Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cześć,

 

Zarys sytuacji:

 

 

Jestem na etapie przesiadki z Plextora M5S i windows 7 na Cruciala MX200 i windows 8.1...

System postawiony, wszystko fajnie, ale aby potwierdzić wyższość nowego sprzętu - robię kompleksowe testy (obu dysków ssd (stary: pełny + z systemem w biegu) vs nowy (pusty bez systemu), a po formacie na odwórt).

No i spodziewałem się, że po przejściu na cruciala z nowym systemem - on trochę zwolni, ale plextor przyspieszy.

Jednak odczyty z HD TUNE i AS SSD Benchmark są dziwne, zaskakujące i niepokojące...

 

 

 

Do sedna:

[system win 7, dysk (stary) plextor]

Odczyt na poziomie:

  • Plextor: 200-425mb/s (system)
  • Crucial: 390-440mb/s
     

Po formacie:

[system win 8.1, dysk (nowy) crucial]

Odczyty:

  • Plextor: 143-416mb/s, skoki i przebieg w kształcie V (na początku i na końcu dużo wyższy odczyt)
  • Crucial: 176-425mb/s (system) dziwne skoki, nieliniowe

 

Po powrocie na plextora i win 7:

  • plextor wrócił do pierwotnej, wyższej prędkości (mimo systemu na nim)
  • crucial także, aczkolwiek w miejscach, gdzie ma dane (system, programy), czyli głównie na początku dysku prędkość zwolniła do ~250mb/s

Screeny:

HDTUNE:

AS SSD Benchmark

 

Niepokojące wnioski:

  1. Crucial znacznie traci prędkość odczytu, w miejscach gdzie... ma dane.
  2. Windows 8.1 spowalnia komunikację na dyskach ssd?

Proszę o opinie i rady w kontekście dysku (czy to jego naturalne zachowanie) i systemu.

Mam szukać jakiś sterowników / zmieniać coś / wrócić do windows 7?

 

Proszę o pomoc, bo mam ostatnio dużo rzeczy na głowie i niespecjalnie mam czas na eksperymenty, bo potrzebuję w pełni sprawny system.

 

Pozdrawiam serdecznie

Edytowane przez testuja
Link to post
Share on other sites

Plextor jest zapełniony w 97% i mu nie szkodzi. Crucial w 11%, a tam gdzie są dane - zwolnił. Dzięki za sugestie, spróbuję podłączyć neta

 

Edit:

Odpięcie sieci nic nie zmienia.

 

Dalej mnie niepokoi, głównie fakt, że zapisane komórki znacząco tracą prędkość odczytu (sugerując się starym dyskiem - jest to nienaturalne)...

 

Edit2:

-Zapełnianie tego cruciala ma bardzo duży wpływ (z wielu dysków - największe spowolnienie) ;/

Na plextorze to było nieodczuwalne.. ahjo

Edytowane przez testuja
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...