Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

[Lenovo Y580] Czyszczenie laptopa (wymiana pasty i thermopad)

Lenovo Y580 Czyszczenie laptop pasta termoprzewodząca thermopad

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 peito

peito
  • Nowicjusz

• 1 postów

Napisano 07 listopad 2015 - 21:36

Cześć,

od pewnego czasu zauważyłem wzrosty temperatur w moim laptopie, które wcześniej nie występowały, więc przyszła pora na wymianę pasty i thermopadów w moim laptopie:

Lenovo Y580
* i7-3630QM
* x64
* GTX 660M
* 8 GB

Zestaw jaki skompletowałem do czyszczenia:

problem pojawia się podczas wyboru thermopadów. Dokładnie chodzi mi o ilość, wielkość, szerokość i grubość. Znalazłem coś takiego: http://aab.com.pl/pl...x1-2,4-WmK/1777, ale nie jestem pewny czy będą one odpowiednie do mojego układu chłodzenia.

Prośba do Was, czy wyżej wymienione rzeczy są dobre, ew. czy są od nich lepsze w tym przedziale cenowym i przede wszystkim co z tymi thermopadami. Jeżeli chodzi o sklep "aab.com.pl" to nie jest to mus, że muszę tam kupić. Jeżeli macie lepsze i sprawdzone propozycje to prosiłbym o podanie.

• 0

#2 _Skipper_

_Skipper_
  • Maniak

• 6028 postów

Napisano 07 listopad 2015 - 22:01

Wygląda ok, wydajniejszej pasty nie potrzebujesz. Układ chłodzenia w tym modelu i tak nie powala wydajnością.

Co do thermopadów, to kiedyś użyłem:

http://www.komputron...0x1_6_W-mK.html

Spisywały się całkiem ok.

Nie wiem jakie masz doświadczenie, ale na YouTube znajdziesz pełno filmików instruktażowych, które mogą okazać się przydatne.

• 0

Ekspert działu: Notebooki, netbooki i palmtopy

Pełne zestawienie Ekspertów

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Lenovo, Y580, Czyszczenie, laptop, pasta termoprzewodząca, thermopad

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych