Skocz do zawartości

BIOS odpala jedynie na zintegrowanej karcie graficznej.


Recommended Posts

Twoja decyzja 

 

Wchodzisz do biosa ustawiasz to co ma być ustawione rozpiska wyżej i zapominasz o biosie tam tylko wchodzisz przy pierwszym składaniu komp i ewentualnym oc i już go nie potrzeba

 

Zawsze możesz postawić 8 lub 10 i do uefi przy fast bocie wejdziesz z poziomu Windows jak na filmie u mnie

 

Szukaj tej opcji ułatwi życie o ile jest 

 

http://www.eightforums.com/attachments/installation-setup/35929d1390727901t-confusing-whql-bios-setting-gigabyte-mainboards-140126100840.png

Edytowane przez rolandwally83
Link to post
Share on other sites

Na win 8 i 10 wtedy masz uefi z fast boot i partycją na dysku GPT zamiast MBR jak dasz other os masz win 7 i niżej jak znajdziesz sterowniki pod np XP :P

 

PS fast boot też działa pod win 7 

 

Na other os też zainstalujesz win 8 i 10 tylko bez uefi ta mobo po prostu ma tak zrobiony bios że wszystko jest dostępne na starcie ale jak postawisz system przez pomyłkę na uefi a potem wyłączysz uefi to nie ruszy to samo jest jak postawisz system na cms legacy a potem włączysz uefi 

 

Najlepsze jest to że resetując biosa opcje uefi pozostają ustawisz na uefi zrobisz reset masz nadal uefi i na odwrót to samo mam na lapku wszystko się resetuje po za uefi i secure boot one pozostają tak jak je ustawiłeś jedynie pewnie po flashu biosa sie zmieni 

 

Mnie ogarnięcie tej mobo zajęło 15 minut ale ja w tym siedzę i płyta nie wyglądała na uszkodzoną (zestaw z morele.net) tak poskładali że nic się nie dało zrobić przez dwa dni kolega poległ to mi podrzucił do zrobienia fotkę masz wyżej tego zestawu 

Edytowane przez rolandwally83
Link to post
Share on other sites

Ta płyta jest niesamowita, no po prostu jestem z niej tak zadowolony, że mi zaraz żyłka pęknie. Musiałem znowu zrobić reset, żeby ustawić ramy, ale tym razem już nie chce się uruchomić nawet z bootowalnym pendrive. Będę próbował z płytą, z odpiętym dyskiem, z jedną kością ramu itp. Może w końcu zaskoczy.


Edit - Nic nie łapie. Sposób na uruchomienie recovery mode biosu (dualbios) nie działa również. Mam na dysku twardym starą wersję biosa, która działała (poza samym biosem, który uruchomić się nie chciał). Pytanie - czy mogę się jakoś do niej dostać i zstąpić nią nowy bios, bez zarówno odpalania windowsa jak i wchodzenia do biosa. Pamiętam dokładną ścieżkę tego pliku.

Link to post
Share on other sites

Coś jest nie tak. Nie możliwe, żeby za wszystkie Twoje problemy z działaniem opowiadał nowy bios choć jest to możliwe. Nie wgrałeś przypadkiem bios od innej rewizji płyty, bo jest ich kilka. Jak zrobiłeś aktualizację ? Pod systemem czy wbudowanym programem fleszującym z biosu.  

Link to post
Share on other sites

Pod systemem, bo do biosu wejść nie mogę, wersja dobra, pod moją płytę i moją wersję. Aktualizacja przeszła prawidłowo, wszystko działało ale dalej do biosu nie mogłem wejść. Po resecie poprzez zworkę i baterię przestała działać winda, bios nadal nie odpowiadał. A potem cudem stwierdził, że jednak się zresetował (tuż po włożeniu pendrive z ubuntu). Ale był konflikt RAM i znowu nie mogłem wejść do biosu aby to zmienić, więc znowu ustawienia fabryczne i teraz już nie chce ani wejść do windy, ani przez usb, cdrom nic. No i bios dalej nie odpowiada. Załatwiłem klawiature PS2, klikanie DEL, END, F12 nie działa, w ogóle nie reaguje.

 

Chyba du*a i zostaje oddać na gwarancji. Już siły nie mam, ani pomysłów. Bo ona działa jak chce...


Edit - Oddaje na gwarancji, jeśli wróci do mnie w takim samym stanie, zacznę się martwić. Jeśli naprawią, tym lepiej.

 

Dzięki wszystkim za rady i pomoc!

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...