Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Karta sieciowa nie działa po reinstallu Windowsa 7

atheros karta sieciowa 5007

Najlepsza odpowiedź limera1n, 01 listopad 2015 - 17:45

jeżeli screen po lewej pochodzi z "nowego" systemu to nie masz racji - system wykrywa urządzenie jednak nie posiada odpowiedniego sterownika. Ja bym spróbował z tym: http://drivers.softp...er-200127.shtml

Jak nie chwyci to wejdź we właściwości urządzenia w menadżerze urządzeń i tam w panelu "szczegóły" wybierz opcje "ID sprzętu" lub (ja mam po angielsku) "hardware id". Tam znajdziesz kod w stylu : "PCI\VEN_8086&DEV_8CA2&CC_0C05" i jak go wygooglujesz to powinieneś trafić na jakieś sterowniki do tego urządzenia. Przed instalacją jednak odinstaluj sterownik, wył/wł komputer i spróbuj korzystać tylko z portów USB na płycie a nie na front panelu ;)

Przejdź do postu

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 staryzapomnij

staryzapomnij
  • Nowicjusz

• 22 postów

Napisano 01 listopad 2015 - 17:39

Witam. Mam parszywy problem z którym męczę się już od doby.

Zakupiłem dysk SSD i postawiłem sobie na nim nowy system.

Problem polega na tym, że jeśli zbotuje ze starego systemu na HDD to antena wifi na usb Atheros 5007ug działa bez problemu.

Na nowym systemie z kolei nie wykrywa jej na żadnym z usb - jest tylko taka pozycja jak na zdjęciu. Instalowanie sterowników manualnie nie zmienia niczego - a automatyczne instalatory mówią, że nie można zainstalować bo antena jest niepodłączona.

http://i.imgur.com/KFfsgkg.jpg

Po lewej nowy system, po prawej stary.

Jedyna wyraźna różnica między tamtym systemem i dyskiem a tym, jest to, że instalowałem SSD w trybie AHCI - wydaje mi się, że to nie powinno mieć wpływu.

Nie mam już pojęcia co mogę zrobić. Po drodze próbując jakichś programów w stylu "driver downloader" i tak już sobie zawirusowałem kompa i będę musiał stawiać system jeszcze raz.

Instalowałem sterowniki do chipsetów i innych niestworzonych urządzeń. Bez skutku.

Ktoś ma jakiś pomysł?  :(

Użytkownik staryzapomnij edytował ten post 01 listopad 2015 - 17:40

• 0

#2 limera1n

limera1n
  • 🍍🍍🍍

• 560 postów
  • Miejscowość:Nowy Sącz

Napisano 01 listopad 2015 - 17:45   Najlepsza odpowiedź

jeżeli screen po lewej pochodzi z "nowego" systemu to nie masz racji - system wykrywa urządzenie jednak nie posiada odpowiedniego sterownika. Ja bym spróbował z tym: http://drivers.softp...er-200127.shtml

Jak nie chwyci to wejdź we właściwości urządzenia w menadżerze urządzeń i tam w panelu "szczegóły" wybierz opcje "ID sprzętu" lub (ja mam po angielsku) "hardware id". Tam znajdziesz kod w stylu : "PCI\VEN_8086&DEV_8CA2&CC_0C05" i jak go wygooglujesz to powinieneś trafić na jakieś sterowniki do tego urządzenia. Przed instalacją jednak odinstaluj sterownik, wył/wł komputer i spróbuj korzystać tylko z portów USB na płycie a nie na front panelu ;)

Użytkownik limera1n edytował ten post 01 listopad 2015 - 17:45

• 1

Ryzen 2700X @4.2GHz - 16GB DDR4 3200MHz - GTX1080Ti - 256GB M.2 - 4TB HDD - AiM SC808

DELL Inspiron 7577 - i5 7300HQ - GTX1060 - 16GB DDR4 2400MHz - 256 M.2 - 1TB HDD 

Ekspert działu: Diagnostyka błędów i awarii Pełne zestawienie Ekspertów

#3 staryzapomnij

staryzapomnij
  • Autor tematu
  • Nowicjusz

• 22 postów

Napisano 01 listopad 2015 - 18:28

Jest to jakiś krok na przód bo urządzenie wyświetla się teraz poprawnie tak jak na starym kompie.

Tylko, że nadal nie działa :D Pokombinuję dalej.

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: atheros, karta sieciowa, 5007

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych