Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam 

 

Potrzebuję do domu zakupić dysk sieciowy NAS, kompletne urządzenie z dyskami. Ostatnio wymieniłem główny ruter na Tp-Link AC1750 (Archer C7) 

Wymagania co do urządzenia:

- Budżet 1700 zł +/- 100 zł (wiadomo najlepiej jak najmniej :))

- Obsługa min 2 dysków

- Zamontowane min 2 dyski po 2TB każdy (Najlepiej WD Red w RAID 1)

- Archiwizacja danych z kompa stacjonarnego i laptopów (zdjęcia, filmy, ważne dokumenty i projekty)

- Odtwarzanie w sieci po WIFI, DLNA zdjęć i filmów w jakości HD

- Możliwość postawienia serwera www i obsługa kilku portali (1 na zewnątrz, reszta w sieci LAN)

- Możliwość podłączenia najlepiej po USB 3.0 dysku do odizolowanego backup'u

 

Z góry dziękuję za wszelkie propozycje i pomysły.

Pozdrawiam.

 


Co myślicie o takim zestawie

1. Thecus N2560 - http://allegro.pl/dysk-sieciowy-thecus-n2560-nas-usb3-0-hdmi-i5799349623.html

2. 2TB WD RED - http://allegro.pl/nowy-wd20efrx-red-2-tb-3-5-sata-3-nas-gwar-3-lata-i5792397318.html

 

Razem wychodzi 1500 zł

Link to post
Share on other sites

DS215j jest na pewno słabszy od strony wydajności, pomijając nawet wolniejszy procesor to ma znacznie mniej ramu. ergo przy uruchomionej większej ilości usług będzie się przytykał. To bardziej odpowiednik Thecusa N2310.

 

Ja używam go jako serwer SMB i DLNA oraz jako stację pobierania torrentów. Jesli chodzi o głośność to o niesłyszalności zapomnij z jakimkolwiek NAS-em, a w szczególności takim którym ma dyski HDD i w dodatku dwa. Nie mniej strasznie nie jest, u mnie stoi w szafce (szafka ma wycięte otwory wentylacyjne) i praktycznie nie wiem, że on tam stoi.

Link to post
Share on other sites

Mam szafkę z Ikei która ma dwa skrzydła, w każdym skrzydle nawierciłem otwornicą trzy otwory. W otwory założyłem odpowiedniej wielkości kratki wentylacyjne kupione w Leroy czy innej Castoramie. NAS stoi na dolnej półce naprzeciwko otworów. Działa 24/7 i nic się nie dzieje. Dodatkowo wywierciłem sobie otwory w górnym "blacie" i półkach i tamtędy poprowadziłem okablowanie do routera który stoi na górnym "blacie". Z boku szafki jest kolejny otwór którym wchodzi okablowanie od komputera (jest ukryte pod listwą) oraz przyłącze kablówki. Dzięki temu wszystko mam pochowane.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...