Skocz do zawartości

dylemat która opcja lepsza; r9 390 v gtx 970


Recommended Posts

Ja stałem przed podobnym wyborem   i wybrałem r9 390 od msi   karta super  kręci sie znakomicie  i ma niskie temperatury  na razie  chodzi na  1190mhz  i 6700mhz na pamięciach  maksymalna temp jaka udało mi się zauważyć  to 73 stopnie  oczywiście  po oc  bez limitu klatek   w wiedzmina 3  na ustawieniach uber   bez hair works  w ful hd  min fps 47 średni 54  w  60%  trzyma 60 klatek a jak się zejdzie z zasięgu widoczności z uber na wysokie to jest ok 70 klatek  , jest trochę głośna przy tak wysokim oc  wentyle  na karcie chodzą na  65 %   ale ja je skręciłem na 50% temp skoczyła do 77 stopni  i jest cicho  na stokowych zegarach jest bardzo cicha , jak na razie tylko w Project Cars  wyraźnie odstaje od gtxa 970 i 980  w innych grach   jej wydajność kształtuje się  pomiędzy gtx 970 a gtx 980  . Czekam na dx 12  tam powinna rozwinąć skrzydła . Miej na uwadze również wsparcie  producenta  to co zrobiła N vidia  z poprzednią generacją kart  nie wróży dobrze  na przyszłość

Edytowane przez robertgr1
  • Popieram 4
Link to post
Share on other sites

 

 

trudny wybór myślałem o tej EVGA GeForce GTX 970 FTW GAMING ACX 2.0

 

Musisz mieć na uwadze że nie długo wsparcie dla 970 skończy się wraz z premierą nowych kart(parz historia gtx 780), co nie ma miejsca w stajni czerwonych.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Musisz mieć na uwadze że nie długo wsparcie dla 970 skończy się wraz z premierą nowych kart(parz historia gtx 780), co nie ma miejsca w stajni czerwonych.

Chyba przegapiłeś sporo bo AMD również zaniżało wydajność starszych generacji względem nowszych.

Wystarczy przypomnieć sobie 6970 vs 7850. Ta druga po premierze prawie we wszystkim przegrywała z 6970 a po roku sytuacja się zmieniła diametralnie. 7850 wygrywał często o kilkanaście procent z 6970. Co się stało z wydajnością 6970?

 

Wracając do wsparcia starszych kart u NV.

Zapoznaj się z testem GTX780Ti z tego roku z końca sierpnia,  http://www.hardwarecanucks.com/forum/hardware-canucks-reviews/70125-gtx-780-ti-vs-r9-290x-rematch.html

Jak widać karta w dalszym ciągu radzi sobie tak jak radziła rok temu przed premierą maxwelli. Gdzie jest ten brak wsparcia?

Edytowane przez DjXbeat
Link to post
Share on other sites

Chyba przegapiłeś sporo bo AMD również zaniżało wydajność starszych generacji względem nowszych.

Wystarczy przypomnieć sobie 6970 vs 7850. Ta druga po premierze prawie we wszystkim przegrywała z 6970 a po roku sytuacja się zmieniła diametralnie. 7850 wygrywał często o kilkanaście procent z 6970. Co się stało z wydajnością 6970?

 

Wracając do wsparcia starszych kart u NV.

Zapoznaj się z testem GTX780Ti z tego roku z końca sierpnia,  http://www.hardwarecanucks.com/forum/hardware-canucks-reviews/70125-gtx-780-ti-vs-r9-290x-rematch.html

Jak widać karta w dalszym ciągu radzi sobie tak jak radziła rok temu przed premierą maxwelli. Gdzie jest ten brak wsparcia?

Ale od serii hd 7800 jest bardzo dobrze zresztą  moja poprzednia karta  7870xt  nadal jest w pełni wspierana a to już dwie generacje wstecz

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Już ci piszę GTX 780 były rywal r9 290, zobacz sobie gdzie w testach wylądował gtx 780???

 

 

Jak widac r9 290 nawet gtx 780 ti przegonił! 

 

http://www.purepc.pl/karty_graficzne/wiedzmin_3_dziki_gon_test_procesorow_i_kart_graficznych?page=0,8

Sterowniki dla keplera na premierę były skopane.

Robiłem test sterowników i z początku GTX780 przegrywał o ~10% z R9 290 ale na poprawionych sterownikach wydajność poszła o ~13% w górę i 780 zrównała się z R9 290.

http://forum.benchmark.pl/topic/176909-wiedźmin-3-płynność-gry-na-twoim-sprzęcie/?p=1865294

Po ostatnim patchu 1.10 do Wieśka3 GTX780 oferuje lepszą wydajność od R9 290.

Edytowane przez DjXbeat
Link to post
Share on other sites

 

 

Tak sie składa ze znajomy ma na stanie r9 390 nitro i gtx 970. Gtx 970 nie jest w stanie podalac r9 390. Postaram się niebawem podesłać testy. Mowa o grze W3.

 

Ja tam tez fanem GTX 970 nie jestem, ale sporo sie tematow narobilo o wysokich temperaturach R9 390/x. Autor tematu ma obudowe z oknem bez bocznego wentylatora. Osobiscie kupil bym w tym przypadku 970-tke. Mialem R9 290 MSI Gaming, boczny wentylator zbijal mi 5 stopni w NZXT Phantom 410. 

Link to post
Share on other sites

@up
A jak by się spisywała w Z3 plus R9 390.

Chłodzenie od CPU SP HE1224 na tyle 12cm u góry farbyczne 2x12cm i na przodzie 2x12cm nie będzie piekiełka. Biurko z przodu i z tyłu bardzo dużo miejsca na przewiew co do góry to 5-10 cm półka nad obudową.

@neo jak byś zapodał testy było by git.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...