Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

BSOD 124 Resetowanie komputera, freezy

CPU GPU BSOD 124 reset freez

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 latawiecc

latawiecc
  • Nowicjusz

• 2 postów

Napisano 05 listopad 2015 - 20:53

Witam. Mam nadzieję, że trafiłem w dobre miejsce forum, ale problem jest chyba tak obszerny, że trafiłem dobrze.
Zakupiłem komputer, a dokładniej AMD FX-6300 3,5 GHz, Zasilacz Silentum VERO L1 są to nówki natomiast reszta czyli Karta Graficzna GTX 260, płyta głowna ASUS M5A78L-M LX3, a no i nówka RAM 4Gb 
Co do rzeczy kupionych od kolegi są one w 100% sprawne, ale do rzeczy.
Złożyłem normalnie komputer i podczas jego odpalenia, a dokładniej po w zależności od 2-50 minut następował reset komputera, a rzadziej freezy. Tylko raz wyświetlił mi się bluescreen właśnie z numerem 124. Posiadam Windowsa 8 jest on zainstalowany na dysku przeznaczonym dla laptopa, ale bez problemu go osadziłem w PC i podłączyłem. 
Co robiłem w tej sprawie.
Odpalałem komputer na innym zasilaczu.
Zmieniałem kontakt, żeby upewnić się, że kontakt nie robi przepięć.
Zmieniałem kostki ram oraz sloty.
Odpalałem komputer na innym dysku twardy w dodatku na Windowsie 7
Jeśli chodzi o testy temperatur procesora na coretemp to są one bliskie 50 stopni, ale to prędzej spowodowane słabym Coolerem dołączanym do zestawu procesora niżeli czymś innym (ale nie wiem nie znam się)
Poza tym z tego co czytałem to 124 odpowiada za złe napięcie na procesorze, a procesor w żaden sposób nie był modyfikowany.
Sterowniki były instalowane podczas instalacji systemu, ale nie mogłem zainstalować sterowników na płytę główną ponieważ wyskakiwał błąd, który mówił, że cd nie jest kompatybilne z systemem (parafrazuje bo nie jestem w stanie pokazać wam screena błędu)
Naprawdę nie wiem czego to już może być problem i mam nadzieję, że jakoś mi pomożecie
z góry dziękuje :) 

• 0

#2 wiatr

wiatr
  • Halny

• 66 postów

Napisano 05 listopad 2015 - 22:30

Cześć

Jaka jest wersja biosu?
Sterowniki pobierałeś tutaj: http://www.asus.com/...pDesk_Download/i nie chciały się zainstalować?

Użytkownik wiatr edytował ten post 05 listopad 2015 - 22:38

• 1

#3 latawiecc

latawiecc
  • Autor tematu
  • Nowicjusz

• 2 postów

Napisano 11 listopad 2015 - 15:39

Cześć

Jaka jest wersja biosu?
Sterowniki pobierałeś tutaj: http://www.asus.com/...pDesk_Download/i nie chciały się zainstalować?

Yyy nie sterowniki mam na płytce
a co do pobierania sterowników z neta to miałem problem bo po prostu nie wiedziałem, które to
nie wiem jaką mam wersję biosu, ale mogę się podpiąc pod tego pc i sprawdzić

Witam. Mam nadzieję, że trafiłem w dobre miejsce forum, ale problem jest chyba tak obszerny, że trafiłem dobrze.
Zakupiłem komputer, a dokładniej AMD FX-6300 3,5 GHz, Zasilacz Silentum VERO L1 są to nówki natomiast reszta czyli Karta Graficzna GTX 260, płyta głowna ASUS M5A78L-M LX3, a no i nówka RAM 4Gb 
Co do rzeczy kupionych od kolegi są one w 100% sprawne, ale do rzeczy.
Złożyłem normalnie komputer i podczas jego odpalenia, a dokładniej po w zależności od 2-50 minut następował reset komputera, a rzadziej freezy. Tylko raz wyświetlił mi się bluescreen właśnie z numerem 124. Posiadam Windowsa 8 jest on zainstalowany na dysku przeznaczonym dla laptopa, ale bez problemu go osadziłem w PC i podłączyłem. 
Co robiłem w tej sprawie.
Odpalałem komputer na innym zasilaczu.
Zmieniałem kontakt, żeby upewnić się, że kontakt nie robi przepięć.
Zmieniałem kostki ram oraz sloty.
Odpalałem komputer na innym dysku twardy w dodatku na Windowsie 7
Jeśli chodzi o testy temperatur procesora na coretemp to są one bliskie 50 stopni, ale to prędzej spowodowane słabym Coolerem dołączanym do zestawu procesora niżeli czymś innym (ale nie wiem nie znam się)
Poza tym z tego co czytałem to 124 odpowiada za złe napięcie na procesorze, a procesor w żaden sposób nie był modyfikowany.
Sterowniki były instalowane podczas instalacji systemu, ale nie mogłem zainstalować sterowników na płytę główną ponieważ wyskakiwał błąd, który mówił, że cd nie jest kompatybilne z systemem (parafrazuje bo nie jestem w stanie pokazać wam screena błędu)
Naprawdę nie wiem czego to już może być problem i mam nadzieję, że jakoś mi pomożecie
z góry dziękuje :)

EDIT: Sterowniki wsyztskie są zainstalowane i nadal nic
mam tu screen z HD tune może to cos pomoze
12209186_936342373107933_1722230439_o.jp

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: CPU, GPU, BSOD, 124, reset, freez

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych