Skocz do zawartości

BIOS odpala jedynie na zintegrowanej karcie graficznej.


Recommended Posts

Cześć wszystkim! Jestem nowy na forum, ale benchmark.pl śledze od dobrych paru lat.

Pierwszy raz również mam problem z komputerem, którego nie jestem w stanie sam rozwiązać.

 

Specyfikacja komputera -

Radeon R9 290

I5 - 4460

8GB Kingston HyperX

Gigabyte B85-HD3

SilentiumPC Vero M1 600W

 

Problem jest następujący - BIOS działa mi tylko i wyłącznie na zintegrowanej karcie graficznej. Nie odpala na radku. Jedyne co widać to czarny ekran. Po całkowitym wymontowaniu radka i podłączeniu telewizora przez HDMI do integry wszstko działa jak należy. Mógłbym pomyśleć, że to problem z kartą graficzną, jednakże nie wywala żadnych błedów, ani nie tworzy problemów przy intensywnej grze w wymagające tytuły na maksymalnych detalach. Myślałem, że to problem zasilacza - wcześniej miałem 500W do tego lekko wgnieciony (historia wgniecienia jest nieważna, swoje odpokutowałem) dlatego wymieniłem go na mocniejszy i bez żadnych wad. Bez zmian, dalej do BIOSU mogę wejśc jedynie poprzez kartę zintegrowaną.

Pytanie - dlaczego?

 

Druga kwestia - od pewnego czasu pecet wydaje dziwny dźwięk. Nie ważne czy w obciążeniu czy spoczynku. Jest to dźwięk charakterystyczny dla pracującego dysku, jednakże jest on wyjątkowo głośny i irytujący. Myślałem, że gdzies jakieś śruby nie są dostatecznie mocno przykręcone, albo jakiś kabel ociera o wentylatory, ale to nie to. Co prawda moja obudowa to zmodowana zwykła stara obudowa z komputerów, które pamiętają 2000 rok, planuje jej wymiane na coś sensowniejszego z lepszym obiegiem powietrza, myślicie że to rozwiąże sprawę?

 

Z góry serdecznie dziękuję za wszelkie próby pomocy!

Edytowane przez Ikuso
Link to post
Share on other sites

Niestety póki co nie mam możliwości. Jest to nowy zestaw, który składałem na początku roku, no i ta sytuacja z biosem była od momentu pierwszego uruchomienia. Istnieje możliwość, że update BIOSU coś na to zaradzi? Sytuacja strasznie dziwna, bo wszystko działa jak należy, nawet przy dużym obciążeniu i jedynie ten bios nie daje się uruchomić... no i to ciągłe skrzeczenie, które doprowadzam nie do szewskiej pasji.

Link to post
Share on other sites

Zaktualizuj bios w płycie głównej. Od tego zacznij. Potem reset bios do ustawień fabrycznych. Następnie ustaw w bios potrzebne opcje bootowanie, profile pamięci X.M.P itp. Zapisz ustawienia bios. Wyłącz pc zamontuj grafikę i podłącz dodatkowe zasilanie do karty grafiki. 

Link to post
Share on other sites

Próbowałeś wyłączyć grafikę na płycie głównej w biosie ?

Jeszcze nie, ale spróbuje

 

Zaktualizuj bios w płycie głównej. Od tego zacznij. Potem reset bios do ustawień fabrycznych. Następnie ustaw w bios potrzebne opcje bootowanie, profile pamięci X.M.P itp. Zapisz ustawienia bios. Wyłącz pc zamontuj grafikę i podłącz dodatkowe zasilanie do karty grafiki. 

Jest to rozwiązanie, którego nie próbowałem, więc zabiore się za nie jak tylko będę miał chwilkę.

 

Pytanie - jeśli nic nie pomoże. To grafa czy płyta?

Link to post
Share on other sites

Update biosu nie pomogło. Teraz spróbuje wyłączyć całkowicie integre


Teraz jest.jeszcze ciekawiej - nagle komputer przestał się.uruchamiać, jest tylko ekran startowy biosu a następnie czarny ekran. nic się dalej nie dzieje.wyjęcie baterii nie pomogło.
Link to post
Share on other sites

Pewnie masz włączone bootowanie na uefi trzeba to wyłączyć bo system nie był stawiany pod tym kontem 

 

Legacy mode jest pod starą procedurę bootu uefi jest pod szybsze uruchamianie systemu 

 

Wejdź do uefi bez podłączonego dysku twardego, po uruchomieniu sam powinien wejść do uefi .

Edytowane przez rolandwally83
Link to post
Share on other sites

zworka zwarta power on na obudowie?

 

• Always turn off your computer and unplug the power cord from the power outlet before clearing the CMOS values. • After system restart, go to BIOS Setup to load factory defaults (select Load Optimized Defaults) or manually configure the BIOS settings (refer to Chapter 2, "BIOS Setup," for BIOS configurations).

 

Dziwne każdy ma problem z resetem biosa uefi a jakoś mi zawsze wychodzi bez problemu 

Edytowane przez rolandwally83
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...