Skocz do zawartości

Przygoda z allegro bez happy end'u


Recommended Posts

Witam

Chcę się podzielić moją przygodą z allegro i jednym kupującym o NICKU "szymonziom99"

 

Zacznę od tego że allegro od ponad roku prowadzę z osobą z rodziny która

płaci opłaty i robi tam porządki, sprzedałem przez ten czas towaru za ponad 28 tyś zł

wszystko za przelewem.

 

Jakiś czas temu wystawiłem na sprzedaż całkiem konkretną platformę

i7 3770k  i Maximus Formuła z77 , mając nadzieje że cena będzie zadowalająca

wystawiłem na licytacje.

Użytkownik "szymonziom99" wygrał licytacje po bardzo niskiej cenie bo 1236 zł

a jak wiadomo sam proc to 1000 zł

Jak pewnie się domyślacie byłem mało chętny sprzedać w takiej cenie, ale facet groził

no i mnie się spieszyło z kasą tak więc pomyślałem a niech dzieciak ma radość, i wysłałem.

Płyta była OEM i procek też OEM, wcześniej pracowało to na rozbudowanym chłodzeniu wodnym

i dobiło stabilnie do 5 GHz tak więc napisałem że są takie możliwości, jak i w aukcji były zdjęcia zestawu

i tego co w nim jest.

 

Pierwsze kłopoty pojawiły się kiedy ten klient napisał kilka @ że nie ma blaszki od tylnego panelu

i żądał zwrotu pieniędzy albo rekompensaty za tą blaszkę.

Oczywiście go wyśmiałem

 

Teraz jakiś czas temu "tydzień" zostało zawieszone moje konto które zawsze było prowadzone

regulaminowo i płacone w czasie.

Napisałem odwołanie do allegro i odpisali że ktoś zgłosił wadę towaru i używanie przez inną osobę.

 

 

 

A teraz od tego samego użytkownika dostałem taki email

 

 

"Witam dzisiaj procesor przeszedł wszystkie testy wydajnościowe i overclockingowe. Niestety muszę powiedzieć że kłamała pani. Procesor nie ma żadnego podejścia do 5 GHz.

Kompletnie żadnego, na 4.8 zaczyna się krztusić, nawet na 1.35v, które jest już za duże dla ivy bridge.

Mam nagrane filmy z moich prób podkręcania procesora, mogę je pani udostępnić o ile tylko pani chce.

Podkręcałem na tej samej płycie co pani, asus maximus formuła v,

"nie ma opcji o wadzie płyty po za tym wszystko działa sprawnie"

 

Ze względu na te okoliczności żądam dopłaty do zakupionego towaru w wysokości 200 zł, czyli do ceny normalnego procesora, a nie selekcjowanej sztuki, bo 5.1 Ghz tto dla tego procesora nie osiągalna wartość.

Predzej się spali niż to osiągnie.

 

Dane do wpłaty

 

I tutaj wymienił wszystkie dane osobowe i nr konta bankowego

.

.

.

.

.

.

 

Zgodnie z polskim prawem muszę pani dać 7 dniowy termin uregulowania należności. Od dani dzisiajszego do dnia 11.09.2015r. Ma pani czas na uregulowanie należności wobec mojej osoby, w innym przypadku sprawa zostanie przekazana odpowiednim służbom.

 

 

 

 

Normalnie padłem na glebę po tym wszystkim :rotfl::mlotek::sciana:

Edytowane przez daniel93
Link to post
Share on other sites

 

 

Jak pewnie się domyślacie byłem mało chętny sprzedać w takiej cenie,

 

Jeśli próbujesz robić z siebie ofiarę, to tym jednym zdaniem sprawiasz, że z miejsca odczuwam niechęć i to nie do kupującego.

 

 

 

Oczywiście go wyśmiałem

 

Oczywiście.

 

Jeśli sprzedajesz procka jako "selekta", pisząc o jego super potencjale OC, to niezbyt dziwi mnie fakt, że ktoś nie jest zadowolony, jeśli okazuje się to być lipą.

 

Jeśli CPU i mobo kupiła jedna osoba i ta osoba nie jest w stanie, zakładając, że ma odpowiednie chłodzenie, bo o tym nie ma jednego słowa, uzyskać na tym samym sprzęcie tego, co było napisane w opisie, to o ile ta część:

 

 

 

Mam nagrane filmy z moich prób podkręcania procesora, mogę je pani udostępnić

 

 

okazałaby się prawdą to raczej stawiałbym na magiczny opis, niż na celową złośliwość kupującego. Nikt nie lubi, kiedy robi się z niego idiotę.

 

 

 

allegro od ponad roku prowadzę z osobą z rodziny

 

Co samo w sobie jest łamaniem regulaminu. Konta prywatne na Allegro nie są przeznaczone dla wielu osób. 

  • Popieram 4
Link to post
Share on other sites

1-

Nie robię z siebie ofiary, napisałem jak jest.

Nikt nie był by zadowolony ze straty pieniędzy, ale przyjełem to na klate i wysłałem.

 

2-

Procek jest selekt i faktycznie tyle robi.

Ale na rozbudowanym chłodzeniu wodą, co napisałem, a dzieciak kręcił na fera 2 :rotfl:

I jeszcze nie ma dostatecznej wiedzy.

 

3-

Było napisane w aukcji że procesor jest dobrej selekcji i wyciąga "DO" 5.1 GHz

 

 

4-

Tego nie wiedzieliśmy ale nie doszukali by się tego gdyby nas nie podał, prawda :>

 

Zachował się jak kawał świni

Raz że dostał kawał sprzętu który i tak ładnie wykręcił, dostał go kilkaset zł taniej to robi mi takie problemy o to że nie umie podkręcić o 200 mhz i nie ma odpowiedniego sprzętu.

 

 

Boże widzisz i nie grzmisz :[

Link to post
Share on other sites

 

 

Nikt nie był by zadowolony ze straty pieniędzy, ale przyjełem to na klate i wysłałem.

 

Jeśli wystawiasz aukcję BCM to nie masz niczego przyjmować na klatę. Twoim psim obowiązkiem jest zaakceptować ostateczną cenę i  po takowej sprzedać oferowany przedmiot. Jeśli tego nie rozumiesz to nie powinieneś mieć w ogóle konta na Allegro, bo dzięki takim osobom odechciewa się korzystać z tego serwisu.

 

 

 

Tego nie wiedzieliśmy ale nie doszukali by się tego gdyby nas nie podał, prawda

 

Masz pretensje do kogoś, kto wykrył januszowanie i uczciwie to zgłosił. Brawo. Jesteś prawdziwym gangsterem. Joł!

 

 

 

Zachował się jak kawał świni

 

Pewnie. A Allegro znane jest z tego, że w 5 minut blokuje bez powodu konta uczciwych użytkowników... Samemu trochę zgłoszeń powysyłałem i doskonale wiem, że nie jest ich łatwo przekonać do swoich racji, a na wszystkie słowa trzeba mieć dowody. W przeciwnym wypadku dostaje się co najwyżej wiadomość, że będą kogoś monitorować.

  • Popieram 6
Link to post
Share on other sites

Typowa polska cebula z ciebie. "Tak proszę zbanuj mnie, tak bardzo tego chce"

 

Twój tok rozumowania jest czysto lewacki tyle powiem,

moja rodzina nie ma co jeść a jakiś koleś zawiesza mi konto i blokuje sprzedaż

z powodu 200 MHz i chce odszkodowania 200 zł

 

Coś tu nie halo, prawda ?

Może sam nie byłeś w takiej sytuacji, i nie wiesz co to znaczy ?

 

Czy ktoś ma propozycje co można z tym zrobić ?

Link to post
Share on other sites

Przestac skomlec i robic z siebie pajaca?! To by bylo najlepsze wyjscie. Ty nie dopilnowales wlasnego opisu na wlasnej aukcji, Ty chciales byc typowym Januszowym idiota, ktory wystawia cos BCM i nie chce wyslac sprzetu komus kto wygral aukcje, ale cena jest nie po Twojej mysli. Ty napisales, ze robi 5GHz, ale juz nie napisales w jakich warunkach. Nie dziw sie teraz, ze koles zada zwrotu kasy. Przestan robic z siebie idiote i idz poplacz gdzies samotnie w kacie, a nie szukasz tutaj pomocy. Sam jestes sobie winny, a obarczasz ta wina kogos innego!!

Edytowane przez bialyboski
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Ja bym zaproponował zwrot kasy - rozwiązanie umowy.

Po pierwsze, czy w opisie aukcji lub na zdjęciach znajdowała się tylna blaszka? Jeżeli nie, to przedmiot jest zgodny z opisem.

 

Co do zegarów. Faktycznie, customowe chłodzenie wodne może mieć o kilkanaście (nawet do 30) stopni niższą temperaturę niż Fera2, a to może przełożyć się na wyższe OC, ale należało o tym wspomnieć w aukcji.

 

Jeżeli faktycznie napisałeś, że cpu osiąga "DO" 5GHz, to możesz mu napisać, żeby wyłączył pare rdzeni i spokojnie wykręci tyle.

 

 

Dając licytację BCM musisz liczyć się z tym, że przedmiot może zostać sprzedany za 1zł. Nie masz prawa odwoływać ofert, czy rozmyślać się ze sprzedaży bo cena cię nie zadowala. Zbyt dużo osób traktuje BCM jako formę zabawy i sprawdzenia czy znajdą się frajerzy, którzy przelicytują więcej niż faktyczna wartość przedmiotu.

Link to post
Share on other sites

Abstrahując kto ma rację, a kto nie.

Jeśli balszki nie było na zdjęciu na aukcji lub w opisie to kupujący racji nie ma.

Jeśli wystawiłeś sprzęt na którym rzekomo wykręciłeś 5ghz, to trzeba było umieścić zdjęcia z jakimś na to dowodem oszczędziłbyś sobie problemów z: "ja wykręciłem 4,99, czyli 5 nie ma. Czuję się oszukany". Czy umieściłeś informację na aukcji, że te 5ghz udało się na wodnym chłodzeniu?

Wystawijąc aukcję bez ceny minimalnej wiesz na co się piszesz. Nawet jakby sprzęt został wylicytowany za 100zł musisz to zaakceptować. Po to jest cena minimalna, aby uniknąć takich sytucaji.

Podsumowując niestety wina leży najprawdopodobniej po Twojej stronie (nie wkleiłeś linku do aukcji, żeby zobaczyć opis i zdjęcia) i w tym wypadku kupujący ma rację.
Dodatkowo ten kto kupił wyczuł, że cos kręcisz i postanowił pokazać, że sobie na to nie pozwoli.

Allegro to dzisiaj zdradliwa sprawa. Wystawiając cokolwiek trzeba 3 razy przemyśleć, czy wstawiło się dobry i rzetelny opis wraz ze zdjęciami. Inaczej nie unikniesz takich sytuacji.

Jedynie co Ci zotało to dogadanie się z kupującym. Zwrot towaru i kasy, innej mozliwości nie masz.

Edytowane przez jediwolf
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dobra, ale tu nie o to chodzi.

Mam gdzieś że straciłem pieniądze.

W opisie było że oem.

 

Mnie chodzi o to jak się zachował.

Bo przykładowo gdybym to ja kupił dla siebie taki sprzęt i jeszcze dostał go taniej to bym się cieszył

a te 200 MHz koło nosa by mi latało.

 

A on pisze groźby i żąda dopłaty 200 zł do zakupionego sprzęt który kupił taniej.

I

Link to post
Share on other sites

Dobra, ale tu nie o to chodzi.

Mam gdzieś że straciłem pieniądze.

W opisie było że oem.

 

Mnie chodzi o to jak się zachował.

Bo przykładowo gdybym to ja kupił dla siebie taki sprzęt i jeszcze dostał go taniej to bym się cieszył

a te 200 MHz koło nosa by mi latało.

 

A on pisze groźby i żąda dopłaty 200 zł do zakupionego sprzęt który kupił taniej.

I

 

Żądać dopłaty nie może. Jest to niezgodne z regulaminem. Wylicytował za taką kwotę i tyle musi Tobie zapłacić. Jeśli mu to nie pasuje, ma 10 dni na zwrot kupionego sprzętu i czekać na zwrot pieniędzy od Ciebie.

Link to post
Share on other sites

Tu niby masz racje, normalny człowiek tak by się zachował, "nie do końca jest jak powinno, ale było bardzo tanio, więc jest ok" (nie piszę o blaszce bo to zostało wyjaśnione, ale o tych 5gHz.)

Ja w każdym razie jestem w stanie przymknąć oko, bo nie lubię, jak to mówią z "g@#%a granat" robić. 

 

A jeśli klient faktycznie jest nie zadowolony, to niech towar zwróci, Ty sprzedasz go komuś kto będzie z niego zadowolony, za kwotę z której Ty będziesz zadowolony. 

 

Gość Ci wciska że tower nie zgodny z opisem (już nie wnikam jak było faktycznie), żąda dopłaty, a potem sam sprzeda z zyskiem.

Ja na twoim miejscu bym wystąpił o zwrot towaru, ale pozostaje kwestia w jakim stanie został by on zwrócony, spisałeś sobie numery seryjne podzespołów?

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

Bo przykładowo gdybym to ja kupił dla siebie taki sprzęt i jeszcze dostał go taniej to bym się cieszył a te 200 MHz koło nosa by mi latało.

 

No widzisz, Tobie by latało koło nosa, a w tym przypadku kupującemu nie lata. Może jest to typ "klienta", który poluje na takie aukcje, kupuje jak najtaniej i szuka błędów w opisie, żądając dodatkowej kasy i jeszcze w dodatku strasząc Cię jakimiś organami ścigania.

Jeśli się uda, to ma dodatkową kasę + sprzedaje towar drożej i jest zarobiony.

 

Jeden da się na to nabrać a inny nie. Tak jak radzili wyżej, napisz mu, że nie ma żadnego problemu i oddasz mu całą kasę jeśli zwróci Ci NIENARUSZONY towar i może Cię cmoknąć w pompę z tymi swoimi organami ścigania, ponieważ wykazujesz chęć zwrotu całych pieniędzy za towar niezgodny z umową, a w tym momencie prawo jest już po Twojej stronie.

 

 

 

Żądać dopłaty nie może. Jest to niezgodne z regulaminem.

 

Jeśli jest to prawda, to możesz to jeszcze dopisać.

 

Niestety na Allegro trzeba uważać i albo piszesz bardzo dokładny i szczegółowy opis, poparty jeszcze dowodami w postaci zdjęć czy filmów, albo piszesz po prostu:

 

"Sprzedam procesor i7 3770K, 100% sprawny. Telefon 123 456 789. Cena XXX"

 

Tak samo jakbyś sprzedawał samochód, który może jechać z prędkością 310 km/h ALE TYLKO NA PALIWIE XXX! (tak to właśnie trzeba napisać) a na zwykłym paliwie PB 95 auto może jechać z prędkością 280 km/h.

 

W Twoim przypadku jest podobnie, trzeba było napisać wielkimi czerwonymi literami, że tylko na takim i takim chłodzeniu można osiągnąć 5,1 GHz, a na chłodzeniu standardowym  tyle i tyle, do tego wrzucasz screena z jakiegoś programu na dowód tego, że faktycznie tyle wyciągnąłeś i masz po problemie.

Z resztą nie potrzebnie w ogóle pisałeś o takim podkręcaniu, skoro chłodzenie na którym to osiągnąłeś nie w chodzi skład zestawu który sprzedajesz.

 

Człowiek uczy się na błędach, nie ma co rozpaczać a najlepiej to wrzuć link do aukcji, wtedy wszystko się wyjaśni.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites
Twój tok rozumowania jest czysto lewacki tyle powiem, moja rodzina nie ma co jeść a jakiś koleś zawiesza mi konto i blokuje sprzedaż z powodu 200 MHz i chce odszkodowania 200 zł

 

 

Jesteś żałosny.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Re- Sova30  / Maciek396

 

Wreszcie ktoś napisał z sensem.

Tak, wysłałem i od allegro i z meila zawiadomienia o prośbie zwrotu towaru w związku z niezadowoleniem.

Na razie się nie odzywa, gnębi moją rodzine i wydzwania z groźbami o prokuraturze jeśli nie  wpłacę 200 zł.

Edytowane przez daniel93
Link to post
Share on other sites

Re- Sova30  / Maciek396

 

Wreszcie ktoś napisał z sensem.

Tak, wysłałem i od allegro i z meila zawiadomienia o prośbie zwrotu towaru w związku z niezadowoleniem.

Na razie się nie odzywa, gnębi moją rodzine i wydzwania z groźbami o prokuraturze jeśli nie  wpłacę 200 zł.

Niech sobie dzwoni i straszy. Nie ma racji w tym przypadku. Ale jeśli chcesz mieć pewność zadzwoń do rzecznika praw konsumenta. Wytłumacz sytuacje i otrzymasz konkretną odpowiedź.

Edytowane przez jediwolf
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

szymonziom99 ma na allegro parę kont. np: http://allegro.pl/show_user.php?uid=26032429 i na każdym koncie ma sporo negatywów, tak w ogóle to jest gimbus, sam kupował ode mnie ale jakoś bez problemów, poza tym że zwlekał z wpłatą.

Edytowane przez huckincharlie
Link to post
Share on other sites
Na razie się nie odzywa, gnębi moją rodzine i wydzwania z groźbami o prokuraturze jeśli nie wpłacę 200 zł.

 

Trafiłeś na jakiegoś debila i tyle, choć sam bez winy też nie jesteś. Gdyby typ był normalny, to już dawno byś się z nim dogadał.

 

Ja już się nauczyłem, że jak na allegro sprzedaję jakieś pierdoły, to numeru telefonu nigdy nie podaję, przez maila też idzie wszystko załatwić, a nie muszę przynajmniej wysłuchiwać 150 pytań o jakieś bzdury, a w tym konkretnym przypadku zastraszania?

 

To co do niego napiszesz to twoja sprawa, ale straszenie kogoś prokuraturą jeśli nie wpłaci mu się pieniędzy na konto jest przestępstwem. W tym momencie on chce od ciebie wyłudzić pieniądze.

 

Możesz też napisać taki sam temat na jakimś forum prawnym, a tam już dowiesz się więcej szczegółów.

 

Daj znać jak odpisze.

Edytowane przez Sova30
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Dodzwoniłem się do niego dzisiaj bo wyszukałem jego numer.

 

Tak jak się okazało gimbus totalny, mówił mi że odesłał  znajomemu co podkręca sprzęt 

który jest światowym liderem i nie może wykręcić więcej niż 4.7 Ghz

Dodatkowo co raz mi przerywał, a najlepsze jak powiedział że ma bogatych rodziców i wynajmą prawnika który mnie zniszczy.

Powiedziałem tylko jedno, jeśli nie chce źle skończyć za próbę wyłudzenia pieniędzy, to niech zamilknie albo odeśle do mnie sprzęt

w takim samym stanie. Troszkę głos mu się zmienił i powiedział że się zastanowi.

Edytowane przez daniel93
Link to post
Share on other sites

No widzisz, tacy kretyni sami się wykończą. Nie zdają sobie nawet sprawy, że pisząc takie maile z pogróżkami i żądaniem pieniędzy coraz bardziej kręcą na siebie bat i gdybyś teraz oddał sprawę do sądu (czego oczywiście NA RAZIE nie rób) masz sprawę wygraną na bank, a jego "bogaci rodzice" będą mieć spory problem z synkiem, który już w wieku gimnazjalnym ma wyrok na koncie, a nie 200 zł.

 

Tak jak napisałem, zarejestruj się na jakimś forum prawnym, załóż ten sam temat a tam poznasz konkretne paragrafy oraz co grozi osobie, która robi takie rzeczy. Jeśli gimbus będzie dalej podskakiwał, skrobiesz mu delikatnego maila z informacją co może mu grozić, z jakiego konkretnie paragrafu i pozamiatane.

Edytowane przez Sova30
Link to post
Share on other sites

Jak się okazało, autor tematu nie tylko na Allegro odstawiał szopki - u nas dał się poznać jako schizofrenik, posiadający więcej niż jedno konto. Wstępna diagnoza okazała się być jak najbardziej trafna - żałosny gówniarz i cwaniak.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...