Skocz do zawartości

BIOS odpala jedynie na zintegrowanej karcie graficznej.


Recommended Posts

Odpal cały zestaw tylko na jednej kości ram. Po zresetowaniu biosu musisz na nowo go ustawić. Najważniejsze opcje to włączenie AHCI i X.M.P oraz opcje związane z grafiką które napisałem wcześniej. Profil X.M.P musi być właściwy dla Twoich kości. W przeciwnym przypadku możesz mieć problemy z rozruchem pc. 

Edytowane przez gepardmak
Link to post
Share on other sites

Po ekranie bios może być czarno bo bios po resecie nie jest ustawiony i nic nie wystartuje bo bootowanie jest z niewłaściwego nośnika i wiele innych opcji jeszcze nie ustawiłeś. Jeśli klawiaturę masz na USB, po całkowitym resecie bios może być problem z wejściem do niego. Potrzebna jest klawiatura PS2 lub przejściówka z USB na PS2. Wtedy wejdziesz do bios, bo obsługa klawiatury USB została zresetowana-wyłączona.  

Link to post
Share on other sites

Czasem aktualizacja bios nie resetuje ustawień biosu co może powodować problemy z działaniem komputera. Przywrócenie ustawień fabrycznych po wejściu do biosu to nie to samo co wymuszony reset zworką ClearCMOS. A ty zrobiłeś reset zworką Ja proponowałem tylko przywrócenie ustawień fabrycznych(Load Setup Default) tuż po aktualizacji i po wejściu do bios, ponowne ustawienie wszystkich istotnych opcji w bios zapisanie ich i dopiero ponowne uruchomienie pc. Reset zworką zmienił wszystkie ustawienia na domyślne(fabryczne) dlatego masz problem z uruchomieniem pc.

Edytowane przez gepardmak
Link to post
Share on other sites

pozostaje zabotowanie z płyty lub pendrive Jak masz uefi włączone na fast boot to tylko wyświetlacz startuje a reszta jest zapisana i dopiero po zalogowaniu do windows załącza usb i pozostałe podzespoły 

 

Tu zobaczysz na lapku jak działa uefi boot 

 

 

Jak jest włączony to do efi uefi nie wejdziesz no chyba że z poziomu windows plus to to że szybko się uruchamia a minus to to że nic nie zrobisz jak coś padnie po za botem z dvd pen lub reset biosa w lapku trudniej jest zrobić reset bo bateria rzadko kiedy jest osiągalna 

Edytowane przez rolandwally83
Link to post
Share on other sites

Ok, spróbuje wrzucić ubuntu na pendrive i uruchomić.


Edit. Panowie, zdarzył się cud. Podłączyłem pendrive z Ubuntu, i wyskoczył mi od razu ekran z informacją, że bios został zresetowany. Jestem w biosie i musze manualnie wszystko ustawić. Mega dziwne, bo samo ubuntu się nie uruchomiło, ale coś zaskoczyło jak podłączyłem pendrive. Teraz na spokojnie - co muszę ustawić, żeby nie było problemów (nadal nie wiem, czy bios uruchomi się na karcie graficznej, jeśli nie - to mam już to gdzieś. Ustawie wszystko co trzeba i tyle)

 

Aktualnie mam wyciągniętą grafę oraz jedną kość ramu.

Link to post
Share on other sites

Wywal wszystkie ustawienie dotyczące fast boot (wyłącz) napędy i dyski w boot maja mieć nazwę bez uefi 

 

System był ustawiony na uefi dlatego odpalał tak jak by był w uśpieniu brak możliwości wejścia do biosu uefi i brak kontroli nad klawiaturą to normalne na fast boot 

Edytowane przez rolandwally83
Link to post
Share on other sites

Okey, więc, jednak problemy się nie skończyły - komputer startuje, przynajmniej tyle. Jednakże na karcie zintegrowanej uefi zadziałało raz, podłączyłem radka, żeby w systemie go uruchomić, potem odłączyłem, żeby znowu wejść do UEFI i wyłączyć integre. Niestety, znowu uefi nie odpala. Makabra z tą płytą, za cholere nie wiem co jest nie tak.

Link to post
Share on other sites

Integrę możesz od razu wyłączyć 

 

Do testa postaw sobie win 10

 

Płyta domyślnie jest ustawiona na instalacje każdego windows i przez to świrowała u mnie 

 

Przy win 7

OS Type ustaw na other OS

CSM Support na Always

BOOT Mode Selection na Legacy only

Storage boot option control na legacy only lub legacy first

other pci device rom priority na legacy

Initial Display first na pcie nr w jakim jest obsadzona grafika

Integral Graphics wyłącz

Sata mode na ahci

VGA Support na Auto

 

 

Przy win 8-10

 

uefi only

 

Przykład tego co ty masz tylko że tu na fast boot jest postawiony system to do niego na mogę wejść u ciebie jest win 7 bez konfiguracji fast boot

 

Edytowane przez rolandwally83
Link to post
Share on other sites

podłącz botowalnego pena 

 

PS ta płyta nigdy nie robiła problemu z win 8 i 10 tylko na win 7 był cyrk :)

 

Jak wejdziesz do uefi to nagraj filmik z zakładkami jakie są tam opcje bo wielu nie pamiętam a manual jest stary i nowy bios może mieć coś po zmieniane 

 

Powinna być jedna opcja gdzie masz other os win 7 win 8 do wyboru na win 7 ustawia biosa tak jak powinno być 

 

Konfiguracja była podobna ta sama mobo i proc tylko ram i radek 270x 

 

To najbardziej miesza teraz 

 

11693876_1033387753378245_28698314997666

Domyślnie grafika intela jest ustawiona na UEFI czytaj fast boot Uefi to linux wszystko w fast boot jest powiązane jak jest włączone w biosie (Uefi)

Edytowane przez rolandwally83
Link to post
Share on other sites

Teraz znowu jest problem z ram, bo pojawił się konflikt i obie pracują na 800hz zamiast 1600... I nie.mogę ich ustawić, bo nie mogę wejść do biosa. Dostaje szału z tą płyta. Znowu muszę reset robić, włożyć pendrive ustawić wszystko na nowo... O ile w ogóle się uruchomi. Czy nie powinienem jej oddać na gwarancji...?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...