Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Połączenie drugiego routera jako Acces point

sieci acces point tp link

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 kabaret10

kabaret10
  • Amator

• 50 postów

Napisano 03 listopad 2015 - 12:21

Posiadam te dwa urządzenia: 

http://www.tp-link.c...5_TD-W8970.html

http://www.tp-link.c...D.html#overview

jak i repeater na piętrze,który nie wystarcza po ma jeden port ethernet. A chcę rozbudować sieć na piętrze o dodatkowe porty. 

Próbowałem różnymi poradnikami ale bez skutku. Zawsze coś było nie tak.

Czy takie połączenie jest możliwe przy użyciu tych dwóch urządzeń?

P.S ( 8961nd wygrałem kiedyś w turnieju = mam go za darmo )

• 0

#2 BeeDead

BeeDead
  • Bywalec

• 118 postów

Napisano 03 listopad 2015 - 15:59

w drugim routerze wyłączasz serwer dhcp, połączenie z pierwszym routerem spinasz w port lan i już (oczywiście routery powinny mieć inne ip w tej samej sieci). U mnie tak mam cisco i tplinka spiętego i gra gitara.

• 0

GA-B75-D3V, Core i7 2600K, Rx470 MSI, 16GB RAM 1600, 240GB SSD, 3x1TB Raid 5 , Audigy2 ZS Gold, Akasa ZEN, SPC 650W Gold, Noctua NH-U12S, Noctua Fan's, Logitech Mouse, Keyboard and Speakers, Dell 24" LCD IPS, Creative Aurvana Live!, Windows 10 x64

#3 grinderxxx

grinderxxx
  • Nowicjusz

• 9 postów

Napisano 04 listopad 2015 - 18:52

Mam podobną zagwozdkę. W jednym budynku mam router tplink podłączony do neostrady. Nadaje on sygnał przez antenę zewnętrzną do oddalonego o 50 metrów budynku. W tym budynku antena zewnetrzna jest podlaczona do ap airlive g.duo do którego podłączyłem komputer przez lan i kilka urządzeń przez wifi (ps4,tv,tel). Airlive g.duo zaczyna szwankować i się zawiesza. Chciałbym go wymienić tylko nie wiem na co? Nowy ap musi mieć możliwość przykrecenia anteny zewnetrznej i silny i stabilny nadajnik wifi. Bardzo proszę o radę. Może źle skonfigurowane mam te urządzenia i dlatego są problemy. Słabo się na tym znam. Z góry dziękuje.
  • 0

#4 cooger

cooger
  • Too old to die young.

• 8091 postów
  • 3DMark 06:666

Napisano 04 listopad 2015 - 21:43

Duo ma dwa radia. Musiałbyś użyć dwóch ap. Sprawdź zasilacz - może się sypie i daje za wysokie napięcie.
  • 0

Ekspert działu: Routery i sprzęt sieciowy / Kącik retro komputerów/ Głośniki, słuchawki i urządzenia audio/ Pełne zestawienie Ekspertów

Zanim wyślesz mi PW z linkiem do Twojego postu zastanów się czy naprawdę go nie widziałem.

Za hajper777: "Nie jestem jakimś mega hejterem żeby jarać sie barwą dzwieku do 100% wydajności"

Poszukuję: Abit BH6, TH7, KG7; Asus: A7M. Masz niepotrzebny stary sprzęt komputerowy (min.13 lat)? Napisz PW.

#5 kabaret10

kabaret10
  • Autor tematu
  • Amator

• 50 postów

Napisano 09 listopad 2015 - 14:49

w drugim routerze wyłączasz serwer dhcp, połączenie z pierwszym routerem spinasz w port lan i już (oczywiście routery powinny mieć inne ip w tej samej sieci). U mnie tak mam cisco i tplinka spiętego i gra gitara.

Dobra , rozwiązałem. Problem był w przestarzałym firmware. Oczywiście połąćzenie WDS bez kabli ;p.

Teraz chcę podłączyć repeater w850 do acces pointa. Problem polega na tym ,że internet jest tylko w sieci wifi którą rozgłasza. Ale po kablu to już nie ma neta. Tylko mogę stronkę repeater-a zobaczyć.

T1usvy5.png

• 0

#6 xD1989

xD1989
  • Amator

• 27 postów
  • Miejscowość:Wrocław

Napisano 09 listopad 2015 - 17:15

Możesz zakupić tp-linka w wersji na odkręcaną antenkę z funkcja wds lub dwa rutery,

i jeden musi mieć funkcje wana na radiu (netisy maja) jeśli chcesz osobna podsieć a drugi jako ap

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: sieci, acces point, tp link

Użytkownicy przeglądający ten temat: 5

0 użytkowników, 5 gości, 0 anonimowych