Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam!

 

Od długiego czasu nie zmieniałem sprzętu co oznacza, że męczę się wciąż na 'dinozaurze'. Technologia wciąż przynosi nam nowy hardware, systemy operacyjne oraz programy z coraz to większymi wymaganiami. Chcąc pograć w nowsze gry ograniczam się do ustawień powiedziałbym uberminimalnych, lecz ostatnio na rynek wchodzą tytuły które wymagają systemu 64-bitowego. Przez długi okres czasu działałem na Windowsie XP SP3 32-bit. Pół roku temu przerzuciłem się na 32-bitowy win7. Piszę tu bo chce uzyskać odpowiedź czy na moim sprzęcie w jakiś sposób opłaca się (lub bardziej czy wydajność nie ulegnie drastycznej zmianie) zmiana systemu. Z tego co wiem to 64-bitowy system na start wymaga większej ilości pamięci ram a także więcej go 'pożera'. Jeśli ktoś zna się na tym dobrze to proszę o udzielenie rady. Z góry dziękuję za pomoc

 

Parametry mojego sprzętu

CPU : AMD Athlon 64x2 4000+ 2,11 GHz

GPU : Nvidia 9500GT 512mb

RAM : 1x Goodram 2048 MB DDR2 2x Goodram 1024MB DDR2

Motherboard : Asus M2N-X

Dysk Twardy : HDD Samsung (modelu dokładnie nie pamiętam) 240GB

Link to post
Share on other sites

Jeśli używa W7 32-bit, to nie sądzę, żeby był jakiś sprzęt ze sterownikami 32-bitowymi i bez 64-bitowych :). Takie historie były w czasach XP, może jeszcze Visty.

4GB z Windowsem 7 czy W10 sobie spokojnie radzi. Przecież przy takim sprzęcie nie będzie grania w najwyższych detalach w 4K, więc duża ilość pamięci nie jest potrzebna, a Firefox czy Excel bez problemu będą śmigać.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Procesor jest 64-bitowy wiec nie widzę sensu siedzieć na 32-bitowych systemach w dodatku 4GB RAMu spokojnie wystarczy.

Z ciekawosci mozesz wykonac maly test wydajnosci teraz i na nowym systemie 64-bitowym. Zmierz jakims benchmarkiem performance CPU obecnie a potem tym samym programem zmierz na nowym systemie, roznica powinna byc in plus.

 

Co do sterownikw to Win 7 sam sobie je zainstaluje jesli to nie jakas egzotyka typu czytnik linii papilarnych.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...