Skocz do zawartości

Overclocking a moc zasilacza


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Melman1980,

Recommended Posts

Cześć,

Składam nowego kompa i mam problem o jakiej mocy i jakiej firmy zasilacz dobrać. 
Procek jaki zamierzam kupić to: i5 6600K

a grafikę: Asus GeForce GTX 980 Ti StriX

 

Kupując zasilacz chciałbym, aby wytrzymał OC procesora i grafiki, a do tego był możliwie cichy (cały sprzęt będzie w obudowie Fractal Design Define R5, która jest podobno wyciszająca).

Zastanawiałem się nad którymś zasilaczem od bequiet, czy ktoś mógłby wyrazić opinię o PSU tej firmy?

 

Z góry dzięki za pomoc! ;)

Link to post
Share on other sites

700 wat Golden i masz jeszcze zapas. Karta na 2x 8 pinow może max 300watow zjeść procek z mega oc 200 wat. Do tego dyski wiatraki plus wiadomo odchodzi trochę na efektywność zasilacza. Lepiej też żeby zasilacz nie pracował ciągle na fulla. Najlepiej napisz jaki masz budżet.

 

Brednie. Nowaj

Link to post
Share on other sites

napisz ile kasy chcesz wydać na zasilacz i co jeszcze będzie w tej budzie.

 

co do całości sprzętu to planuje taki zestaw:

  • Intel Core i5-6600K 
  • bequiet! Dark Rock 3 Pro
  • Asus Maximus VIII Hero
  • Corsair 16GB (2x8GB) 3000MHz CL15 Vengeance LPX
  • Samsung SSD850 EVO 500GB
  • Asus GeForce GTX 980 Ti StriX
Tak jak mówiłem wszystko będzie zapakowane w Fractal Design Define R5.

 

A co do budżetu na zasilacz to myślę, że do jakiś 500zł, ale jeśli do tego jest potrzebna jakaś mocna kobyła to jednak jestem wstanie dla bezpieczeństwa sprzętu wydać trochę więcej

 

Moc celował bym w 550W, a propozycja to np. XFX XTR 550W.

Naprawdę? Myślałem, że będę potrzebować czegoś mocniejszego i ten model który podałeś też wygląda ciekawie ;)

Edytowane przez 3urakko
Link to post
Share on other sites

To tak:

1. Seasonic G550 - bardzo dobry elektrycznie, jakościowo i cichy.

2. XFX XTR 550 - bazuje na tym wyżej, z tym, że mozna trafić na sztukę z wyjącym wentylatorem.

3. Antec TPC 550 - również bazuje na G550

4. Antec EDGE - bardzo cichy, bazuje na G550

5. EVGA 550 GS - kolejny to już rebrand G550, z tym, że to najcichszy z rebrandów, tryb półpasywny do 50% obciążenia.

6 SuperFlower Leadex Gold 550 lub EVGA Supernova 550 G2 - to jest jeden i ten sam zasilacz, klasa wyżej niż poprzednicy, świetne jakościowo, świetne elektrycznie. W przypadku EVGI może cieszyć 10 letnia gwarancja. Osobiście zdecydowałbym się na jeden z nich.

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Autor ma 500 zika do wydania, a wy mu proponujecie 550W do 6600K i 980Ti:). Podkręci procka na maxa + kartę i cała platforma weźmie mu ze 450W. Sugeruję 650W dla spokoju i optymalnej sprawności zasilacza.

 

Seasonic G650

XTR 650

Edytowane przez Melman1980
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Dzięki wielkie za pomoc ostatecznie zdecydowałem się na:

XFX Black Edition XTR 650W Modular 135mm 80+ Gold

 

o serii Corsair RM czytałem dosyć różne opinie... Zastanawiałem się jeszcze nad: Seasonic G650, ale nie ma go dostępnego na esc.pl, więc aby już nie zamawiać w różnych sklepach zdecydowałem się na XFX.

 

Jeszcze raz dzięki za wszystkie rady ;)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jak będziesz kupował tego XTRa, to zwracaj uwagę na zdjęcia i opis, bo niektóre sklepy sprzedaję jakiś starszy model XFX, ale pod nazwą XTR właśnie. Zdjęcia jednak nie przedstawiają XTR, a w opisie jest 120mm wentylator.

Edytowane przez drVanSteiner
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Bardzo dobry wybor, sam posiadam ten model i jestem bardzo zadowolony. Stabilny jak skala, bardzo cichy nawet pod duzym obciazeniem (testowany mocno w lecie), chlodzenie polpasywne dziala wysmienicie, no i 5 lat gwarancji. Bezproblemowego uzytkowania! :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...