściu 1070 sprzedaż 970 za rozsądne pieniądze (napewno klientów nie braknie). A co ja zrobię z 980ti? albo obniżę cenę do poziomu kompletnej nieopłacalności albo już na te 2-3 lata zostanę z tą kartą.

 

Od czasu premiery ps2, stałem się fanem konsol, teraz wróciłem do komputerów i powiem że na skompletowanie całego zestawu do gier z myszka, klawiatura, fotelem, biurkiem, monitorem gamingowym z gsync, wydałem około 15k i okazuje się że cieszyć się tym będę do nowej generacji kart graficznych i procesorów, czyli jakieś 8-12 miesięcy a potem albo znowu upgrade, czyli za top jakieś 5k albo obniżaj detale:/

Masakra:P Za szybko to idzie do przodu, a raczej programiści gier leją na optymalizację, albo są w cichej zmowie z producentami sprzętu i ciągle zwiększają wymagania.

 

Ale się wyżaliłem. Ulżyło mi. Dziękuję i pozdrawiam

Edytowane przez Curraras
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...