Skocz do zawartości

Wybór konta w banku


Recommended Posts

Przymierzam się do zmiany banku z pekao na inny ale podstawowym problemem i kluczowym przy moim wyborzej jest to czy bank nie robi problemów z płatnościami z karty debetowej (bo kredytowej nie chcę robić, a z kredytowej można płacić zawsze i wszędzie) bo pekao i PKO wymyśliły sobie jakieś głupie procedury i nie chce akceptować płatności na amazonie oraz kiedyś - ale to już pekao naprawiło, nie akceptowały na originie, ebayu, paypalu, nie wiem czy naprawili google play bo z tym też był problem i tu też nie działała mi karta z WBK. Bank musi koniecznie oferować mastercard.

Czy ktoś robił już płatności go amazona i google play i szły bez problemu? - W jakim banku?

Link to post
Share on other sites

Jak dodo mam konto w ING.

Mam możliwość utworzenia wirtualnej karty, która działa na zasadzie przedpłaty - dzięki czemu jeśli wyciekną dane z jakiegoś serwisu moje środki są bezpieczne. Jeśli nie jesteś zainteresowany taką możliwością, to bez problemu można wykonać przelew zwykłą kartą - jest to karta VISA, Amazon, Steam, Origin bez problemu zaakceptują:)

Link to post
Share on other sites

Przymierzam się do zmiany banku z pekao na inny ale podstawowym problemem i kluczowym przy moim wyborzej jest to czy bank nie robi problemów z płatnościami z karty debetowej (bo kredytowej nie chcę robić, a z kredytowej można płacić zawsze i wszędzie) bo pekao i PKO wymyśliły sobie jakieś głupie procedury i nie chce akceptować płatności na amazonie oraz kiedyś - ale to już pekao naprawiło, nie akceptowały na originie, ebayu, paypalu, nie wiem czy naprawili google play bo z tym też był problem i tu też nie działała mi karta z WBK. Bank musi koniecznie oferować mastercard.

 

Czy ktoś robił już płatności go amazona i google play i szły bez problemu? - W jakim banku?

Ja mamw mbanku i tmobile z czego w tmobile mam spieta karte z paypal bez problemu rowniez mam tam karte dolarową spieta z kontem paypal obie sa wydane przez mastercard.

http://www.50zlzakonto.pl/konto-ror/ktore-z-3-darmowych-kont-bankowych-wybrac-smart-mbank-t-mobile-ub/

 

to ja sie podepne bo szukam jakiejś lokaty na xx tys. Kto daje najlepsze oprocentowanie teraz ?

jak nie miales konta w idea banku to maja 4% do 10k i 3,5% do 1 mln dla nowych klientow

http://www.50zlzakonto.pl/lokata/najlepsze-lokaty-w-pazdzierniku-porownanie-promocyjnych-ofert-bankow/

Link to post
Share on other sites

Synergia według mnie teraz lokaty to słaby pomysł, bo te procenty są śmieszne. Więcej osiągnę przez obrót pieniądzem niż jego biernym składaniem.

 

Mam w T-Mobile, dodatkowo konta w $ i €, do każdego darmowa karta.

Link to post
Share on other sites

Hm, jednak mam nieodparte wrażenie, że te 5% jest obwarowane  zkaupem pewnych usług finansowych, które mnie nie isteresują ;)

 

 

Kicha bo wychodzi na to, że dla środków powyżej 10 k najlepsze oprocentowanie to 3,2 %...

więc JAk robić to lokata 10k na 4% w idea banku + 2ga lokata na te xx tys w BGŻ optima na 3,2%.

Żadne praktycznie bank nie ma normalnej oferty bankowej. JA rozumiem, rynek, ale od czego ma siętakie PKO BP.

Normalny rząd jużdawno powinien tam powstawiać mocno konurencyjną ofertę i wymuszać w ten sposób odpowiedniąweryfikacje swojej oferty przez banki komercyjne. A tak, golą nas jak chcą.... Bez sensu.

Link to post
Share on other sites

A czy znasz inną stabilna i pewną formę zysku oprócz lokaty? Ja chyba nie.

obligacje skarbowe ale sa zazwyczaj nizej niz promocyjne lokaty i obligacje korporacyjne ale one juz wiaza sie z ryzykiem

 

Hm, jednak mam nieodparte wrażenie, że te 5% jest obwarowane  zkaupem pewnych usług finansowych, które mnie nie isteresują ;)

 

 

Kicha bo wychodzi na to, że dla środków powyżej 10 k najlepsze oprocentowanie to 3,2 %...

więc JAk robić to lokata 10k na 4% w idea banku + 2ga lokata na te xx tys w BGŻ optima na 3,2%.

Żadne praktycznie bank nie ma normalnej oferty bankowej. JA rozumiem, rynek, ale od czego ma siętakie PKO BP.

Normalny rząd jużdawno powinien tam powstawiać mocno konurencyjną ofertę i wymuszać w ten sposób odpowiedniąweryfikacje swojej oferty przez banki komercyjne. A tak, golą nas jak chcą.... Bez sensu.

w idea banku dla obecnych kientow czyli jak zalozysz te lokate na 10k mozesz trafic na lokate na 3.5%

 

mozliwe ze jutro albo w next tygodniu bedzie nowa akcja z comperia bonus wtedy moze pojawic sie ciekawa lokata szczegoly oczywiscie beda na blogu www.50zlzakonto.pl

Edytowane przez ITguy
Link to post
Share on other sites

Wiec: 

Myslę, że otworzę konto w Mbanku, konto walutowe raczej troche się mija jednak z celem w moim przypadku bo jeśli wezmę mastercard to oni nie pobierają opłat za zmiane waluty (przynajmniej tak mam w pekao, a wiem, że na visie są prowizje), a też nie mam przychodów w € i $ tylko w tych walutach płacę. Poszukam najbliższego punktu i zapytam czy będę mógł ich kartę płącić na amazonie i czy mogę odstąpić od umowy jeśli się okaze, że nie mogę. Żadne oprocentowanie mnie też nie interesują bo jesli będę miał max 3k to z oprocentowania po roku pewnie nawet na piwko nie bedzie :) ważne żeby opłaty nie były zbyt wysokie, a raczej wszędzie jak się konta uzywa to przelewy są free.

Edytowane przez bololabich
Link to post
Share on other sites

bedziesz mógł płacić na amazonie. Przecież ich akrty to zwykłe debetówki takie jak wszędzie. Debetówki jedynei w hotelach są odrzucane. JA uciekam w najbliższym czasie w mbanku bo to dno mułu po zmianach z zeszłego roku.

 

Zastanawiam się nad Inteligo i T-mobile ( dawny alior sync)

Ktoś się orientuje jak wygląda konto walutowe w inteligo, za free ?

Edytowane przez Synergia
Link to post
Share on other sites

Z tym, że takie jak wszędzie to bzdura bo 80% banków w PL odrzuca amazona :P jeśli oni twierdzą, że ich karty są akceptowane to znaczy, że nie wymuszają tego 3 cyfrowego kodu i to właśnie powiedzieli mi na infolini, że 3 cyfrowy kod nie jest u nich wymagany, a we wiekszości banków w PL jest niestety.

Link to post
Share on other sites

takie jak wszędzie czyli Visa/maestro

do platnosci z kodem cv2 trzeba miec po prostu włączone transakcje internetowe ( na obciążenie karty)

W wielu bankach sąone domyslnie zablokowane bo by łątwo można było kogoś okraść ale wystarczy zadzwonic i odblokowac. Czasem można grzebaćw opcjach z poziomu panelu internetowego jak w mbanku.

 

Spokojnie na amazonie amerykańskim nawet płaciłem jak jakąś gre kupowałem, tylko adres ambasady PL podawałem :E

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...