Skocz do zawartości

Project Lightning Red


Recommended Posts

Mam nadzieje, ze moje bedzie rownie estetyczne. :P Przyszlo do mnie Zowie Camade Yellow wiec zabiore sie za pomalowanie go. To taki smaczek na poczatek prac przy stanowisku.

30.11.2015

Wczoraj Chińczyk wysłał do mnie wszystko. Mam nadzieję że będzie do Bożego Narodzenia. Powiedzcie mi czy te moje złączki (klik) wystarczy wkręcić i po prostu wcisnąć w nie rurki? Nie ma przy nich żadnych pierścieni?

 

 

Tak szczerze to nie wiem po co są te pierścienie przy złączkach do rurek, mam wrażenie że ani trochę nie poprawiają trzymania się rurki i bez problemu można je wyjąć i włożyć z założonymi pierścieniami :)

Link to post
Share on other sites
Tak szczerze to nie wiem po co są te pierścienie przy złączkach do rurek, mam wrażenie że ani trochę nie poprawiają trzymania się rurki i bez problemu można je wyjąć i włożyć z założonymi pierścieniami

Trzymać się będą to prawda, ale to działa jak w normalnych złączkach na zasadzie kompresji, pierścień dosycha rurkę i oring dzięki temu dodatkowo uszczelnia i zapobiega ewentualnym wyciekam, no i wtedy ciężej żeby rurka się przypadkowo rurka się wysunęła.

Edytowane przez Mlody
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Więc w oczekiwaniu na złączki zamówiłem stacje lutowniczą. :) Bardzo przyda się do robienia oświetlenia i kontrolera do niego. Ogólnie wszystko zapowiada się super ale na złączki to poczekam do Bożego Narodzenia albo dalej. :/ Ogólnie teraz jest kwestia rurek. Takie coś spasuje? klik Ogólnie jak mówiłem-rurki po gięciu oddam do niklowania.  Już niedługo jak zakupię nową klawiaturę zabiorę się za pracę przy stanowisku (Przepraszam za brak przecinków ale to właśnie powód dla którego muszę wymienić dotychczasową  :menda: )

Link to post
Share on other sites

Dobra to sobie chyba poradzę. :D Jeszcze zapomniałem zamontować alu klamry do 24 pin i nie chce mi się do końca je rozkładać. Zrobie to chyba dopiero jak ogarnę kable żeby przechodziły z tyłu. Do tego będę musiał chyba całego kompa rozłożyć ale się zobaczy. Zastanawiam się czy oddać cały środek do malowania proszkowego na czarno czy tylko tylną część z PCI i IO Shieldem. Ogólnie mobo tray ładnie będzie się komponował z rurkami. Ogólnie pracuję nad Lightboxem ale firma gdzie miałem wszystko nie ma maszyny która ogarnia cięcie z projektu cdr do wersji X7... Niby taka głupotka a po poczytaniu to problemy z konwertowaniem tego są wielkie.

Link to post
Share on other sites

Ja mam w pracy chyba x4 lub x5 (nie wiem bo pracuje na Adobe a szef na Corelu). Sprobuj zapisac projekt do .eps (wersja illustratora 9.0) to moze uda mi sie otworzyc w corelu w poniedzialek

Edytowane przez Vieworld
Link to post
Share on other sites

Zaraz ci podeślę na priv. Ale jeszcze jedno- ludzie wymyślili coś takiego gdzie mogę podłączyć słuchawki i głośniki i poprzez przycisk zmieniać się pomiędzy nimi?


Mam teraz rozkminę... Kupić nie pewnego HD7970 za 200zl, sprzedać 750 Ti. Tyle ze nie wiem czy warto ryzykowac... Moge kupic nawet 2szt. Bo tyle gościu ma. Za 750 Ti wezme z 450zl. Za 2 karty 400zł, pewnie nawet jakby nie dzialaly to zdejme chlodzenie i do pieca... Dosc duza szansa ze sie naprawi. :P Wyrazcie swoja opinie bo musialbym sie brac za sprzedaz. Jakby ktos byl chetny to pisac. Ma gw do marca 2k16.
Link to post
Share on other sites

Wkładanie do pieca nie jest rozwiązaniem!
technika BGA jest bardzo skomplikowanym procesem, szczególnie ważny jest profil nagrzewania, temperatura reflow, topnik. Ważne także jest przygotowanie samego laminatu, zmniejszenie jego wilgotności.

Wkładanie do piekarnika to loteria jak totolotek, a jeżeli nawet się wygra to niewiele ~2 tygodnie. Naprawa jest skuteczna tylko po procesie rebalingu. 
Już pomijając fakt że trzeba skutecznie zdiagnozować czy to procek czy pamiątka a każdy następny proces lutowania gdzie jeden układ już stoi na ołowiu jest  nie pewny.

Link to post
Share on other sites

Teraz gdy juz troche przemyslalem sprawe to mysle nad rezem. Nie wiem czy jest sens pchac w rez na topie, czy efekt bedzoe wart tyle czasu... Zamiast tego najprosciej zrobilbym rezik customowy ale zwykly tubowy. Bylby na midplacie w poziomie. Powiedzcie co Wy sadzicie bo ja na teraz mam metlik w glowie.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Więc pewnie jak wiecie od dłuższego czasu żyję na GTX 750 Ti do 4770k co jest trochę overkillem. Także przez dobre 3 lata odkładania nareszcie się udało dojść do progu nowej karcioszki. Tyle że pojawia się pewnien problem. Na początku roku była pewna przygoda z telefonem moich marzeń mianowicie iPhone'm 5s. Działy się różne rzeczy ale nareszcie jakiś serwis podjął się jego naprawy. Ostatecznie telefon jest w Krakowie i czeka na naprawę. W poniedziałek się dowiem czy ta usterka jest w stanie być naprawiona czy iPhone umarł. Jeśli uda się to wpadnie na 99% R9 295x2.  8-) A w przeciwnym razie cała kwota pójdzie na nowy telefon czyli kolejne "X" lat zbierania na GPU. Pozostało tylę- modlić się i trzymać kciuki. O to drugie drugie proszę też Was.  :cry:  ;)

Link to post
Share on other sites

W Krakowie są dobre fachowce i masa części zamiennych.
Byłem tam na szkoleniu :D ale nie pracuje w Apple Bo w zielonej nie mają takich stawek co ja chciałem dostać :D 
i znowu wszystko z zielonej trafia do Krakowa :D chłopaki w zielonej umieją stawiać bacup :D

Link to post
Share on other sites

. Na początku roku była pewna przygoda z telefonem moich marzeń mianowicie iPhone'm 5s. Działy się różne rzeczy ale nareszcie jakiś serwis podjął Jeśli uda się to wpadnie na 99% R9 295x2.

 

 

http://i.imgur.com/LYUNxMV.jpg

 

 

%-)   przypadek :wariat:

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...