Skocz do zawartości

Jaką płytę główna wybrać ? MSI Z97 Gaming 3 czy Gigabyte GA-Z97X-Gaming 3?


Recommended Posts

Witam, mam aktualnie procesor amd fx 8320, ale ostanimi czasy przestał mnie zadowalać w grach. Planuje wymianę go na Intel I5 4690k. I tutaj mam pytanie jaka płyta głowna będzie pod niego lepsza do ok 500 zł. Czy msi MSI Z97 Gaming 3 czy Gigabyte GA-Z97X-Gaming 3? A może coś innego w tej cenie ?

Co do OC to planuję takowe.

Z góry dziękuje za odpowiedź,

 
Link to post
Share on other sites

Pomyśl czy nie lepiej dozbierać trochę funduszy i zakupić nowej 6 -tej gen. Skylake (chodź nadal drogi)  ceny powinny spadać w dól, a co do tych płyt głównych w zasadzie prezentują taki sam poziom, ja bym się zdecydował na Gigabyte, korzystałem kiedyś z Gigabytów i nie mam nic do zarzucenia tej firmie.

Link to post
Share on other sites

Obydwie płyty podobne dobrze wykonane i cenowo na tym samym poziomie bierz tą która ci lepiej pasuje pod gust ale plusik daje na gigusia MSI trochę droższa ale i lepiej wykonana zwłaszcza sekcja zasilania , większe radiatory

Edytowane przez Jerry220476
Link to post
Share on other sites

Bierz Z97X-Gaming3 , miałem MSI Gaming 5 i w/g mnie to dopiero to samo co Giguś, a znacznie drożej ....

 

Sterowanie dźwiękiem lepsze w Gigabycie ... Już piszę to któryś raz -Gigabyte ma dodatkowo Dual Bios ....

 

Chyba , że mało znasz sie na kręceniu , to bios w MSI jest prostszy i można łatwo ustawić balans wentylatorów w/g krzywej....

 

Gigabyte natomiast przy nieudanej próbie podkręcania jest lepszy -bo nie resetuje ustawień biosu do default ! , wystarczy zmienić ostatnio zmieniony parametr i już jest oki .... niestety żaden MSI tego nie potrafi ..... ( a miałem i kilka )

Np. zmienisz za ostro timing ramu - tak na "krawędzi"  to MSi np. tylko wyświetli bios i wisi , i musisz resetowac bios zworką ( lub wyjmując baterie ) , a Gigu$ pomyśli z 20 - 30 s i tak wstanie tylko wyświetli , że ostatnia zmiana była nieudana ,  i spokojnie wejdziesz w bios i poprawisz tylko 1 przesadzony" parametr .....

A z tymi radiatorami- ja bym nie przesadzał, bo one niewiele się grzeją , karty VGA o poborze ok. 170 [W] maja 4 podstawowe fazy zasilania , dopiero lepsze modele po 6 ( mowa o GTX970 )

 

Nawet przy bardzo mocnym OC CPU nie weźmie więcej niż 150 [W]  , czyli na 1dnego Mosfeta przypada tylko niespełna 20 [W] ... np. w tańszych kartach GTX970 jest to ponad 2 razy tyle ... 4 fazy i ok. 170 [W] przy OC

Edytowane przez GergG
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...