Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

BIOS odpala jedynie na zintegrowanej karcie graficznej.

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
58 odpowiedzi w tym temacie

#41 rolandwally83

rolandwally83
  • BAKROL

• 2044 postów
  • GG:6532489
  • Miejscowość:Bielawa
  • 3DMark 06:13555

Napisano 07 listopad 2015 - 18:52

A wyciągałeś baterie na wyłączonym zasilaczu z gniazdka ?

Na starcie wcisnij F12 i zobacz co się stanie czy będzie dysk do wyboru 

Użytkownik rolandwally83 edytował ten post 07 listopad 2015 - 18:53

• 0

#42 Ikuso

Ikuso
  • Autor tematu
  • Amator

• 44 postów

Napisano 07 listopad 2015 - 18:56

F12 nie odpowiada, tak samo jak reszta. Oczywiście że odłączyłem całkowicie zasilanie przed wyciągnięciem baterii.

• 0

#43 rolandwally83

rolandwally83
  • BAKROL

• 2044 postów

Napisano 07 listopad 2015 - 18:59

pozostaje zabotowanie z płyty lub pendrive Jak masz uefi włączone na fast boot to tylko wyświetlacz startuje a reszta jest zapisana i dopiero po zalogowaniu do windows załącza usb i pozostałe podzespoły 

Tu zobaczysz na lapku jak działa uefi boot 

Jak jest włączony to do efi uefi nie wejdziesz no chyba że z poziomu windows plus to to że szybko się uruchamia a minus to to że nic nie zrobisz jak coś padnie po za botem z dvd pen lub reset biosa w lapku trudniej jest zrobić reset bo bateria rzadko kiedy jest osiągalna 

Użytkownik rolandwally83 edytował ten post 07 listopad 2015 - 19:26

• 0

#44 Ikuso

Ikuso
  • Autor tematu
  • Amator

• 44 postów

Napisano 07 listopad 2015 - 19:07

Ok, spróbuje wrzucić ubuntu na pendrive i uruchomić.

Edit. Panowie, zdarzył się cud. Podłączyłem pendrive z Ubuntu, i wyskoczył mi od razu ekran z informacją, że bios został zresetowany. Jestem w biosie i musze manualnie wszystko ustawić. Mega dziwne, bo samo ubuntu się nie uruchomiło, ale coś zaskoczyło jak podłączyłem pendrive. Teraz na spokojnie - co muszę ustawić, żeby nie było problemów (nadal nie wiem, czy bios uruchomi się na karcie graficznej, jeśli nie - to mam już to gdzieś. Ustawie wszystko co trzeba i tyle)

Aktualnie mam wyciągniętą grafę oraz jedną kość ramu.

• 0

#45 rolandwally83

rolandwally83
  • BAKROL

• 2044 postów

Napisano 07 listopad 2015 - 19:10

Wywal wszystkie ustawienie dotyczące fast boot (wyłącz) napędy i dyski w boot maja mieć nazwę bez uefi 

System był ustawiony na uefi dlatego odpalał tak jak by był w uśpieniu brak możliwości wejścia do biosu uefi i brak kontroli nad klawiaturą to normalne na fast boot 

Użytkownik rolandwally83 edytował ten post 07 listopad 2015 - 19:12

• 0

#46 Ikuso

Ikuso
  • Autor tematu
  • Amator

• 44 postów

Napisano 07 listopad 2015 - 20:29

Okey, więc, jednak problemy się nie skończyły - komputer startuje, przynajmniej tyle. Jednakże na karcie zintegrowanej uefi zadziałało raz, podłączyłem radka, żeby w systemie go uruchomić, potem odłączyłem, żeby znowu wejść do UEFI i wyłączyć integre. Niestety, znowu uefi nie odpala. Makabra z tą płytą, za cholere nie wiem co jest nie tak.

• 0

#47 rolandwally83

rolandwally83
  • BAKROL

• 2044 postów

Napisano 07 listopad 2015 - 20:34

Integrę możesz od razu wyłączyć 

Do testa postaw sobie win 10

Płyta domyślnie jest ustawiona na instalacje każdego windows i przez to świrowała u mnie 

Przy win 7

OS Type ustaw na other OS

CSM Support na Always

BOOT Mode Selection na Legacy only

Storage boot option control na legacy only lub legacy first

other pci device rom priority na legacy

Initial Display first na pcie nr w jakim jest obsadzona grafika

Integral Graphics wyłącz

Sata mode na ahci

VGA Support na Auto

Przy win 8-10

uefi only

Przykład tego co ty masz tylko że tu na fast boot jest postawiony system to do niego na mogę wejść u ciebie jest win 7 bez konfiguracji fast boot

Użytkownik rolandwally83 edytował ten post 07 listopad 2015 - 20:57

• 0

#48 Ikuso

Ikuso
  • Autor tematu
  • Amator

• 44 postów

Napisano 07 listopad 2015 - 20:55

Tak, tylko teraz znowu nie moge wejść do UEFI, niezależnie czy to integra czy radek... ;/

• 0

#49 rolandwally83

rolandwally83
  • BAKROL

• 2044 postów

Napisano 07 listopad 2015 - 21:02

podłącz botowalnego pena 

PS ta płyta nigdy nie robiła problemu z win 8 i 10 tylko na win 7 był cyrk :)

Jak wejdziesz do uefi to nagraj filmik z zakładkami jakie są tam opcje bo wielu nie pamiętam a manual jest stary i nowy bios może mieć coś po zmieniane 

Powinna być jedna opcja gdzie masz other os win 7 win 8 do wyboru na win 7 ustawia biosa tak jak powinno być 

Konfiguracja była podobna ta sama mobo i proc tylko ram i radek 270x 

To najbardziej miesza teraz 

11693876_1033387753378245_28698314997666

Domyślnie grafika intela jest ustawiona na UEFI czytaj fast boot Uefi to linux wszystko w fast boot jest powiązane jak jest włączone w biosie (Uefi)

Użytkownik rolandwally83 edytował ten post 07 listopad 2015 - 21:13

• 0

#50 Ikuso

Ikuso
  • Autor tematu
  • Amator

• 44 postów

Napisano 07 listopad 2015 - 22:00

Teraz znowu jest problem z ram, bo pojawił się konflikt i obie pracują na 800hz zamiast 1600... I nie.mogę ich ustawić, bo nie mogę wejść do biosa. Dostaje szału z tą płyta. Znowu muszę reset robić, włożyć pendrive ustawić wszystko na nowo... O ile w ogóle się uruchomi. Czy nie powinienem jej oddać na gwarancji...?
  • 0

#51 rolandwally83

rolandwally83
  • BAKROL

• 2044 postów

Napisano 07 listopad 2015 - 22:05

Twoja decyzja 

Wchodzisz do biosa ustawiasz to co ma być ustawione rozpiska wyżej i zapominasz o biosie tam tylko wchodzisz przy pierwszym składaniu komp i ewentualnym oc i już go nie potrzeba

Zawsze możesz postawić 8 lub 10 i do uefi przy fast bocie wejdziesz z poziomu Windows jak na filmie u mnie

Szukaj tej opcji ułatwi życie o ile jest 

35929d1390727901t-confusing-whql-bios-se

Użytkownik rolandwally83 edytował ten post 07 listopad 2015 - 22:08

• 0

#52 Ikuso

Ikuso
  • Autor tematu
  • Amator

• 44 postów

Napisano 07 listopad 2015 - 23:10

Rozumiem, że ta.opcja tylko w przypadku posiadania win 8? Czy.mogę.ja wymusić na 7?
  • 0

#53 rolandwally83

rolandwally83
  • BAKROL

• 2044 postów

Napisano 07 listopad 2015 - 23:17

Na win 8 i 10 wtedy masz uefi z fast boot i partycją na dysku GPT zamiast MBR jak dasz other os masz win 7 i niżej jak znajdziesz sterowniki pod np XP :P

PS fast boot też działa pod win 7 

Na other os też zainstalujesz win 8 i 10 tylko bez uefi ta mobo po prostu ma tak zrobiony bios że wszystko jest dostępne na starcie ale jak postawisz system przez pomyłkę na uefi a potem wyłączysz uefi to nie ruszy to samo jest jak postawisz system na cms legacy a potem włączysz uefi 

Najlepsze jest to że resetując biosa opcje uefi pozostają ustawisz na uefi zrobisz reset masz nadal uefi i na odwrót to samo mam na lapku wszystko się resetuje po za uefi i secure boot one pozostają tak jak je ustawiłeś jedynie pewnie po flashu biosa sie zmieni 

Mnie ogarnięcie tej mobo zajęło 15 minut ale ja w tym siedzę i płyta nie wyglądała na uszkodzoną (zestaw z morele.net) tak poskładali że nic się nie dało zrobić przez dwa dni kolega poległ to mi podrzucił do zrobienia fotkę masz wyżej tego zestawu 

Użytkownik rolandwally83 edytował ten post 07 listopad 2015 - 23:23

• 0

#54 Ikuso

Ikuso
  • Autor tematu
  • Amator

• 44 postów

Napisano 07 listopad 2015 - 23:30

Dobra dzięki, racja że bios nie.jest.mi aktualnie potrzebny, ale jednak.sam fakt jest irytujący... Spróbuję jeszcze raz zresetować, ustawić ramy i tyle. Jednakże szkoda, że tak to wygląda...
Przepraszam za te kropki, ale piszę z telefonu.
  • 0

#55 rolandwally83

rolandwally83
  • BAKROL

• 2044 postów

Napisano 08 listopad 2015 - 00:01

Spoko mnie też roz...................olił ten uefi na tej mobo tak jak zasady pracy w firmie w której robię podobna zasada można było to lepiej zrobić 

• 0

#56 Ikuso

Ikuso
  • Autor tematu
  • Amator

• 44 postów

Napisano 08 listopad 2015 - 12:42

Ta płyta jest niesamowita, no po prostu jestem z niej tak zadowolony, że mi zaraz żyłka pęknie. Musiałem znowu zrobić reset, żeby ustawić ramy, ale tym razem już nie chce się uruchomić nawet z bootowalnym pendrive. Będę próbował z płytą, z odpiętym dyskiem, z jedną kością ramu itp. Może w końcu zaskoczy.

Edit - Nic nie łapie. Sposób na uruchomienie recovery mode biosu (dualbios) nie działa również. Mam na dysku twardym starą wersję biosa, która działała (poza samym biosem, który uruchomić się nie chciał). Pytanie - czy mogę się jakoś do niej dostać i zstąpić nią nowy bios, bez zarówno odpalania windowsa jak i wchodzenia do biosa. Pamiętam dokładną ścieżkę tego pliku.

• 0

#57 gepardmak

gepardmak
  • Maniak

• 3928 postów

Napisano 08 listopad 2015 - 14:58

Coś jest nie tak. Nie możliwe, żeby za wszystkie Twoje problemy z działaniem opowiadał nowy bios choć jest to możliwe. Nie wgrałeś przypadkiem bios od innej rewizji płyty, bo jest ich kilka. Jak zrobiłeś aktualizację ? Pod systemem czy wbudowanym programem fleszującym z biosu.  

• 0

#58 Ikuso

Ikuso
  • Autor tematu
  • Amator

• 44 postów

Napisano 08 listopad 2015 - 17:32

Pod systemem, bo do biosu wejść nie mogę, wersja dobra, pod moją płytę i moją wersję. Aktualizacja przeszła prawidłowo, wszystko działało ale dalej do biosu nie mogłem wejść. Po resecie poprzez zworkę i baterię przestała działać winda, bios nadal nie odpowiadał. A potem cudem stwierdził, że jednak się zresetował (tuż po włożeniu pendrive z ubuntu). Ale był konflikt RAM i znowu nie mogłem wejść do biosu aby to zmienić, więc znowu ustawienia fabryczne i teraz już nie chce ani wejść do windy, ani przez usb, cdrom nic. No i bios dalej nie odpowiada. Załatwiłem klawiature PS2, klikanie DEL, END, F12 nie działa, w ogóle nie reaguje.

Chyba du*a i zostaje oddać na gwarancji. Już siły nie mam, ani pomysłów. Bo ona działa jak chce...

Edit - Oddaje na gwarancji, jeśli wróci do mnie w takim samym stanie, zacznę się martwić. Jeśli naprawią, tym lepiej.

Dzięki wszystkim za rady i pomoc!

• 0

#59 gepardmak

gepardmak
  • Maniak

• 3928 postów

Napisano 08 listopad 2015 - 19:06

Jak robisz reset bios zworką lub wyjmujesz baterię z płyty(na 2 minuty). Odłączasz kabel zasilający pc? Czy masz cały czas wpięty?

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych